104 Shares 6033 views

Kubański kawy: Cechy, korzyści i popularnych odmian

Coraz mniej ludzi na świecie, którzy są obojętni na kawę. Są na pewno nadal istnieje, ale zdecydowana większość dorosłej populacji zamarza radość w oczekiwaniu aromacie i orzeźwiającym smaku tego wspaniałego napoju. A prawdziwi koneserzy zdecydowanie powinien spróbować kubańską kawę: ewentualnie jego bogaty smak i wyjątkowy zamek oczaruje cię na zawsze.


Cechy wyróżniające Cuban-Coffeemania

Jakie są cechy kubańską kawę i jak to różni się od ich odpowiedników z Włoch i Francji? Jeśli masz zamiar spróbować tego niezwykłego napoju, trzeba wiedzieć, co następuje:

 • za jego przygotowanie wykorzystuje tylko naturalne ziarna najsilniejszy pieczenie uprawiane wyłącznie na Kubie;
 • gotowe do picia jest bardzo silna, jest tradycyjnie pijany z dużą ilością cukru;
 • Kubańska kawa serwowane w małych filiżanek i popijając zimną wodą.

Napój ten ma cierpki, ostry smak i obligatoryjnych nuty goryczy ze względu na wysoką zawartość kofeiny. Oczywiście, aby zakończyć poczucie połączenia z Kuby może być uzupełniony o silnym smaku kawy tarta smaku cygar, ale ta przyjemność jest amatorem.

Trochę historii

Uprawa drzew kawowych ma ponad dwa wieki. Pierwsze sadzonki zostały sprowadzone na Kubę, Haiti, a było to w połowie 18 wieku. Kubańczycy przychodzą do uprawy drzew z pełną odpowiedzialnością. Ścisłe przestrzeganie technologii, poparte doskonałą klimacie i żyznej glebie, dał doskonałe wyniki.

Dziś pojęcie „kubańskiego kawa” łączy w sobie kilka odmian high-end Arabica. Meet napój z różnych ziaren poza Kubą jest prawie niemożliwe. Na eksport są tylko klasa mieszana kompozycja. Dla ułatwienia zrozumienia, niezależnie od składu odmian, opakowania z gotowych nasion oznaczonych jako „kubańskiej kawy Cubita».

Jaki jest sekret niezwykłego smaku?

Oprócz cech historycznych i środowiskowych, na głębokość smaku i bogatym kubańskiego napój wpływa kilka szczególnych czynników:

 • Każdy plantacje choinkowe na Kubie pod warunkiem opieki pielęgniarskiej. Takie podejście pozwala uzyskać maksymalne korzyści z gleby i nawozów dla każdego zbioru.
 • Ziarna są pobierane ze skórek i miąższu przez specjalne techniki, który minimalizuje uszkodzenia.
 • Całe ziarna są najbardziej staranny dobór. Są sortowane zgodnie z liczby wad (rysy, wióry) i rozmiarze.
 • Kubańskie prozharka uznawane za najbardziej wydajne. Ziarna praży się w temperaturze 250 stopni, a to sprawia, że jego własne uwagi na smak gotowego napoju.
 • Ta kawa z Kuby jest przechowywany w opakowaniu próżniowym, ale nawet ten termin przechowywania ziarna jest mała.

Aby doświadczyć wszystkie cechy napoju z taką ciekawą historią i technologią produkcji, konieczne jest przynajmniej raz kupić kubańskie ziaren kawy. Liczba koneserzy sugerują, że tylko w tej formie może być tak dużo, jak to możliwe, aby utrzymać wszystko na jakość napoju.

Popularne odmiany kubańskiego trunku

Mimo wielu wspólnych cech i podobnych, smakosze na całym świecie zidentyfikowano niektóre z najbardziej popularnych odmian. Każda z tych różnych cech indywidualnych i może znaleźć swoje konesera.

