364 Shares 3929 views

Powinna tam być ćwiczenia dla oczu w przedszkolu?

Integralną częścią procesu edukacyjnego powinny być ćwiczenia dla oczu. W przedszkolu, podobna procedura jest wykonywana w celu zmniejszenia zmęczenia z mięśni oka, która występuje u dzieci po rysowanie, czytanie i pisanie lekcji. Taka złożona, zazwyczaj zawiera kilka prostych ćwiczeń i powtarza się kilka razy dziennie.


informacje ogólne

Gimnastyka dla oczu w przedszkolu mogą być prowadzone przez nauczyciela, jeśli to dotyczy tylko ćwiczenia. Zdarza się, że kompleks rozgrzewka zawiera pocieranie, masażu i innych technik, które mogą pomóc poprawić widzenie. W tym przypadku, wszystko, co ma do wykonania profesjonalnego – pielęgniarkę, która orientuje się w okulistyce, lub okulisty prowadzącego. Teraz musimy dać przykład, zgodnie z którym może wziąć gimnastykę dla oka w przedszkolu. Składa się on z bezpretensjonalny ćwiczenia, głównie pożyczonym od słynnego doktora M. Norbekova.

rozgrzewka

Wiele złożonych ćwiczeń, które obejmują zmianę ostrości i informacje hodowlane nam brakuje oko. Dzieci do przeprowadzenia ich będzie trudne, a nie fakt, że każde dziecko nauczy się prawidłowo dokonać takich technik. Dlatego nasza gama ćwiczeń dla oczu zaczyna się od relaksacji. Każde dziecko powinno trzeć dłonie przed siebie (pre-dzieci powinny myć ręce wodą) i umieścić je na twoich oczach. Pożądane jest, że same oczy były zamknięte, więc uczniowie i mięśni lepsze niż przerwą od oświetlenia i innych obciążeń.

Główny kompleks ćwiczeń

Teraz przechodzimy do ćwiczenia ruchowe. Po pierwsze, dzieci muszą oscylować uczniów w górę iw dół. Wykonaj to 10 razy z każdej strony, a następnie znowu położył ręce na jego oczy, tak że nie spocznie. Po pewnym odstępie 10 sekund, aby przejść do drugiego ćwiczenia – ruch oscylacyjny od prawej do lewej. Wykonujemy również to 10 razy, następnie odpocząć. Ostatnim ćwiczeniem jest, że oczy dzieci powinny narysować literę „O”. Najpierw wyciągnąć uczniowie okręgu ruchu wskazówek zegara, a następnie zrobić to przed jego ruchu.

Cechy naszych ogrodach

Co do zasady, gimnastyka dla oczu Dow odbyła się w przypadku, gdy instytucja specjalnie zaprojektowany dla dzieci niedowidzących. Często proste ogrody opiekunowie po prostu zapomnieć, że dzieci, oprócz treningów na siłowni, trening jest nadal wymagane do widoku, który jest idealny do tej pory. Więc jeśli wiesz, że w przedszkolu którzy odwiedzają swoje dziecko, takie zdarzenia nie przeprowadzi się go nauczyć robić ćwiczenia dla oczu. Niech po przeczytaniu bajkę lub po sesji rysowania ugniata swoje mięśnie oczu poprzez ćwiczenia nauczyłem się w domu. Więc pokaże dobry przykład i swoich kolegów i nauczycieli.

Jeśli gimnastyka przedszkola do oka odbywa się pod nadzorem personelu medycznego, nie martw się o nic. Dzieciaków, którzy niedowidzących przez naturę, będą one pomóc w ich problemach. A dla tych, którzy doskonale widzi wszystko, to będzie przydatne do ogrzania się, tak, że w przyszłości żadne choroby pojawiły. Bądź pewny, że masaż dziecka i ładowanie wizja nie boli.