324 Shares 8873 views

Marchew Kanada f1: opinie, opisy i wskazówki dotyczące uprawy

Tematem artykułu będzie marchew Kanada f1, których ujawnienie jest wprowadzone. Gatunek ten odnosi się do hybrydy. Marchew Kanada – bardzo wytrzymałe kultura, idealny do uprawy w strefie non-czarnoziemu Rosji.


marchew Historia

Historia marchwi jako roślina ma ponad 3 tysiące lat. Dorastała w Afganistanie, miał purpurowy owoc z ostrym smaku gorzkiego. Użyliśmy go tylko jako nasiona i liście jako przyprawa. Jeszcze w XII wieku była pasza koń marchew owocowe. Dopiero w XVI wieku, dzięki Holendrom, znali wszystkich pomarańczowych warzywach.

W średniowieczu był uważany za gnomy delikatność marchewki, z ludzie wierzyli, że dla pewnej ilości tych warzyw gnomy zostały opłacone złota.

Ostatnio, dzięki pracy z Holendrami, nowa hybrydowa odmiana Kanada f1 (Kanada), marchew z wysokim poziomem jakości i smaku.

stosowanie sztuczek

Uważa się, że częste (co najmniej raz w tygodniu) używać marchewki, by ratować ludzi z wielu chorób. Zakładamy istnienie witaminy warzywa korzeniowe A pomaga wzmocnić odporność, zdrową skórę i włosy. Poprawia wzrok i ogólną czujność w ciemności w szczególności. A co to za sztuczka? Skórka nie zostanie usunięty, to tylko starannie umyć, otskrebite ponieważ zawiera kluczowe składniki odżywcze. I jeść marchewki z kwaśną śmietaną lub oleju roślinnego – zwiększa przyswajanie składników odżywczych przez organizm.

I osobliwości. Ostatnio marchew w Unii Europejskiej stały się równe owocu, z na poziomie legislacyjnym. Fakt, że Portugalia produkuje smaczne i zdrowe marchewki dżem, ale w UE konserw warzywnych zabronione. Zmiana prawodawstwa, urzędnicy europejscy byli bezsilni i irytujące przeszkody ominąć przez banalnej kazuistyka.

opis odmiany

Gatunek marchew Kanada f1 – wyhodowana w Holandii już istniejących hybrydowych Shantane i Flaccus, Tall Shantane (Shantane / Danvers według innych źródeł). Czas od kiełkowania do dojrzałości technicznej jest w przedziale 120-140 dni. Najczęściej okres ten trwa 130 dni, to nie jest to rodzaj medium lub późnego dojrzewania. warzywa korzeniowe mają ciężar w zakresie od 80 do 200 g (maksymalnie 500 g), wyrównane są od 4 do 5 cm długości, o średnicy 16-25 cm i jasnym kolorze pomarańczowym. Z wyglądu owocem gładkiej, pół-stożkowym kształcie. Rośnie korzenie, prawie całkowicie zanurzone w glebie. Liście są formowane w pół-wyprostowanej i jednocześnie, pół-rozprzestrzenia wylot. Takie marchew Kanada f 1, którego ujawnienie jest tu umieszczony.

Właściwości sortuje

Hybrydowy tsvetushnosti odporne na (genetycznie), odpornych na liściach cercosporosis i Alternaria, innych chorób.

Stopień Wydajność zawiera od 4,5 do 7,6 kg / kwadrat. metr, nawet w najcięższych warunkach klimatycznych i glebowych, to zmniejsza się nieznacznie. Karoten zawiera wiele (około 21 mg na 100 g). Zgodnie z jego treścią, pośród innych odmian marchwi to hybryda jest mistrzem. Jak to dobrze, z punktu widzenia konsumentów, marchew Kanada f1? Opinie konsumentów powiedzieć o wspaniałych soczystych słodkiego smaku. Dobrze utrzymane w zimie. Prezentacja jest znakomita, gładkie skórki, kolor nasycony. Odmiana zaleca spożycie świeże, to jest nadaje się do długotrwałego przechowywania i przetwarzania określony.

Jak również innych odmian marchwi, Kanada F1 pełni hybrydowy posiada właściwości lecznicze, najbardziej znany z których – leczniczy wpływ na narządy wzrokowe. Znane właściwości marchwi i choroby nowotworowe, zaburzenia z przewodu pokarmowego gojenia.

Marchew Kanada f1: Liczba plantatorów

Odmiany marchwi wiele, wiele ciekawych hybrydy wydaje rocznie. Wszystkie z nich przyciągnęła uwagę zainteresowanych amatorów i profesjonalistów Ogrodnictwa. Stosunkowo niedawne pojawienie się kultury jako odmiany Kanada f1 marchwi, nie przeszkodziło gwałtowny wzrost jego popularności. Zbyt wielu hodowców do oceny jego wiarygodności, niewymagających do gleby, wysoka wydajność, doskonały smak i jakość konsumenta. Nawet jeśli spóźniona sadzenia to hybryda często wyprzedza wzrost innych odmian. Ale to nie wszystko! Tutaj są bardziej atrakcyjne niż marchew Kanady F1: opinie konsumentów i rolników powiedzieć, że tego rodzaju doskonale utrzymane przez całą zimę.