Jednym z najbardziej popularnych i obecnie uważana Altura Trinidad. Charakteryzują się one wysoką zawartością kofeiny, która daje napojowi charakterystyczny gorzki smak. Trinidad kubańska kawa lepiej nadaje się do szerokiej gamy fanów, ponieważ nie posiadają wrodzoną odmiany Altura cierpkość.

Również bardzo popularne w Europie można uznać za rodzaj Serrano. Ma ładny wyważony smak, posmak pozostawiając lekką kwasowość. Kubańska kawa Serrano – świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie prawdziwy high-end Arabica i niezbyt skłonni do eksperymentowania.

radość smakoszy

Ale dla tych fanów aromatyzowane mocnego napoju, który nie znudzi do poszukiwania nowych i niezwykłych smaków, kubańska kawa może być prawdziwym dobrodziejstwem. Niektóre odmiany są tak nietypowe dla europejskich gustów konsumentów, które nie są bardzo popularne wśród tej grupy klientów. Ale w domu napój ceniona, jako mieszkańcy wyspiarskiego kraju nie rozpoznaje półtony.

Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy Kubańska, gatunkach i Maragogype Guantanamera – dla Ciebie. Maragogype – to rodzaj klasycznego, napój zrobiony z całych ziaren. On jest bardzo silny, gorzki i cierpki. Guantanamera kubańska kawa jest nieco mniej ostry smak, nie różni się zbyt wiele cierpkość, ale pozostawia lekki posmak tytoniu.

Parzenie kawy jest Kubańczyk

Aby poczuć prawdziwy smak napoju, trzeba kupić kubańskie ziaren kawy. Szlifować je tuż przed konieczne jest gotowanie, gdyż nie mogą być przechowywane. Ponadto, aby odtworzyć klasyczny przepis, trzeba będzie surowego cukru trzcinowego lub brązowego cukru.

Dla maksymalnego ujawnienia smak tego rodzaju kawy jest najlepsza gejzer kawy. Przygotowanie napoju więc trzeba:

 • zmielonej kawy miesza się z cukrem w stosunku 12:59;
 • w dolnej części maszyny do kawy do wylewania wody zimnej;
 • Filtr metalu powinna być wypełniona mieszaniną kawy i cukier, ale nie naciskać mocno mieszaniny;
 • Zamknąć ekspres do kawy na kuchence i gotować na małym ogniu;
 • tak szybko, jak cała kawa osiągnie górną część ekspresu do kawy – gotowe do picia!

Jak pić mocnej kawy

Kubański kawy bezpośrednio z ekspresem do kawy trzeba wlać do małych filiżanek. Muszą być podgrzane: Można to zrobić w specjalnym piecu, i może być wielokrotnie zalać wrzątkiem.

Napój pije się bardzo gorąco, a co potrzebne są małe porcje. Ten rodzaj kawy zawiera dużo kofeiny, jednak o stosowanie nie powinien być ostrożny, aby przekroczyć niewielką pojedynczej partii. Szczególnie uważać powinny być w podeszłym wieku i osób cierpiących na choroby serca i naczyń krwionośnych.

Kubańska kawa nie jest akceptowana, aby dodać mleko, rum lub likier. Sam napój ma bogaty smak i słodycz tyle, więc nie trzeba suplementów. Pić zimnej wodzie lub akceptowalnym rumu.

Znawcy tej tropikalnej napoju docenią jego jakość. Według opinii klientów, kubańskiej kawy – jeden z najlepszych wśród ogromnej gamy produktów. Ci, którzy nigdy nie próbowałem, nie można zapomnieć o tym magicznym aromat i bogaty smak. Jeśli tak się dzieje poza granicami swojego kraju, według ostatnie dni przybyciem koneserów kawy smakowe szukają okazji, aby kupić prawdziwe kubańskie ziaren kawy i pić ten napój korzenny w domu. Na szczęście pozwolenie dostawa na czas. Spróbuj jeden kubańską kawę, i nie można się oprzeć ten napój z charakterem! On da niezrównany smak i aromat, opłata za cały dzień.