896 Shares 3830 views

Portal rozrywkowy „Fishki.net”: odpowiedniki, publiczność i historia powstania

„Fishki.net” – humorystyczny portal z publicznością milionów. Witryna zyskała popularność, zarówno w Rosji i za granicą, a obecnie jest jednym z największych zasobów orientacji rozrywki w naszym kraju.


Historia powstania

„Fishki.net” Witryna powstała w maju 2004 roku jako programista Alexander Rybak jako blog, gdzie czytelnicy miały możliwość aby umilić godzinę lub dwie oglądania i komentowania wpisów na blogu zaproponowanych przez redakcję. Już w 2006 roku, Fisher sprzedawane wysoce rentowne struktury portalowych RBC, wówczas właściciel „Fishki.net” był Michaił Guriewicz, szef spółki zależnej RBC „Mediamir”.

Zasób przeszedł znaczące zmiany w rękach nowego właściciela: do roku 2008 strona „uczesane” – odmówił opublikowania erotyki i inne wątpliwe treści, aw 2013 roku zasób został uruchomiony na nowej platformie, co znacznie zaktualizowaną markę „Fishki.net” sama.

zawartość

W tej chwili zawartość ze strony dość zróżnicowane: śmieszne obrazki, zdjęcia, aktualności, opowiadań, zbiorów, wideo i SIFCO – wszystko czego użytkownicy oczekują od zasobu rozrywki. Analogi „Fishki.net” jest używane o podobnym materiałem. Warto zauważyć, że na stanowiskach orientacji politycznej w miejscu szczególnie czci postawę: Section „Antifishki” został stworzony dla treści politycznej, która jeszcze ma osobny moderatorów spośród czytelników.

Inną cechą różnica między „chipów” od innych podobnych środków – treści na stronie głównej. Materiały, które będzie „twarzą” stronie, stworzonej przez redakcję, ale większość wydaje się „Fishki.net” Rejestry lub tworzone przez użytkowników lub pożyczył je od innych witryn. Aby uniknąć konfliktów z posiadaczami praw, wraz z publikacją niektórych miejscach materiałów ograniczone lub zabronione.

publiczność

Portal aktywnie rozszerza swoją publiczność: Materiały „chips” są publikowane nie tylko na stronie głównej, ale także w odpowiednich grupach w sieciach społecznościowych Facebook i „VKontakte”. Ponadto zasób jest wyposażony w system „karma” – dla stanowisk o wysokiej jakości i komentarzy użytkownik jest „punkty karmy” i trolling lub spam umieszczenie zmniejszyć ich liczbę. Okulary te pozwalają użytkownikom karma prestiż w społeczeństwie, a także pewne przywileje. System ten przyczynia się zarówno do motywacji użytkownika i umiarem materiałów serwisu.

Według Gurevich, stara się uczynić stronę dostosowaną Rosyjska wersja popularnego za granicą zasobu BuzzFeed – jeden z mediów rozrywkowych z ogromnej widowni i, w rzeczywistości, analogiem „Fishki.net”. W tej chwili stronę uchwyty do tysięcy zgłoszeń dziennie i miesięcznie wyjątkowej publiczności ponad 10 milionów użytkowników. Większość użytkowników zasobu – młodych i aktywnych ludzi, więc zawartość strony odpowiadają na problemy młodzieży. Jednak Gurevich zauważa, że publiczność z portalu „dojrzewa” – goście są coraz bardziej zainteresowani w tematy, takie jak rodzina i dzieci, turystyka, samochody i gotowania. redaktorzy stron starannie monitorowane w celu zapewnienia, że zawartość jest istotne, interesujące i spójne korporacyjnych „fishechnomu” styl.

Najbliżsi analogi „Fishki.net”

W RuNet i na zewnątrz znajduje się duża liczba witryn, które są podobne w temacie, struktury i odbiorców witryny. Na przykład, bardzo popularny zasób „kuku”. Publiczność trochę więcej, ale wielu uważa, że interfejs bardziej wygodne. A jakie są komentarze użytkowników na nim, które czasami stają skrzydlate frazy lub „memy”.

Innym znanym analog „Fishki.net” – „YaPlakal”. Bardzo podobny zasób jako tematycznie, aw strukturze odbiorców.

„Fishki.net” – jeden z największych portali rozrywkowych w RuNet, o ugruntowanej renomie i oddaną publiczność, otwarta na nowe pomysły i gotowe do zmiany. Wszystko to sprawia, że zasób konkurencyjnej i otwiera nowe ścieżki rozwoju.