361 Shares 2788 views

Jaki jest lany do ciasta? Ciasta mastyksu własne ręce

Nowoczesna kuchnia jest niemożliwe do wyobrażenia bez kitu cukierniczego. Dekoracja ta jest nie tylko przyciąga wzrok, ale jest bardzo smaczny produkt. Niemniej, cztery wieki temu, ludzie nie wiedzieli, co lanego ciasta. W 16 wieku to słodycz stał się popularny wśród cukierników w Europie Zachodniej. Jednak w tym czasie, ponieważ nie wyłącznie słodycze.


Jaki jest lany do ciast i wypieków, świat dowiedział się bliżej do 20 wieku. Dziś jest to dekoracja stosowany do wytwarzania słodyczy, nawet bardziej niż oblodzenia.

Czym jest uszczelniacz?

Ciasta i inne słodycze substancja ta odgrywa rolę pokrycia i dekoracji, jak to ma ciastowatą, elastyczną konsystencję. Dzięki temu ciasto można łatwo dołączyć swoje produkty jakiejkolwiek formie. Ważne jest, aby zrozumieć, że waga kitu może wytrzymać tylko gęste ciasto (na podstawie kilku warstw ciasta).

W skład tego wyrobu cukierniczego może być zmieniana. Jedynym składnikiem, który musi występować w uszczelniającej cukier puder. Resztę kompozycji mogą również obejmować skrobię i białka, oraz żelatynę i marcepan i marshmallows i wiele innych produktów. Szeroko producenci często używanych barwników i substancji zapachowych. Przepisy lany ogromny zestaw, więc każdy może pilnować odpowiedniej opcji, aby go własnymi rękami. Nie trzeba przejść specjalną klasę mistrzowską. Placek lany jest przygotowywany w domu przez kilka godzin.

Należy również zauważyć, że samo w sobie jest ozdobą jest bardzo pożywne. Na 100 gramów produktu o około 393 cal.

rodzaj kitu

Do tej pory, dekoracja cukru pudru można znaleźć w każdej cukierni, a nawet w sklepie spożywczym. Są też całkiem możliwe, aby gotować w domu. Ale zanim to ważne jest rozróżnienie między rodzajami masy lanego: żelatyna, miód, marcepan, mleko, kwiat. Indywidualne zróżnicowanie produktu jest typu przemysłowego.

Galaretowata masa w niektórych receptur zwanych pastillage. Ten lany twardnieje bardzo szybko, podczas gdy pozostała elastyczna i jędrna. Efekt ten uzyskuje się dzięki podstawie dekoracji – żelatynę. Opcja ta jest idealna dla ciętych kwiatów i drobnych szczegółów.

Kolejny rodzaj kitu nie przygotowuje z cukrem i miodem. Z tego powodu masa daje bardzo miękka, ale po suszeniu nie kruszy się. Mleczarnia lany jest uważana za jedną z najbardziej popularnych rodzajów dekoracji na torcie. Gotowane masy nie tylko pokrywa całej górnej ciasta, a także formowanie z niego niewielkie prostych figur. Głównym składnikiem jest skondensowane mleko.

Marcepan pasta jest uważany za najbardziej miękkie w konsystencji. Powinno rozciągnąć cienką warstwę, która jest przykryta w cieście spowoduje. Z drugiej strony, to nie nadaje się do rzeźbienia figur i nawet napisów.

Najlepszym rozwiązaniem dla produktów złożonych z kwiatów typu jest lany. Z tej masy mogą być wykonane w dużych róż pączek i przebiśniegi małych. W każdym razie, to nie traci swój kształt i formę.

lany przemysłowe używane do ciast w ogólnej realizacji. W domu, to nie jest możliwe, aby gotować. Pasta ta jest odpowiednia do przetwarzania w placek i ozdobienia go. Wygląd często jaśniejsze i piękniejsze niż produkcja w środowisku domowym, jak stosowane w przemyśle produkcji różnych barwników i innych dodatków.

Podstawy gotowania lany

Aby masę cukru, trzeba zadbać o obecność niektórych narzędzi, które powinny być zawsze pod ręką. Po pierwsze, jest to walcowania stykowe i desce. W rzeczywistości, dla wytworzenia pasowania każdej gładkiej powierzchni na sucho, takich jak stół. Również w zasięgu ręki mają być folia jedzenie, okrągłe ostrym nożem, linijka, formy i różne akcesoria (wstążki, koraliki, itp.)

