587 Shares 5033 views

Wprowadzenie elektronicznego domowego domu

Urządzenia i różnego rodzaju elektroniczne otaczają nas. Są ciągle wokół nas: w pracy, w domu iw samochodzie. Producenci oferują własne wersje dla wszystkich okazjach. Ale nie ma ograniczeń wyobraźni, a mistrz-amatorów wymyślić więcej z nich. Urządzenia te mogą być wykorzystywane do różnych celów iw różnych miejscach, a ich zakres jest po prostu niesamowite.

DIY obwody elektroniczne dla początkujących jak i doświadczonych artystów w dużych ilościach można znaleźć w specjalistycznych periodykach. Ale wśród dużej różnorodności zawsze można wybrać najbardziej interesującą rzeczą. Dlatego w tym artykule będziemy odzwierciedlać tylko kilka przykładów takich urządzeń.

czujnik ruchu

Domowe elektronika mające na celu ułatwienie życia ludzi. Wśród nich – różnego rodzaju czujników, które pozwalają sterować zdalnie z domu. Jednym z takich przykładów jest czujnik ruchu.

Działają one na zasadzie odbicia impulsu. Jeśli wprowadzić obszaru kontrolowanego, odbite impulsy, a jego właściwości zmieniają. Detektor ten zamek, który monitoruje sygnał wyjściowy.

Dla domu najlepiej jest wybrać detektor ciepła jako wyposażenie go bardziej dostępnym. Układ elektroniczny nie powoduje żadnych trudności, (to jest przedstawione w poniższej figurze). Poza tym, takie urządzenie może pracować w szerokim zakresie temperatur. Zamontować czujnik do kontroli lamp, alarmy i tak dalej.

Wymiana żarowe LED

Żarówki są dostępne w każdym domu. Ale teraz są one stopniowo zastępują rynek. Są one zastąpione produktów oświetleniowych LED, więc nie ma już możliwości zmiany żarówki żarowe światło z bardziej nowoczesne i ekonomiczne. Aby to zrobić, trzeba się tablica LED 30 W, profil blachy aluminiowej. Pierwsze kroki:

 1. Aby rozpocząć lampa musi być zdemontowany.
 2. Następnie blacha aluminiowa jest cięty z koła, równa jego średnicy.
 3. Z niego wyciąć dwa małe kawałki profilu. Są one połączone za pomocą nitów do siebie prostopadłe. jego wielkość powinna być taka, aby pasował do lampy sufitu.
 4. W tablicy LED aluminium znak koło krawędź (powinien być umieszczony w środku).
 5. otwory do nitów i utwardzalnej osnowy.
 6. Od wewnątrz profilu kotwienia. Będzie ona służyć jako dodatkowy element do poprawy rozpraszania ciepła.
 7. Ostatni etap polega na zamontowaniu w konstrukcji stropu. Trzeba podłączyć przewód lampy do matrycy drutu. Po tym, lampa jest zamknięty.

W ten domowy elektroniczny gotowy do dalszej pracy.

Płytki z oświetlenia diody

Elektroniczny domowy Obudowa zadziwiająco zróżnicowane i lot fantasy mistrzów, którzy je wymyślili:

 • Proces rozpoczyna się od montażu płytek w tradycyjny sposób. Tylko szwy pomiędzy płytkami aż patch nie jest konieczne.
 • Kolejny etap prac – przygotowanie okablowania. W tym celu specjalny typ połączenia „Męski-żeński”. izolacja przewodów zostanie kurczy. Przewody elementów w kształcie krzyża dodaje który w swojej konstrukcji doprowadziło.
 • Kiedy wszystkie przewody są zbierane, konieczne jest, aby rozwinąć w rowki pomiędzy płytkami. Zainstalować LED jest najlepszy na skrzyżowaniu stawów.
 • Wszakże rozplanowany, można przystąpić do wypełnienia fugi stawów. Tylko w ten sposób, trzeba być bardzo ostrożnym, aby nie poruszyć diody.

świecące kule

Balony – ulubionym atrybutem wszystkich świąt. Pojawiły się one przez długi czas. Ale dopiero od niedawna mają swoje „życie” zmieniła się z dodatkiem „highlights”. Fakt, że dom wykonany elektroniczny i dotknęła ich. Świecące kule przyciągnąć na siebie uwagę. Dodać do nich nie jest trudne. Aby to zrobić trzeba: balony w ilości 5-10 jednostek, baterie, z szybkością 3 sztuk na każdym spotkaniu i taśm samoprzylepnych.

 1. Zaczyna się proces poprzez sprawdzenie biegunowości LED. W tym celu jest on umieszczony na baterii. Jeśli świeci się, oznacza to, że wszystko jest w porządku. Jeśli nie – to jest konieczne, aby zmienić polaryzację.
 2. LED za pomocą taśmy samoprzylepnej do akumulatora. Otrzymana struktura została umieszczona w bańce. Taki sam proces odbywa się ze wszystkimi pozostałymi kulkami.

Dane elektroniczne nadające się dla początkujących domowej roboty. Dodać do nich w stanie praktycznie dowolny.

Foto na „dzień-noc”

Oświetlenie, które włącza i wyłącza za siebie – jest to bardzo wygodne. Schemat oferta elektroniczne DIY aby fotoelektryczny. Fotodioda może zostać podjęta ze starej myszki komputerowej.

Zasada działania jest bardzo prosta. Musisz zebrać łańcuch jak pokazano na rysunku. Nadaje się do przypadku, gdy światła. Po zetknięciu się z fotodiody światła z diodą LED, otwiera się tranzystora. Prowadzi to do tego, że dioda zapala się na sekundę. Czułość urządzenia jest zmieniona poprzez rezystor.

Domowy elektroniczny – to cały świat, że zna w pełni prostu nierealne. Można wybrać kilka opcji do potrzeb każdego indywidualnego przypadku. A jeśli nic nie nadaje, zawsze można wymyślić coś własnego i dzielić się nią z innymi.