181 Shares 2532 views

Wędzarnia z beczki, aby prosta. Podstawowe zasady projektowania

Wędzone mięso i ryby zawsze były popularne wśród amatorów przysmaków, aw gorliwy właściciela. Still – smaczny, pożywny, trwa dłużej i nie wymaga takich rygorystycznych warunków, w postaci surowej żywności. Co zrobić tylko wędzarnia: z beczki, cegły, spawane blach żelaznych … My ekonomiczny i hoarders właściciel zawsze może znaleźć materiały do podejmowania własnych rąk podobną konstrukcję. Najważniejsze – aby przestrzegać zasad urządzenia.


Każdy wędzarni z beczki lub cegły powinien składać się z następujących elementów:

  1. Palenia.

  2. Komin.

  3. Komora palenia.

Piec jest używany w procesie wytwarzania dymu. Jego pozycja w komorze palenia stanowi komin, którego długość określa, jakie metody palenia – na zimno lub na gorąco. Pierwsza opcja wymaga, aby długość rury wkłada 4-5 m, a drugi polega na odległość 2 m. Smokehouse 200 litrów beczki mogą być wykonane z żeliwa, ponieważ pojemnik i drewna. Możesz kupić nowy lub używany stare naczynia występujące. Aparat przeciąć krawędź beczki po obu stronach i otrzymujemy cylinder. Ustawić w wybranym miejscu i rozerwanie wykopu (komin) grubości oraz o długości 40 * 40 cm, wymagane.

Sam piec sposób tak daleko, jak to możliwe w celu zapewnienia odpowiedniej gęstości dymu i temperatury. Drewno jest dopasować do niego, tym lepiej. Jeśli jest to możliwe, nałożony z cegły pieca i komina. rów góry blach powlekanych cyny lub żelaza. A pokryte z tych materiałów połączenie pomiędzy komorą a koniec komina traktowane podłoża w celu poprawy przyczepności. W dół wewnątrz komory palenia w odległości 15 centymetrów nad ziemią, pożądane jest, aby umieścić siatkę bezpieczeństwa, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez produkty gdyby zatrzymać. Ustaw na górze poprzeczki lub spoin, które są w rzeczywistości, zostaną zawieszone na hakach nawleczone na produktach. Pokrycie z blach żelaznych, łupek, lub umieścić mokry jutowe. Juta musi być mokro w całym procesie palenia.

Faktycznie, w tej elementarnej konstrukcji jest zasada budowy wędzarni z beczki. niektóre oferta zainstalować kamerę bezpośrednio nad gorącym piecu produktów przetwórstwa, ale proponuję zrobić to nie. Pierwsze popiół, sadza, odpady z procesu rozpadu nie można uniknąć, ponieważ może to zepsuć smak i barwę gotowanego mięsa i ryb. Ponadto, będzie niewygodne do oglądania i wspierania procesu palenia, który wymaga czasu i nie ma płomienia w samej komorze.

Najlepiej użyć zrębki i drzew owocowych do produkcji dymu. Juniper daje dobre rezultaty, dając produkty piękny kolor i zapach. Osika i olcha są również idealne, aby uzyskać dobry dym. Czas realizacji zależy od sztuk produktów.

Przeanalizowaliśmy podstawowe zasady wędzarni urządzenia z lufy, która jest w pełni w stanie zbudować każdy. Ale zawsze można być na stole wędzone szynki, kiełbasy lub ryby. Można nawet zorganizować małą firmę. Jeśli projekt jest wykonane prawidłowo, a jakość produktów będzie na zwolnieniu wysokości od chcą kupić to nie będzie wasze mięso.

Wędzarnia do domu – to nie tylko jeden z produktów opcji przechowywania, ale również różnorodność potraw na stole. Postaraj się, aby ta konstrukcja swoje ręce – i będzie sukces. Powodzenia!