Przed gotowaniem, że ważne jest, aby zrozumieć, że takiego uszczelniacza. Ciasto jest dekoracja, ale nie jego podstawą lub pośrednia. Najczęściej kit jest wykonany z cukrem pudrem, wody, soku z cytryny i żelatynę, ale nie ma opcji. Wielu piekarzy powinni dodać dużo oleju i gliceryny do mieszaniny zwiędły nie bardzo szybko.

Wszystkie składniki są dodawane do głębokiego garnka lub miski szkliwa. W ciągu około 15 minut aż do uzyskania jednorodności. Gotowy masa może prysznic lub proszek skrobi, aby zapobiec przywieraniu do powierzchni drewnianych i ramion. Bilans lany powinien być przechowywany w folię więc nie uschło.

Przez dekorowania ciast rozpocząć dopiero wtedy, gdy górna warstwa kremu twardnieje całkowicie. Zaleca się, że konfekcji pokryto suchym herbatniki lub masy marcepan.

Przepis lany

Ciasto postanowił wykorzystać żelatynę, ptasie mleczko lub masę mlecznego. Pierwsza opcja jest budżet, ale pozostałe dwa – najbardziej przewiewne i smaczne.

(. 2 łyżeczki) 1. własna masa uszczelniająca ciasto z żelatyny, oprócz białek „utrwalacza” składa się z następujących składników: 450 g cukru w proszku i 50 ml wody.

Aby przygotować potrzebne dwa głębokie miski szkliwa. Pierwsza mieszanina proszku zimnej wody i żelatyny. W drugim powinno być przesiać proszku. Raz w misce, pierwsza masa opuchnięte, to musi trzymać przez kilka minut w kąpieli wodnej. Następnym krokiem jest dodanie do proszku mieszanki. Gotowy masa walcowana w kłębek i owinięte w folię.

2. Kleje prawoślazu nadaje się do modelowania proste kształty zalewanie górną ciasta. Dla spójności powinno być miękkie i łatwe do pogryzienia. Kompozycja zawiera składniki: 200 g zwykle marshmallows, 2 łyżki. łyżki wody, 100 g cukru pudru. Opcjonalnie można dodać barwnika spożywczego. W ten przepis lekarski odgrywa rolę żelatyny. Aby przyspieszyć przygotowanie tego rodzaju kitu trzeba kuchenkę mikrofalową. Zephyr jest wypełniona wodą i tolchetsya talerza. Masę następnie umieszczone w kuchence mikrofalowej przez 1 minutę. Po prawoślazu końcu stopiony dodaje się do niego przesiany proszek cukrowego. Gdy masa będzie przypominać konsystencji glinę, kit jest gotowa do formowania. Ale piekarze nie zaleca się spieszyć domową kuchnię ze stiuku i pozostawić mieszaninę w zamrażarce przez pół godziny.

3. Przetwórstwo lany jest bardzo popularny wśród większości gospodyń domowych ze względu na jego bogactwa i słodyczy. Konsystencja nim będzie podobna do Zephyr. Kompozycja zawiera składniki: 200 g mleka skondensowanego 250 g sproszkowanego cukru, 2 łyżeczki sok cytrynowy .. Również w lany można dodać 5 ml brandy.

Przygotowanie masy skondensowanej jest zmniejszona do mieszania wszystkich składników do uzyskania jednolitej masy lepkiej konsystencji.

Przenoszenie i przechowywanie kitu

W domu, można łatwo pomalować słodką masę. Trzeba będzie barwnik spożywczy żądany kolor. Trzeba dodać tylko do początkowego etapu mieszania składników. Jeśli spróbujesz zrobić tę procedurę po przygotowaniu kitu, kolor będzie nierównomierny.

Aby odcień lekki można także użyć soku z szpinaku, buraków i marchwi.

Przechowywać produkt z kitu jest zalecany do 3 miesięcy. Należy zauważyć, że jadalne są tylko 5-6 tygodni. Temperatura magazynowania powinna wynosić od 5 do 20 stopni, na innych figurach mogą też pęknięcie lub wyciek (topnienie).

