93 Shares 9511 views

Antena TV: jego własne ręce nie tak trudne

Wszyscy ludzie czasami kanały telewizyjne i znudzeni standardowe łączą sobie antenę satelitarną lub telewizję kablową, co pociąga za sobą dodatkowe koszty. Częściej niż nie muszą płacić za kabel lub połączenie naczynia (z wyjątkiem być może w czasie akcji w spółce) i co miesiąc płacić za coś, czego nie pokazano transmisję. Czasami sytuacja finansowa nie pozwala obywateli do płacenia za takie usługi. Tutaj przychodzi z pomocą wiedzy elektroniki i radiotechniki. W tym przeglądzie, dowiesz się o tym, jak zrobić antenę do telewizora z rękami.

Musisz utworzyć antenę

Jeśli mieszkasz w linii wzroku od teleradiovyshki, antena, które zostaną omówione, jest całkiem użyteczne. Indywidualna konstrukcja self-made zupełnie w stanie zapewnić stosunkowo dużą liczbę kanałów telewizyjnych, choć nie w tak dobrej jakości. Aby odpowiedzieć na pytanie, jak stworzyć antenę do telewizora za pomocą własnych rąk, bez szczególnie głębokiej wiedzy z zakresu elektroniki i materiałów jest bardzo proste i tanie. Musimy: drut miedziany o średnicy od dwóch do trzech milimetrów długości i siedemdziesiąt centymetrów, kawałek dwustronna włókna szklanego, pół-metrowym kablem koncentrycznym TV z impedancji siedemdziesiąt pięć omów, a także F-złącza. Taka antena jest łatwy do odbierania sygnału w paśmie UHF oraz na tyle silny sygnał – fali zakresu miernika. Jako drutu miedzianego doskonale nadaje się drut do okablowania.

Praca z drutami

Podczas wyszukiwania odpowiedzi na pytanie o jak zrobić antenę do telewizora ze swoimi rękami, trzeba będzie radzić sobie z drutów. W przypadku, gdy kilka kabli, a następnie delikatnie pracy noża odciąć rowek wzdłuż jednego z przewodów, uważając, aby nie uszkodzić izolacji, choć nie jest to konieczne – materiały izolacyjne odegra rolę czysto estetyczną. Zgadzam się, nie bardzo ładne wygląda zupełnie goły drut. Ogólnie rzecz biorąc, antena TV, własnymi rękami wykonane, może być podłączony kosztem drutu aluminiowego. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że jest to konieczne podłączenie gwintowane połączenie ze stykami znajdującymi się na pokładzie transformatora dopasowującego. Ważne jest, aby pamiętać, że zabezpieczenie nakrętki nie styka się z folią transformatora, w przeciwnym razie konieczne jest użycie podkładki izolacyjnej lub wykończenia folii. W takim przypadku, jeśli przewód został pozostawiony bez izolacji, jest to możliwe ze względu na piękno i szacunku dla zasad wnętrzu umieszczone na fajkę chlorku winylu.

Dajemy kształt naszej budowie

Że antena TV, wykonany własnymi rękami, miała formę okręgu, jest całkiem odpowiedni kubeł farby lub inny przedmiot o kształcie cylindrycznym. Ważne jest, aby pamiętać, że średnica okręgu powinna wynosić około dwieście dwadzieścia milimetrów, choć niekoniecznie, w ciągu kilku milimetrów błąd nie jest ważne. Aby wyprodukować płytę transformatora – dość trudne zadanie, w porównaniu z poprzednim pracy na antenie. Opłata ta jest najlepiej wykonać z włókna szklanego o grubości pół milimetra i wielkości 25×30 mm.

wniosek

W tej kwestii, jak zrobić antenę można uznać za rozwiązany. Pozostaje tylko umieścić go w odpowiednim miejscu i rozpoczęciem konfigurowania kanałów telewizyjnych. Teraz, gdy wiemy, co struktura wyświetlanie kanałów telewizyjnych, będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić antenę do radia własnymi rękami. Powodzenia oglądania telewizji z nowym, self-made, anteny!