607 Shares 4058 views

Wanny akrylowe Naprawa swoje ręce od A do Z

Łazienki – bardzo ważnym elementem naszych mieszkań i domów. Wraz z pojawieniem się łazienki utrzymać czystość procesu ciała stał się nie tylko bardziej dostępne i łatwiejsze, ale także o wiele ładniejszy. Wszyscy ludzie kochają komfort i estetykę, więc nie dziwi fakt, że przemysł jest coraz lepsza aparaty do kąpieli. Przyszedł, aby zastąpić emaliowanego żeliwa, zostały one zastąpione przez plastiku i akrylu.

Dlaczego ludzie wybierają akryl

Ten nowoczesny materiał jest stale zyskuje na popularności. On nie hałasować podczas wybierania wody, jak poprzednik – szkliwo; On nie jest ciężki jak żelazo, więc zainstalować łaźni nawet jedna osoba w państwie. Kiedy to akryl pojemność dobrze trzymać temperaturę, a ich powłoka nie obierać w czasie, więc nie wymaga regularnej konserwacji. I ze względu na elastyczność oryginalnego materiału jest możliwe, aby to „basen” w dowolnej konfiguracji – nawet w rogu, choć okrągła, ale nawet skomplikowanych kształtów. Ponadto urządzenie umożliwia Kąpać włączenie dodatkowych jednostek, które jest dość rozszerza funkcję zakupu.

Różne kąpiele – różne metody naprawy

Jednak bez względu na to, jak dobry był materiał, nieostrożnego obchodzenia się lub długie i aktywne działanie prędzej czy później doprowadzić do tego, że trzeba naprawić wannę akrylową. I zanim się rozpocznie, powinno się znaleźć jakiś sposób na filiżanki została wykonana. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz zamiar naprawić wanny akrylowe własnymi rękami, a nie powodować specjalny zespół.

Metody tworzenia tego użytecznego urządzenia tylko dwa: opryskiwanie powierzchni powłoki żelowej lub powstawanie podciśnienia. Należy zauważyć, że większość sprzedawanych produktów – jest źródłem próżni. Aby ustalić, czy tak jest, może masz czas zakupu: Takie kąpiele są pakowane w folię ochronną. Naprawa wanien akrylowych wykonanych więc wymaga użycia polimetakrylanu, znany również jako płynnego akrylu. Jeśli wybrany wannę wykonaną za pomocą innych środków, na jego przywrócenie żelkot będzie potrzebował; Najczęściej jest to zawarte w wanien akrylowych Zestaw naprawczy, dostarczonych przez producenta, wraz z osprzętem.

Potrzebny sprzęt

Przede wszystkim trzeba będzie papier ścierny z różnych kaszy. Jeśli wióry lub pęknięcia są małe, to wystarczy tylko papierem ściernym. Ale jeśli poważnych wad i obzavedites koniecznie szorstkie. Być może trzeba wiercić. I, oczywiście, zestaw naprawczy do naprawy wanien akrylowych. Jeśli to nie jest ujęte w wykazie dostawy, będzie musiał go kupić – jest oferowany oddzielnie w każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Należy pamiętać, że te zestawy są do drobnych napraw, a po wyeliminowaniu głębokim uszkodzeniem. Zawiera specjalne żywice o objętości 200 ml, utwardzacza – 2 ml probówce – i specjalnego materiału. I naprawiać wannę akrylową był następnie najmniej zauważalna, Uważaj na dobór kolorów, które będą następnie stonowanych dawny uraz. Nie pomyłka: nawet biały kolor ma wiele odcieni, więc najlepiej jest być czujnym. W paszportu europejskiego kąpieli zwykle zawiera oznakowanie kolor – wyglądają na takim właśnie tonie.

Caulking: dla małych wad

Kąpiel akrylowy naprawa rozpoczyna się usuwanie. ścierny odpowiednie chropowatość ostrożnie usunięto, a następnie naprawione miejsce odtłuszczono alkoholu. Niektórzy ludzie popełnia błąd za pomocą acetonu – jest kategorycznie źle. Żywica, członek Kit, rozcieńczono utwardzacza, zgodnie z zaleceniami i kompozycję miesza się dokładnie. Niewielka część jest osadzony w szczeliny, górna deska dostarczany materiał, który impregnuje się ten sam skład. Otrzymaną warstwę suszy trzy godziny, po czym operację powtarza się jeszcze dwa razy, z przerwą na suszenie. Gdy ostatnia warstwa jest całkowicie suchy, drobny papier ścierny miejsce naprawa przycięte, aż będzie gładkie. Będzie miał tylko go pomalować.

Naprawa taśmy – szybko i wygodnie

Duże frytki lub pęknięcia, co do zasady, mogą być naprawione w ten sam sposób. Jednakże, jeśli dość poważnie uszkodzony swoją wannę akrylową, naprawy pęknięć eksperci zalecają zabierając ze specjalną taśmą. To tu się przydać cienką wiertła. Uszkodzenie tradycyjnie przycięte na końcach wiercone są małe otwory, cały obszar przemywa się, suszy i poddaje działaniu alkoholu. Na wielkość szczeliny jest odcięty kawałek taśmy naprawczej (on ma gdzieś wyjść poza uszkodzonego regionu centymetra). Folia ochronna zostanie usunięta, klejąca stosuje się do żądanego miejsca i jest dociskana do povyhodili wszystkie pęcherzyki powietrza. Sucha kąpiel jest taka sama, 03:00, co ważniejsze, aby upewnić się, że nie jest narażony na działanie wody (kran nie przecieka, dziecko nie grał). Jeżeli naprawa wanien akrylowych wykonany własnymi rękami z pomocą taśmy naprawczej, będą nadal potrzebne farby. W zależności od producenta, produkt kolorowego z różnym czasie mogą uschnąć; ale średnio jednostka sanitarna będzie niedostępna przez dwa dni.

Aby naprawić potrzebne długo

Starożytna wiedza o tym, że profilaktyka jest zawsze tańsza i lepsza niż leczenie stosuje się do kanalizacji. Niektóre wady są często tworzone z faktu, że ludzie nie wiedzą lub zapominają zasady korzystania z akrylu. Tak więc, w tych kąpieli nie jest zalecane, aby wlać wrzenia wody. Ci, którzy są przyzwyczajeni do przykładów wykonania z żelaza lub stali, jest pomijane i wskaźnik masy wytwarza się in situ pęknięć wnikaniem gorącej wody. Zaniedbanie – drugi powód dla rozpieszczonego wyglądzie wanien akrylowych. Nie jest konieczne, aby mieć na półkach powyżej ostrych, ciężkich lub kruchych przedmiotów (takich jak szklane butelki z dezodorantu). zawsze istnieje ryzyko upadku, a wynik zostanie rozdrobnione. mycie psa – szczególnie dużych i tych, którzy nie lubią tę procedurę – również dobrze mogą spowodować uszkodzenia. Rąk akrylowy też nie bardzo nadaje się: Tu i wpływ twardych krawędzi basenu, a następnie wlewając do wanny niewłaściwych rozwiązań (sama bielenia, na przykład). Również niedopuszczalna mycia powierzchni za pomocą środków ściernych, albo twardych (zwłaszcza drucianej) szczotki i gąbki. W każdym razie, po korzystaniu z kąpieli lub mycia jej najlepiej wytrzeć i wysuszyć ściany dolnej. Więc jeśli dbasz do kanalizacji, naprawa wanna akrylowa trzeba będzie więcej wkrótce.