793 Shares 7246 views

Przygotować jogurt w domu

Najbardziej popularne (zakres produktów mlecznych) są jogurty wśród ludności. Gęsta struktura, czyste fermentowane smak, zdolność, aby wprowadzić różne dodatki, korzystny wpływ na przewód pokarmowy, wysoka zawartość białka – wszystko to niezaprzeczalna jakość produktu sprawiają, że ulubione traktować dzieci jak i dorosłych.


Jogurt jest produkowany w mleczarni w dużych ilościach w celu spełnienia warunków technicznych. Jogurt produkowany muszą być zgodne z normami państwowymi opracowany i zatwierdzony, i być całkowicie bezpieczne dla konsumenta. Jest to jogurt trafi na półki. Inną rzeczą jest to, że w celu zwiększenia trwałości, dla bardziej gęsta i „piękny” konsystencji, poprawiają smakowitość do produktu podczas procesu produkcyjnego mogą dodawać niepożądane dla niektórych grup konsumentów składników: konserwantów, barwników, stabilizatorów, środków aromatyzujących. Wystarczy jogurt można sterylizować, a następnie na każdy użyteczny nie mówić za mikroflory żołądka, po obróbce cieplnej, nie przetrwa.

Być może ma to sens, aby dowiedzieć się, jak przygotować jogurt w domu. Tym bardziej, że dostać ten produkt w swojej kuchni łatwo. Wszystkie recepty jogurt w domu jako składników wyjściowych oferują do podjęcia picia mleka i pakowanie gotowego produktu mlecznego sfermentowanego ze sklepu. Oddzielnie, przewiduje, że jogurt ze sklepu musi być „na żywo” (okres przechowywania 4-5 dni, biorąc pod uwagę liczbę drobnoustrojów w produkcie), lubisz smak i wygląd. Aby dokonać niezbędnej grubości potrzebne więcej mleka, ale można to zrobić bez niego.

Aby przygotować dobry jogurt w domu niezbędne jest spełnienie kilku warunków:

  • · Mleko musi być sterylny;
  • · Ware, termometr, ręce są czyste;
  • · Jogurt ze sklepu świeżego;
  • · Stabilna temperatura mleka (40-45 °) przez 5-7 godziny;
  • · Szybkiego chłodzenia produktu fermentowanego.

Jeżeli pierwsze trzy punkty są stosunkowo łatwe do wykonania, pozostałe dwa wymagają obecności jogurt lodówce lub innych urządzeń (lew), mających na celu ochronę ciepła, podczas gdy produkt jest fermentowana i szybkie chłodzenie po jej przygotowaniu. Zrobić jogurt w domu może w termosie lub banku, rondlu, ustawione obok baterii, lub owinięty w ciepły koc. Schłodzić naczynie może być obniżona pełną zdolność w zimnej wodzie.

Instrukcje, które pozwala przygotować jogurt w domu:

1. rozpuszczonego w mleku (ciepło) kilka łyżki mleko w proszku, cukier (na 1 litr 2 łyżek mleka w proszku i cukier smaku).

2. Umieścić „grube” mieszaninę w lodówce przez 2 Chasa (białka mleka, proszek powinien spęcznienia).

3. Tak przygotowane mleko doprowadzić do wrzenia i gotuje się w ciągu 5-10 minut.

4. szybko schłodzić do 40-45 ° (w palca gorący, ale akceptowalne).

5. małej czystym naczyniu zmieszać trochę mleka, jogurt z magazynu, który powinien być 5-10 razy mniejsza niż całkowita objętość mleka przeznaczonego do fermentacji. Dostajemy rozrusznik.

6. Producent zaczynu w pozostałej mleka i dobrze mieszać przez 1-2 minuty.

7. opalizującą mieszaninę jogurtu do innego pojemnika kubka do jogurtu, termosu, jeśli występują.

8. zapewniając stabilność temperaturową mieszaniny, pozostawiając resztę przez 5-7 godzin. Gotowość jogurt sprawdzane pod kątem gęstości konsystencji. Ważne! Przed gotowane żywności nie można wymieszać, wstrząsnąć, wstrząsnąć.

9. zagęszczony jogurt jest szybko chłodzony.

10. Gotowane jogurt przechowywano 3-5 dni w temperaturze 2-4 ° w domu.

Przed użyciem w produkcie można dodawać różne wypełniacze smakują z przecieru owocowego do pietruszki.

Bon appetit!