338 Shares 4850 views

Andrey Bely – rosyjski poeta, pisarz i krytyk. Biografia Andrei Bely, kreatywność

Biografia Andrei Bely, ze wszystkimi jego sprzeczności wyraźne odbicie krytycznej epoce, co stanowiło znaczną część życia tego niezwykłego myśliciela i wszechstronnie utalentowanego człowieka. Literatura rosyjska z początku XX wieku, a zwłaszcza poezja, nie można sobie wyobrazić bez niego. Andrey Bely, krótki życiorys, który może dać tylko bardzo powierzchowne wrażenie o jej miejsce i znaczenie w ogólnym kontekście kulturowym czasów, ciągle w sercu burzliwych zawirowań rosyjskiego życia publicznego. A w Rosji na początku XX wieku było przyjście przeczucie wielkich zmian. Dziś nikt nie zaprzecza dobrze znany fakt, że cała kultury rosyjskiej w tym okresie w pewnym stopniu przenika przewidywanie przyszłych wojen i rewolucji.

Andrey Bely. Biografia. Które stanowiły podstawę jej

Nie tak rzadko mamy do czynienia z faktem, że twórcze pseudonimy tak mocno przywiera do swoich przewoźników że już nikt nie pamięta, że te nazwy są fikcyjne. To około poeta Andriej Bieły słyszał, jeśli nie wszystkie, bardzo wielu. Ale fakt, że jest to tylko jego pseudonim, bardzo mało ludzi przychodzi do głowy. Borys Nikołajewicz Bugaev – to jego prawdziwe imię, drugie imię i nazwisko – urodziła się 26 października 1880 roku w rodzinie profesora Uniwersytetu Moskiewskiego. Nie będzie wielka przesadą powiedzieć, że fakt ten w dużej mierze zależy przyszłe życie przyszłego pisarza. Biografia Andriej Bieły rozpoczęła się w centrum Moskwy. Mieszkanie na Arbacie, gdzie został przeznaczony wydać około ćwierć wieku, dziś ma status pomnika.

Uniwersytet w Moskwie

Status instytucji nigdy nie została zakwestionowana w imperium rosyjskim, był w każdym znaczeniu tego pierwszego. Boris Bugaev studiował na Wydziale Fizyki i Matematyki, ale jest bardziej zainteresowany w naturalnych nauk jego pytania kultury, literatury, estetyki, filozofii, mistycyzmu i okultyzmu. W związku z tym, po pomyślnym ukończeniu kursu, wszedł do historyczno-filologicznym Wydziale samym Uniwersytecie Moskiewskim. Zaczęło drogę do wielkiej literatury dla niego w jego lat studenckich. środowisko intelektualne, w którym dana osoba ma się rozwijać, często jest krytyczna i określa jego całe życie. A okrąg wyznaczony przyszłość poezji w tych latach.

Alexander Blok

Być może nie będzie przesadą stwierdzenie, że literacka biografia Andriej Bieły zaczął z wprowadzeniem i korespondencji z wielkiego rosyjskiego poety symbolistów. Oznacza to, że przed spotkaniem z Bloku, został dobrze przyjęty w najwyższych kręgach artystycznej bohemy z dwóch stolic imperium rosyjskiego. Mimo to stał się znany pseudonim pomógł mu wymyślić słynnego rosyjskiego filozofa M. S. Solovov. Ale tylko Alexander Blok był w stanie zobaczyć i poczuć w Andriej Bieły równego rozmówcy, a pod wieloma względami rywalem. Potem przez wiele lat były przywiązane dziwaczne przyjaźń, wrogość. Andrey Bely (poeta) był w ciągłej rywalizacji z rosyjskiej poezji geniuszu. I z wielkiego człowieka może konkurować tylko na równi. Ale biografia Andriej Bieły byłaby niepełna bez wzmianki o jego związku z żoną, Alexander Blok, Lubow Dmitrievna Mendelejewa. Jest podłączony do nich coś więcej niż tylko przyjaźń. A ten miłosny trójkąt jest najsilniejszy sposób skomplikować stosunki między obu poetów. Ale, oczywiście, znajduje odzwierciedlenie w ich pracy.

