622 Shares 4586 views

Aktorka Vera Orlova: biografia

Aktorka Vera Orlova – gwiazda kina radzieckiego. Jej nazwa jest teraz wiadomo niewiele. Still filmy, w których grała, udał się do złotej kolekcji kina domowego. „Dzieci Don Kichota”, „Siedem pielęgniarek”, „Ivan Brovkin na ziemi dziewiczej” – cały ten obraz, po którym aktorka Vera Orlova stała się znana w całym kraju.

wczesne lata

Aktorka Vera Orlova urodził się w centralnej Ukrainie. Urodziła się w jekatierynosławskiej (później – Dniepropietrowsk dzisiaj – Dniepr) Maj 25, 1918.

Szkoła przyszłego artysty ukończył w Moskwie (1936). Już w czasie studiów był członkiem zespołu szkolnego, grał na gitarze, śpiewał piosenek dla dzieci. W trudnym 1942 roku bohaterka tego artykułu ukończył Metropolitan Szkoły Teatralnej.

Początki kariery

Aktorka Vera Orlova pojawił się w trzydziestu filmach. Ma dużo pracy teatralnej. Wśród nich ról w „nie ma na liście”, „Młoda Gwardia”. działalność zawodową zaczęła w teatrze dramatu (it. Majakowskiego) i jej debiut miał miejsce w 1945 roku. Młoda aktorka po prostu dał jedną z głównych ról w filmie „Twins” (uroczy Lizy Karasevoy). Zaczęła się genialny – po wydaniu aktorki filmowej komedii natychmiast stała się sławna, a prawie wszyscy ludzie z kraju znowu zakochał się w niej.

Pisała entuzjastycznych listów, fani próbowali za wszelką cenę, aby uzyskać jej fotografię. Jeden młody człowiek był tak gorący i natarczywy, że dostał – Vera Markovna stał się jego żona, mimo znacznej różnicy wieku.

Żona Don Kichota

Filmy, aktorka nie jest dużo – trochę więcej niż tuzin (choć przyczyna nie jest jasna, a ponieważ talent Orlova stało się oczywiste na raz). Oprócz „Twins”, zagrała główną rolę, nawet w „Dzieci Don Kichota” (1965), a wszystkie bardzo przywiązują się do dobrej i bezinteresowną Vera Pietrowna. Główną rolę w tym filmie grał filmu Anatolij Papanov. Żona bohatera – Vera Orłowej. Aktorka, której życie osobiste nie działa, pełniła rolę kobiet, aby wychowywać dzieci, porzucone przez własną matkę.

Film opowiada historię szlachetnego lekarza położnika. Peter Bondarenko spędza większość swojego czasu w pracy. W domu czekał na kochającej żony i dzieci. I dopiero na końcu filmów, widzowie dowiedzą się, że dorosłych synów Bondarenko – dzieci zgłaszających sprzeciw. Papanova bohater – silny, wyjątkowo szlachetnym człowiekiem. Ale to, co byłoby jego życie, gdyby nie było tam kochająca i czuła żona, grana przez aktorkę Vera Orłowej. życie osobiste, rodzinne, dzieci – elementy kobiecego szczęścia. Ale wszystkie tego artysty została pozbawiona. Podobnie jak wielu przedstawicieli tego zawodu, Orlova pod koniec życia okazał się sam na sam z samotnością.

inne filmy

Publiczność kocha ją i drobne znaki – Pauline opowieści o Ivan Brovkin lub Elena Bour z „12 krzeseł”. Jego aktywa takich filmach, jak „To nie powinno być zapomniane”, „Siedem pielęgniarek”, „wiatr słoneczny”, kilka dramaty ( „Różni ludzie”, „na łamach” Satyricon „). Była równie uroczy i niepowtarzalny w swojej młodości i dorosłości, a w każdej roli skalę.

Inne filmy z Orłowej:

  1. „Cenny dar.”
  2. „Różne losy”.
  3. „Kupiłem tatę.”
  4. „Opowiadania”.
  5. „Kochałem cię …”.
  6. „To nie przejdzie.”
  7. „Sparrow na lodzie”.

teatr

W przedstawieniach teatralnych Majakowskiego z jej udziałem, aby zdobyć bilety było dosłownie niemożliwe. „To jest sąd” Faith Markovna i teatru Lenina Komsomołu, gdzie zaczął pracować w 1974 roku na „wiek” roli. Koledzy zauważyć jej zdolność do korzystania z najbardziej drobne szczegóły obrazu, aby nadać mu charakterystyczny i żywość. Orłow był w stanie wejść do gry takie szczegóły w najbardziej nieoczekiwanych momentach, bo z tego, co inni aktorzy przyznali jej przydomek „moje opóźnionym działaniu.”

Znaczącą postacią aktorki była w radiu – jej uwodzicielski głos zwrócił uwagę wszystkich do programu „Dzień dobry!”.

Wiara nie zostawił Markovna i uznanie. W 1954 roku otrzymała tytuł Czczony Artysta RFSRR, aw 1960 – Artysta Ludowy. Koledzy w teatrze był niecierpliwością czekają różne zbiorowe obchody święto na przysmaki z Orłowej – wiedziała, jak i uwielbiała gotować i chętnie wspólnie z przyjaciółmi Wyniki ich wysiłków. Nie mając własnych dzieci, ona matkowało należał do obiecujących artystów, jednocześnie pomagając im uczyć się i postęp. Być może, mimo wszystko, nie możemy powiedzieć, że było absolutnie samotny aktorka Vera Orlova. Rodzina bohaterki tego artykułu – koledzy z teatru, partnerzy w zestawie. Bohaterka tego artykułu stosuje się do ludzi, którzy nie mogą twardnieją nawet po ciężkich ciosów losu.

ostatnie lata

We wczesnych latach osiemdziesiątych Vera Orlova zaczął rozwijać ciężką chorobę nóg. Trudno się poruszać, wszystko aktorka rzadko pojawił się na scenie. Stopniowe wycofanie z życia bliskich przyjaciół pogarsza jej obniżenie nastroju. Choroba staje się coraz cięższe, stały ból rzeczywiście wyciągnął Orłow z aktywnego życia.

Jednak koledzy nie zapomnę, a na rocznicę 75. urodzin wizytą w Orłowej był prawie cały skład Teatru Lenkom. Zwrócono uwagę na siły kobiety. Ale dobre wspomnienia zdołała utrzymać się trochę dłużej …

Vera Orlova zmarł 16 września 1993, trzy miesiące po teatrze gospodarzem uroczystości związanych z jej rocznicę. Pochowano ją na cmentarzu Donskoy w Moskwie.