800 Shares 4188 views

Jak zrobić mechanizm przesuwu bramy własnych rąk?

Dom wiejski jest marzeniem każdej osoby, która od jakiegoś czasu mieszka w wielkim mieście. I nie jest to zaskakujące, ponieważ masowe przepełnienie ludzi często niszczy indywidualność. I w milczeniu, w naturze, człowiek, jakby przypomina swoje korzenie, myśli o prawdach życia, zwraca "ja". Dlatego wielu ludzi chce opuścić duże miasta i kupować domy w kraju.

Ale na początku nie będziesz w stanie cieszyć się samotnością. Po pierwsze, należy zadbać o szermierkę terytorium domu.

Stan i obecność domu daje bramę przesuwną. Są łatwe w użyciu, trwałe, trwałe. Oczywiście, ich koszt nie jest tania. Ale jeśli chcesz, możesz samodzielnie zaprojektować konstrukcję takich bram. To całkiem proste.

Wady i zalety

Dlaczego brama przesuwna? Przede wszystkim jest to wytworny wygląd i niezawodność. Ponadto, mechanizm przesuwu bramy ma wiele zalet, w porównaniu do innych rodzajów ogrodzenia.

Zalety:

"Zajmują się minimalnym miejscem".

– Praktycznie nie ma hałasu podczas pracy.

– Minimalna troska.

– Minimalna konserwacja.

– niezawodność i długotrwałe użytkowanie.

– często wyposażone w automatyczny mechanizm, który zapewnia właścicielom komfort.

Niestety, nie ma wieczystej maszyny ruchowej, dlatego też istnieją wady przesuwnych bram. Są niewielu:

– Montaż bramy powinien odbywać się na platformie monolitycznej.

– W przypadku dużych pojazdów zwiększyć przestrzeń wejściową. To wymaga dodatkowych kosztów finansowych.

Rodzaje bram przesuwnych

Czy chcesz zainstalować bramę przesuwną z własnym mechanizmem? Następnie należy zapoznać się z ich różnorodnością. Niektóre z nich mają prosty wygląd, inne wymagają starannego rysowania rysunku i zastosowania ogromnego wysiłku.

Są takie bramy przesuwne:

– Konsola.

– Zawieszono.

– Koło.

Bramy przesuwne wspornika

Arkusz zwijający w tej strukturze jest zamontowany na dolnym prowadnicy. Dla niezależnej produkcji mechanizmu bramy przesuwnej eksperci zalecają tę opcję. W porównaniu do innych konstrukcji brama wspornikowa ma wiele zalet. Na przykład wysokość transportu nie ma znaczenia, ponieważ nie ma górnej granicy. Projekt zajmuje co najmniej przestrzeń wzdłuż ogrodzenia. Wskaźniki oporu żagli i włamań w takich bramach są wystarczająco duże. Ponadto, model charakteryzuje się prostotą konstrukcji, a zatem nie ma barier w jej wzniesieniu.

Zawieszone bramy przesuwne

Ten typ bramy jest najczęściej montowany w magazynach lub hangarach, w których znajduje się górna granica lub dach. Wszystkie ruchome części są umieszczone na górnych prowadnicach. Znajduje to odzwierciedlenie w pojemności dużych pojazdów. Dlatego fakt ten powinien uwzględniać właścicieli obszarów podmiejskich, w których często znajduje się specjalny sprzęt.

Koła przesuwne

Głównym mechanizmem bram przesuwnych tego typu jest szynę ułożoną na betonie lub podłożu. W dolnej części płótna wyposażone są specjalne koła. Wadą tego modelu jest większe prawdopodobieństwo zatkania drogi, przez którą porusza się brama. W końcu szynę znajduje się w pobliżu gruntu, co oznacza, że opadające liście pozostają zawsze w tej przestrzeni. Ale w okresie aktywnego topnienia lub zalania, nie wyklucza się wyglądu lodu. W rezultacie drzwi będą trudne do otwarcia, a metalowa struktura będzie podatna na korozję. Bramy przesuwne z mechanizmem stojakowym są mniej atrakcyjne dla właścicieli domów wiejskich.

Po przeanalizowaniu wszystkich cech każdego mechanizmu bram przesuwnych można stwierdzić, że ta lub ta opcja jest akceptowalna. Ponadto należy ocenić możliwości finansowe, ponieważ wszystkie drzwi charakteryzują się dużą wagą, a zatem wymagają wysokiej jakości elementów.