Keksy lany

Najbardziej popularne dziś są ciastka z świeżych jabłek, owoców cytrusowych, owoców i innych produktów roślinnych. Jest to również bardzo popularne ciasta owocowe lany przez rok dla dziecka. Opcja ta zabija dwie pieczenie na jednym ogniu – i smaczne i kolorowe, że dzieci potrzebują.

Testowana kompozycja zawiera 150 g ciastek piasku, 125 g masła, 60 g czekolady mlecznej. Dla śmietany i międzywarstwy potrzeby: 450 g odtłuszczonego jogurtu, 200 ml, 20 g kremu waniliowy cappuccino, 3 łyżki. łyżki cukru, 2 łyżki. łyżki żelatyny. Puszki owoców dodaje się do smaku. Może być stosowany zamiast galaretki.

Keks mastyksu kroki:

1. Ciastka miele się do postaci proszku, miesza się ze stopionej czekolady z masłem.

2. Forma obficie smarowania. To nie może być krawędzie posypane mąką i proszkiem.

3. Uzyskaną masę ciasta umieszcza się w formie, a następnie w lodówce na 30 minut.

4. W celu wytworzenia warstwy mieszanej wszystkich istotnych składników. Płynna masa umieszczano w lodówce.

5. Ciasto walcowane ciasto na ciastka. Piec tylko na małym ogniu.

6. gotowych ciast rozplanowany owocami i śmietaną.

Do tego ciasta jest najlepsza lany mleko. Liczby mogą być wykonane z wyprzedzeniem.

Biszkopt lany

Biszkopt z własnymi rękami z kitu można przygotować w zaledwie 1 godzinę. W tym celu potrzebujemy następujące składniki: 4 jajka, 2 łyżki. Łyżka śmietany, cukier, mąkę, proszek do pieczenia i kakao w proszku, 1 łyżka. mak łyżki, rodzynki i posiekane orzechy laskowe. Krem zawiera tylko 400 g masła i 800 g mleka skondensowanego. Biszkopt mastyksu etapy:

1. W celu wytworzenia ciasta miesza się wszystkie składniki ciasta.

2. Otrzymaną masę wlewa się do formy. Piec w temperaturze 180 ° C.

3. Korzhi impregnowane Śmietanka skondensowane i masło w proporcji 2: 1.

4. Krawędzie placka mogą być ozdobione posiekanych orzechów.

Dla produktów herbatniki najlepiej pasuje pasty prawoślazu. Ustanowienie dane dotyczące orzechów ziemnych lub rodzynki nie jest zalecane.

Puff ciasta lany

Do wytwarzania takich słodyczy nie jest zbędne do podjęcia następnego warsztatu. Placek mastyksu na bazie ciasta warstwowe wymagają takich jak żywność 650 g mąki, 400 g masła, 2 jajka, 150 ml wody, 1 łyżka. ka i ocet brandy sól. Główne składniki śmietanki mleka (750 ml), żółtko jaja (4 szt.), Cukier (200 g) i masło (120 g). Ponadto można dodać warstwę 50 g mąki i 1 łyżki. łyżeczka wanilii. Aby rozpocząć przygotowania ciasta warstwy kitu ze swych własnych rąk, powinny być mieszane w szklance octu, brandy i wodę. Następnie, ta sama procedura odbywa się z jaj i soli w małej misce. Następnie, obie masy miesza się aż do uzyskania jednorodności. W końcowym etapie, dodaje się do mieszaniny oleju i mąki. Gotową ciasto podzielić na 12 części (przyszłe ciasta). Równoległe jest krem w piecu w temperaturze 220 ° C.

Placek powinien być dobrze wciśnięta. Odpowiednie do dekoracji zwykłe żelatynowe uszczelnienia.

pomocnych wskazówek

Zwierzęta ciasta kitu nie nadaje się do pieczenia w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza i w temperaturze powyżej 30 ° C 0

Jeśli lany źle wdrożony, może być lekko podgrzać.

Zestaw figury najlepsze w śmietanie lub warstwa oleju marcepanu.

Niewykorzystane uszczelniacz w filmie nie powinny być przechowywane przez okres dłuższy niż 2 miesiące.