383 Shares 2733 views

Demon Azazel, jeden z głównych antagonistów Winchester

Upadły anioł demon Azazel, który pojawia się w folklorze żydowskim jako jeden z najpotężniejszych upadłych aniołów, nie obawiając się gniewu Bożego. Jest nim – według Księgi Henocha – ludzkość zawdzięcza sztukę wojny z bronią. Ale płeć piękna demon Azazel nauczył wprowadzać innych w błąd, w tym za pomocą poprawek kosmetycznych. Nie ma wzmianki o tym charakterze w literaturze. Więc akuninsky debiutancka powieść z serii o nazwie „Erast Fandorin Azazel”. Demon jest bardziej wymienionych w sensie przenośnym, ponieważ jesteśmy w książce mówi o jakiejś tajnej organizacji. Stosowany do wspaniałych ludzi, którzy mają wiedzę (tak, z dużej litery), aby osłabić rosyjski system polityczny. Ale dla Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” pożyczył nazwę tego starożytnego „charakter”, kilka zmian. Demon w Bułhakow nazywa Azazello. Dokładnie pracował na wizerunek jednej z głównych negatywnych znaków twórców serialu „Supernatural”. Żółto-Eyed demon – główne myśliwych antagonista Winchester w pierwszych dwóch sezonów telesagi. Dopiero na początku 4 sezonu widzowie dowiedzą się, że prawdziwa nazwa tego demona – Azazel. To właśnie w trakcie działania kilku ludzkich wcieleń, ale często jedno – to aktor wcielił Fredric K.-H. Lehnego.


W poszukiwaniu wroga

Ojciec Dean i Sam dosłownie obsesję na znalezienie tego złoczyńcę, który był łóżeczko młodszy syn w kiedy żona Jana Marii zmarł (który, jak się okazało, właśnie dostał ciepłą dłoń i był to zniszczony jako niepotrzebne i zakłócanie świadka bo). Ten piekielny charakter odgrywa kluczową rolę w tej historii, ponieważ jest to demon Azazel przygotowywał plan długoterminowy dotyczący wycieku uratowany od klatki Lucyfera. Szukał specjalnymi dzieci urodzonych w danym dniu – takie właśnie uprawia dziecko było w stanie złamać prasę i uruchomić mechanizm Apokalipsy. Znalezienie tych ulubionych, demon spędził na nich rytuał, w tym podlewa ich krwią. Ta krew następnie stać się rodzajem leku do Sam. Ale nadał więc moc była na i dobre: Samuel zdwojoną zniszczone wszelkiego rodzaju robactwo.

Kiedy kara dogania

Kolejnym punktem, w którym demon Azazel bardzo aktywnie uczestniczyła Ocalenie Dina żyje. Kiedy bracia wreszcie połączyć się z ojcem, dostał w wypadku samochodowym pod koniec sezonu, życie Deana wisiał na włosku, był już jedną nogą w grobie. John poświęcił się przez zawarcie umowy z żółtym oczy stwora. Więc pobylo długo rodzina razem Winchester S. poszedł na wieczne męki w piekle. Ale jego syn został odzyskany. Płace w obliczu braci poszedł na korku Azazel, bo namiętnie chciał zemścić się na osobie odpowiedzialnej za śmierć jego matki i ojca. Zniszczyć stworzenie mogło być wykonane tylko specjalnego colt, który z powodzeniem zrobił Dean w odcinku „bramy piekielne”. Więc znaleźć kres złu i podstępnym wrogiem Azazel. „Supernatural” w tym samym czasie, jednak nie zakończyła – wyprzedza braci było dużo pracy, ponieważ odkryli lukę, przez który przenikają do ziemi jeszcze bardziej niesamowitych stworzeń.