238 Shares 2181 views

Jak wyrównać ziemię? Musimy spróbować!

Radość z zakupem działki może zrujnować jego szorstkość, podczas których duża część jest w rękach prywatnych, nie jest możliwe użycie jako ogrodu warzywnego. Daje to wiele niedogodności. W związku z tym pytanie, w jaki sposób wyrównać działkę, jest dość duży odsetek właścicieli gruntów.


Czy spychacz jest potrzebny?

Aby wyrównać obszar ten jest często stosowany spychacz, ale jego pomoc jest zazwyczaj drogie. Spychacz niszcząc warstwę żyznej gleby, która jeszcze do odzyskania. Ale jeśli dużo martwych drzew i pniaków, nie można zrobić bez sprzętu na miejscu. A jednak, myśląc o tym, jak wyrównać ziemię, należy wiedzieć, że pomoc spychacz lepiej nie używać.

Jak prawidłowo wyrównać sekcję

Do ręcznego wyrównywania nierówności trzeba działce poziom, poziomicy i kołków. Przed rozpoczęciem prac należy pozbyć się górnej warstwy ziemi z obszarów, które można wyrównać i odstawić ją na bok. Następnie trzeba zaznaczyć kwadraty 2 metrów iw każdym rogu kołki napędowych. W celu rozwiązania kwestii jak wyrównać ziemię, trzeba najpierw określić średnią wysokość. Peg się w punkcie środkowym, będzie przewodnikiem. Zgodnie z nią, za pomocą poziomicy i poziom wykazywały wzrost etykiety na pozostałe kołki. Dla większej wygody można użyć liny – wyciągnąć go między kołkami, zabezpieczenie na etykiecie tier i wypełnić lub usunąć grunt do pożądanego poziomu. Jeśli działka na budowę dość dużym obszarze, a guzki na niego przerażające, to nie poradzić sobie bez buldożery. Ale tak czy inaczej trzeba dbać o zachowanie żyznej warstwy ziemi i usunąć go wcześniej.

Wyrównywanie sekcję poprzez tarasy

Jak wyrównać ziemię, jeśli jest na stromym zboczu? W takiej sytuacji może uratować specjalnej konstrukcji tarasów. Wymagać to będzie takie same kołki, poziom poziom i ducha. Konieczne jest, aby zaznaczyć poziome nachylenie linii, na przemian wbijania kołków. Odległość między nimi powinna wynosić 1-2 metrów. Linie pionowe będzie określana w zależności od kształtu i stromość zbocza. Następnie w celu określenia poziomu poziomu horyzontu i jego skosu. Generować następujące, zaczynając od dołu. Jeśli schody są zbyt wysokie, trzeba będzie zainstalować mury oporowe. Jest to konieczne, ponieważ w glebie, zwłaszcza jesienią podczas pory deszczowej, nie może wytrzymać ciśnienie własnym ciężarem i ześlizguje. Jeśli kroki są traktowane jako łóżka, zanim powstanie żyznej gleby należy usunąć i umieścić z powrotem dopiero po kroki będą gotowe. Ponadto, przestrzeń przeznaczona do łóżek, ścian oporowych muszą zostać wzmocnione. Jest to konieczne w celu zapewnienia, że nie zawali się pod własnym ciężarem.

wniosek

Jeśli zdecydujesz się kupić działkę pod domek, trzeba natychmiast podjąć decyzję – czy warto, czy nie wyrównać. I jeżeli jest to konieczne do zrobienia, to pozostaje tylko życzyć powodzenia w tym trudnym procesie.