718 Shares 7326 views

Bardzo smaczny i łatwy do przygotowania przepis na bułeczki.

Znajdź przepis na bułeczki, dzisiaj jest całkiem proste. Można to zrobić za pomocą gazet, czasopism lub książek kucharskich. Innym prostym i szybkim sposobem wyszukiwania może być Internet. Bajgiel może być bardzo zróżnicowany: bez nadzienia, nadziewany, bułki z sera twarogowego, itp. I jest wiele opcji do gotowania zarówno test na bułeczki, jak i wypełnienia.


Wielu wciąż twierdzi, jaki kraj stał się ojczyzną tego dania. Niektóre kraje z naciskiem nalegają na przyznanie im prawa do posiadania i pochodzenia receptury na bajgle. Jednak to nie ma znaczenia, kto ją stworzył, najważniejsze jest to, że niemal na całym świecie, albo bułeczki czy różne warianty tego dania są produkowane z powodzeniem.

Proponuję rozważyć niektóre przepisy, które oczywiście uzupełnią skarbonkę wielu gospodyni domowych. Na początek proponuję przepis na bułeczki, które przygotowywały babci. Dostaniesz bardzo smaczne chrupiące bułeczki.

Przepis 1

Musisz: 3 łyżki. Mąka; 0,5 łyżki. Mleko; Suche drożdże (2 łyżeczki); 200 gramów margaryny (należy ją wyjąć z lodówki na 20 minut przed gotowaniem); 1 łyżka. Cukier; 2 łyżeczki. Cynamon.

Przygotowanie:

W mleku dodaj drożdże, wymieszaj i pozostaw na 5 minut. Następnie dodaj mąkę i margarynę i ugniataj ciasto. Ciasto powinno okazać się sprężyste (konieczne jest, aby rolka była dobrze). Niektóre gospodynie domowe dodają więcej mleka lub 1 jajko dla większej elastyczności, ale nie zawsze jest to wymagane, spróbuj bez nich. Podziel ciasto na około 8 części, przekręć każdą część do kuli i przykryj ręcznikiem. Niech stoją od 20-30 minut, a następnie można rozpocząć gotowanie.

Posypać powierzchnię roboczą niewielką ilością mąki i obrócić cienką warstwa okrągły z jednej kulki. Postaraj się rozcieńczyć. Podzielić powstały okrąg na 8-12 sztuk (na przykładzie krojonego ciasta), aby uzyskać trójkąty. Jeśli robisz bagels bez wypchania, po prostu złożyć trójkąty w rurkę, zaczynając od szerokiej krawędzi. Następnie każdy bobel smaruje się olejem roślinnym lub stopioną margaryną (w miarę upodobań) i wlać mieszaninę cukru i cynamonu. Lepiej jest, jeśli cukier jest duży.

Wkładamy bułeczki na smarowany arkusz do pieczenia i wstawimy do piekarnika podgrzanego (180 stopni) przez 15-20 minut.

Jeśli chcesz robić bagels z napełnianiem, a następnie owinąć je, umieść napełnienie na szerokim brzegu i zwiń go. Ci, którzy nie lubią cynamonu, można mieszać cukier z waniliną, kakao lub czymś innym. Napełnienie może być inne: dżem, gotowane skondensowane mleko, dżem, kandyzowane owoce – główną rzeczą, że wypełnienie nie jest zbyt płynne, a następnie nie będzie płynąć. W tej liczbie składników produkcja wynosi około 70 sztuk, a czas gotowania nie przekracza godziny.

Przepis 2

I oto kolejny bardzo smaczny przepis na bułeczki z sera twarogowego, musisz je przygotować:

400gr sera domowego, 250gr masła z masłem (margaryna), 400gr mąki, 250gr cukru i proszku do pieczenia (2 łyżeczki)

Przygotowanie:

Olej powinien być w temperaturze pokojowej. Przetrzyj go serem twarogowym, dodaj do otrzymanej masy proszku do pieczenia i mąki i ugniataj ciasto. Ciasto powinno być luzem, ale elastyczne. Po tym trzymaj ciasto przez godzinę w lodówce. Po otrzymaniu ciasta podzielić go na 2-3 części i obracać każdy z nich w okrąg. Każde koło posypuje małą ilością cukru i przyklei ją do wałka, ponownie przechodząc przez cukier. Wytnij koło w trójkąty i zrób bułeczki.

Na blasze do pieczenia można umieścić smarowany arkusz pergaminu i rozłożyć na to bułeczki. Zanim je wezmiesz, zanurzyć jedną stronę bułeczki w cukier. Piec przez 25 minut, w temperaturze 180 stopni. Mam nadzieję, że ten przepis na bułeczki sprawi, że Ty i Twój dom.

Przygotowując bułeczki, ciasto może okazać się grube lub cienkie, zależy od tego, bagels będą chrupiące, czy nie. Ale to zależy również od testu. Ciasto na bułeczki może być również wykonane na bazie śmietany, miód lub skondensowanego mleka, jak każdy lubi.

Miłego apetytu! Mam nadzieję, że spodoba Ci się te przepisy.