Wymagania dotyczące oświetlenia i gleby

Kanada F1 odmiana hybrydowa marchew jest odporny na niewystarczającym poziomie oświetlenia. uprawa gleby na to może być bardzo zróżnicowana, nie do zaakceptowania tylko w zwykłych technik sadzenia nasion rolniczych w podmokłe (granulat z nasion, a wręcz przeciwnie, są sadzone w ziemi obficie podlewane wodą). Lekko kwaśne, piaszczystej i lekkie gleby gliniasto korzystne, chociaż dobre wyniki uzyskuje się, przy czarnej ziemi i gliny obszarach gdzie brak grow innych odmian marchwi. Dobre wyniki dotyczące jakości owoców i wydajność są obserwowane podczas lądowania po uprawach, takich jak pomidory, cebula i ziemniaki. Marchew ta klasa nie można umieścić w svezheunavozhennuyu gleby.

Odmiany Rolnicze Kanada f1

Poniżej opisano krótko maszyn rolniczych w tej klasie, w tym zbiorów i siewu. Marchew Kanada f1 uważany jest tutaj jako upraw rolnych. Uprawa tej odmiany na obszarze, gdzie wcześniej rosły ziemniaki, cebulę i pomidory, prowadzi do dobrych rezultatów. Więc powiedzmy, że wybrali dla marchew hodowlane Kanada f1, sadzenie to tradycyjnie odbywa się: w zmielonych nasion są umieszczane przy gęstości około 90-100 nasion na metr kwadratowy. metr. Nie można siać działkę. Głębokość sadzenia – 1 cm nawie. – 15 cm Kiedy sadzonki wyrośli, lądowanie rozcieńczona, pozostawiając lukę pomiędzy roślinami 5-7 cm ze względu na powolny wzejściu pożądanych bakterii wysiano do końca kwietnia. – początku maja.

Szansa i zima siew pod folią schronienia. Nasiona układa się na głębokość 2-2,5 cm odstępach między rzędami 20 cm. Gdy łóżko zarazków rozcieńczona 1-1,5 cm, przy odległości między kapusty, dwa tygodnie decymacja jest powtarzany, ale z odległości 4 cm.

Ogrodnicy, umieścić swoje rzeczy, wstępnie namoczone nasiona, które nie są niezbędne do dostępnego na rynku materiału. Gleba powinna być nawożona dUg i mineralnych (ale w każdym razie nie organiczną!) Nawozów.

Bezpośrednio przed siewem glebę zwilża (umiarkowanie, nie może pereuvlazhnyat ziemię!), Pozwól bruzdy; siew odbywa się indywidualnie. Na szczycie wszystkich ściółka z torfu.

Aby zapobiec niszczeniu roślin locie marchwi wymaga leczenia. Podlewanie dla odmian Kanada F1 nie muszą być przeprowadzane częściej, jest przeciwwskazane w stojącej wodzie.

Istnieje coraz podzimny uprawy. Pochodzą one pod koniec października – początek listopada. Dlatego też temperatura może być obniżona do temperatury 5 ° C,

Jednak te nie ograniczają się do informacji na temat upraw rolnych. Oprócz jej nasion lub zakupionych nasion w opakowaniu, nowe możliwości dla producentów w ostatnich latach. Nasiona go w ziarnach. całkowicie nowy rodzaj powłoki żel ma specjalny skład, zatrzymuje wilgoć, co stwarza idealne warunki do kiełkowania nasion. Procedura:

  • Granulki są rozkładane w rowkach w odstępie 2-3 cm.
  • Nawadniać.
  • Posypać rowków podłoża.
  • Produkowane powtarzane podlewania z dużą ilością wody.

Po tym, gdy rośliny są pozostawione przez 2-3 tygodnie bez konserwacji i podlewania. Następny jest powrót do normalnej praktyki rolniczej.

Zbierać dojrzałe korzenie i ich zastosowanie

Żniwa będą przechowywane przez dłuższy czas, jeśli są zbierane przy suchej pogodzie. Selektywne czyszczenie dojrzałych marchwi odbyły się w lipcu, pozostałe owoce są usuwane w sierpniu i wrześniu. Odmiana ta może być zbierane przez maszyny.

Odmiany marchwi Kanada znajduje zastosowanie w szerokiej gamie zastosowań. okopowe spożywane na surowo, do przetwarzania i konserwowania. A korzenie pulpy, dzięki słodkie i soczyste smaku, idealne do soków i niemowląt puree.

Odmiany marchwi Przechowywanie Kanada f1 owocowe

Kanada gatunek marchew F1, jak już wspomniano, ma wysoką lozhkostyu, ale dla najlepszych rezultatów (Ochrona towarem i właściwości smakowe w ciągu 10 miesięcy) niezbędnych do wykonania kilku prostych zasad.

nie powinny być myte marchew z jej zniesienia na przechowywanie. Nie należy pozostawiać złamane, uszkodzone przez szkodniki i nierównych wyników.

Zaleca się przechowywanie upraw korzeniowych w gęstych obudów drewnianych z ich górna wysianie warunkach wilgotnych na piasek. Nie można używać suchy piasek! Marchew można przechowywać w plastikowych torebkach, nie więcej niż 5 kg, upraw korzeniowych w jednym pojemniku. Warzywa mogą być składane, a w stosach, wlać mokry piasek.

Miejsce przechowywania marchew – ciemności i wysuszyć, w temperaturze pokojowej wynosi od 0 do 2 ° C i wilgotności powietrza w zakresie od 85 do 95%.

wniosek

Marchew Kanada f1, opinie, które mówią, że jest to naprawdę solidny, zyskując dużą popularność odmiany mieszańcowej, idealny do warunków glebowych i klimatycznych Europy Środkowej zespołu, w tym Rosji. Ogrodnicy gotowi iść do tej kultury, doceniają go za wysoką wydajnością i doskonałym smaku. Możemy śmiało powiedzieć, po przeanalizowaniu dostępnych o marchwi Kanada ocen F1 nasiona tej odmiany nie będzie zalozhivatsya magazynach.