393 Shares 7691 views

Jak zrobić szafę z rękami: cechy procesu

Szafa jest dość ważny mebel, który służy nie tylko do przechowywania, ale także pomaga organizować przestrzeń. Należy zauważyć, że takie produkty w sklepach są dość drogie. Dlatego wielu właścicieli chce wiedzieć, jak zrobić szafę z rękami. Należy zauważyć, że technologia budowy takiego produktu jest bardzo prosta.

Tak więc, zanim podejmiesz szafę z rękami, zdecydowanie powinni kupić niezbędne materiały. Najczęściej produkt wykonany jest z płyty wiórowej i drewnianych paneli. Potrzebny będzie również specjalny mechanizm do drzwi przesuwnych. Zbudować go samodzielnie bez pewnego doświadczenia nie uda. Jednak takie mechanizmy są sprzedawane w sklepach i nie są niewystarczające.

Jeśli wiesz, jak zrobić szafę z rękami, konieczne jest, aby znaleźć odpowiednie miejsce dla niego. W zasadzie można zbudować produkt w niszy w ścianie lub w narożniku. Ostatnia opcja jest najlepsza, jeśli mały pokój w mieszkaniu. Pierwszym krokiem w procesie budowy będzie produkcja rysunek przyszłość mebli. Wszystkie potrzebne wymiary i elementy powinny być określone. Do projektowania, można użyć specjalnych programów, mimo wszystko można obliczyć ręcznie.

Teraz można przejść do zakupu niezbędnych materiałów i akcesoriów. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich jakość. Zebrać produkt nie jest trudne, zwłaszcza, jeśli jest zainstalowany we wnęce lub w narożniku. W tym przypadku nie trzeba grube ściany boczne.

Aby dowiedzieć się, jak zrobić szafę własnymi rękami, można wyszukać opis w profesjonalnych czasopismach. Aby rozpocząć z kształtem produktu. W zasadzie wszystkie niestandardowe części można zamówić, lub zrobić to samemu, jeśli masz odpowiednie do obróbki drewna. Zewnętrzna ściana może być wykonany z płyty wiórowej, lecz może być zbudowane wewnątrz płyty pilśniowej lub sklejki. Wzdłuż krawędzi krawędzi mebli muszą być obecne, które nie tylko chronią przed urazami, ale także dać ilustrowany konstrukcję, estetyczny wygląd. Bezpieczne krawędzi materiału może być klejem.

W celu ustalenia wewnętrznych półek i szuflad, trzeba zbudować całą strukturę. Pozwalają z blach. Półki lepiej zainstalować ze specjalnymi małych elementów złącznych.

Jeśli wiesz, jak zrobić własnej szafie w ramach programu powinny zostać zwiększone zwróceniem uwagi na okuć. To powinno być trwałe i wysokiej jakości. Aby połączyć meble mogą być stosowane evrovinty. Aby je ukryć, trzeba kupić wtyczkę. Trzeba także kupić uchwyty do drzwi. Teraz można zbierać szafę. Czy to, co jest konieczne w ścisłej zgodzie ze schematem. W tym czasie konieczne stosowanie drzwi poziomie zespołu mechanizmu prawidłowo odsłonięcia materiału.

Przed dokonaniem szafę rożnego, starają się poprawnie zainstalować rolki i elementy prowadzące. W zasadzie, to nie jest trudne do zrobienia, jeść drzwi będą miały standardowego formularza. Jednak konkretne składniki, które zostaną zakupione dla półkolistym ostrzem. Po zostaną zainstalowane projekt i drzwi, można przystąpić do montażu wewnętrznego napełniania warunkiem mebli.