Akcesoria

Oprócz głównej tkaniny metalowej konieczne jest zakupienie dodatkowych elementów, bez których normalne funkcjonowanie konstrukcji jest niemożliwe.

Należą do nich:

  • Szyna prowadząca.
  • Końcówki i pułapkę dla nich. Ograniczają ruch płótna.
  • Wózki z rolkami. Pozwól, aby sieć poruszała się swobodnie wzdłuż szyny prowadzącej.
  • Wtyczki i zatyczki. Zapobiega wnikaniu brudu, lodu i śniegu do mechanizmu.

Cały kompletny sprzęt powinien być zakupiony zgodnie z szacowaną masą bramy. Przykładowo bramy przesuwne o długości do 4 m wymagają użycia mechanizmu wałkowego bram przesuwnych, które mogą wytrzymywać obciążenia do 500 kg. Jeśli długość wynosi do 5 m, armatura musi wytrzymać obciążenie do 600 kg.

W chwili obecnej gotowe mechanizmy bram przesuwnych są dostępne na sprzedaż (np. W Nowosybirsku lub w innych miastach), które muszą być zainstalowane.

Obliczenia

Projektowanie i konstrukcja bramy z mechanizmem przesuwnym wymaga starannych obliczeń wstępnych. Dlatego konieczne jest opracowanie schematu przyszłego projektu, w którym zostaną obliczone przyszłe obciążenia, wysokość pojazdów itd.

Schematyczne projekty wyglądają na dość proste. Podstawą jest platforma energetyczna wykonana z żelbetonu. Rama z uchwytem ramy do wbijania bramy jest instalowana między stojakami słupkowymi. Płyta falista jest mocowana do ramy, uchwyt jest mocowany na płótnie. Brama może być również wyposażona w napęd elektryczny.

Montaż bram

Konieczne jest przeprowadzenie betonu pod ramą wspornikową i słupka do budowy łapaczy. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ w związku z charakterystyką gruntu struktury te mogą zmieniać ich położenie względem siebie. Ale jest wyjście. Wystarczy, aby wypełnić moc na jednej betonowej podstawie. W tym przypadku nawet imponujące zmiany pozwolą zmienić poziom całej konstrukcji w tym samym czasie.

Biorąc pod uwagę grunt, wykop do rowu równy szerokości słupków zgodnie z zamrożeniem ziemi. Na dole wlać piasek z żwirem o wysokości 15 cm, rowek wzmocniony jest stalową sekcją pręta o długości do 6 mm. Kanał kładzie się na pręcie przy ustawionych półkach. Dla niego w przyszłości i przymocuj ruchome karetki.

Ułożyć szalunek. Gotowe słupy nośne są umieszczone we właściwym miejscu.

Napełnienie powinno być powolne. Konieczne jest monitorowanie ucieczki z kolumny powietrznej. Jednocześnie nie należy przepełniać kanału. W ciągu kilku dni zaleca się przelać platformę zimną wodą. Zapobiega to pojawieniu się pęknięć na powierzchni.

Prace trwają w ciągu 2-3 tygodni.

Wykonaj ramę z posiłkami o prostokątnym profilu. Wewnętrzna skrzynia wykonana jest z rur o mniejszym przekroju poprzecznym (30-35 mm). Wszystkie rury cięcia są sprawdzane pod kątem zgodności z długością.

Rama główna jest spawana, po wzmocnieniu profilu spawana jest wewnątrz ramy. Szyna spawana jest do dolnej części ramy. Spoiny spawalnicze, położyć warstwę startera.

Teraz słupki mocujące są przymocowane do łapaczy i wózka, nieustannie podążając za poziomem konstrukcji. Do niezawodnego mocowania śruby kotwiące. Sprawdzić ruchliwość podwozia, zainstalować bramę.

Umieścili je na profilu karoserii, spawając spawami. Zapewnia to stabilność konstrukcji. Po kolejnym sprawdzeniu zbieżności poziomów dwóch części bram, części bieżące są całkowicie zaparzone.

Gotowa struktura jest malowana tonem do osłony profilowanej blachy. Farba musi mieć właściwości antykorozyjne.

Po wyschnięciu farby można przejść do tapicerki drzwi. Należy pamiętać, że wkręcamy profilowane wkręty z łbem śrubokrętem. Konieczne jest stosowanie elementów złącznych z gumowymi uszczelkami i specjalnymi klamerkami. Tak więc miejsce mocowania będzie chronione przed wilgocią.

Gotowe bramy wyposażone są w uchwyty, elementy blokujące, napęd elektryczny i śrubę.