za granicą

Wyjazd z rosyjskiego poety była próba wyrwania się z ustalonego kręgu przyjaciół i odkrywać nowe horyzonty kreatywności. I, oczywiście, położyć kres przedłużającej dwuznacznej relacji z Alexander Blok i jego żony. Podróż do Europy trwało ponad dwa lata. Ten okres w twórczości poety była bardzo owocna. Wiersze poświęcone często opuszczone i skierowana w rosyjskim kręgu społecznego, w tym bloków z Mendelejewa. Po powrocie z Europy, poeta zaprzyjaźnił się z Aleksandra Turgieniewa (małżeństwo one sformalizowane dopiero pięć lat) i ponownie wyjechał za granicę. W tym czasie w innym kierunku – na Sycylii, Palestynie, Egipcie i Tunezji. W Rosji wróci tylko w środku wojny, tuż przed rewolucją.

Zmiana epok

Andrey Bely, biografia i twórczość jest dość daleko od zwykłego codziennego życia, a zwłaszcza od polityki nie może znaleźć odzwierciedlenie w utworach poetyckich i krytykuje rosnącej turbulencji życia publicznego i zbliżającym się kataklizm w Rosji. Poeta nie poradzę, chociaż udawać, że nic nie dzieje się wokół niego nie ma znaczenia. I nie był sam. Tematem zbliżającej się katastrofy był w sztuce rosyjskiej jednego z dominującym. Zakres jego percepcji wpisuje się w lukę między przerażeniem i zachwytem. Niektórzy ludzie powitał rewolucję jako koniec świata, podczas gdy inni widzą go jako początek nowego świata. I obaj byli w sobie. W historii literatury rosyjskiej Andrey Bely wpisany jako jeden z najzdolniejszych przedstawicieli symbolizmu. Classics rozpoczął swoje wczesne zbiory poezji „Złoto w Azure”, „Popioły”, „Urna” i powieść „The Silver Dove”. Na skraju polemice esejów o Tołstoja i Dostojewskiego rzeczywiście postrzegane. Szeroka popularność wśród wykształconej publiczności była powieść „Petersburg”. Peru Andriej Bieły należy do licznych artykułów publicystycznych z okresu pierwszej wojny światowej.

po rewolucji

W historii XX wieku, Rosja jest moment, kiedy nieunikniony krach był dokonanym faktem. Postrzegany symbolistą poeta, jeden z najzdolniejszych przedstawicieli, z których był Andrey Bely jako zbliżającym nieuchronność rewolucji był uzasadniony codziennie. Wraz z porządkiem społecznym i został zastąpiony cały paradygmat postawy inteligencji rosyjskiej. Przed wielu „nóż na gardle”, było pytanie o to, czy możliwe jest, aby żyć w kraju, który nie tak dawno był nazywany Imperium rosyjskiego? Biografia Andriej Bieły ten post-rewolucyjny okres, chaotyczne i sprzeczne. Poeta długo rozdarty w różnych kierunkach, nawet udaje mu się wyjechać za granicę, nie było łatwo w tych dniach. To trwa bardzo długo. Ale kończy swój dzień był jeszcze w Związku Radzieckim. Zmarł w dniu 8 stycznia 1934 roku i został pochowany na Cmentarzu Nowodziewiczy w Moskwie. Zwana sowiecka owocny okres twórczości Andriej Bieły niemożliwe nawet z silnym pragnieniem. Symbolizm, podobnie jak wiele innych szkół poetyckich i imprez, po drugiej stronie rewolucji. W ciągu tych lat, poeta stara się pracować, i wiele udaje. Ale kilka jego powieści i liczne dzieła literackie nie miały powodzenie tego pierwszego. Literatura radziecki Andrei Bieły pozostała nie więcej niż fragmentu minionego okresu.