452 Shares 1296 views

"Le Bourgeois gentilhomme" Moliera. KRÓTKI zawartość zabaw

Tak, w naszym programie Moliera. „Le Bourgeois gentilhomme” – książka napisana przez autora w oparciu o rzeczywiste i całkowicie niepotwierdzonych sprawy. ambasador turecki, który był na dworze Ludwika XIV, był na tyle nieostrożny, aby zauważyć, że król koń więcej kamieni niż monarchy. Kilka dni przestępca był w areszcie domowym. Następnie został wysłany do domu i wrócić w Porte, w stoczni wystawił parodię uroczystości przekazany w Turcji.


"Le Bourgeois gentilhomme" Moliera. Podsumowanie 1st krokach

Nauczyciele muzyki i tańca czekają monsieur Jourdain. Nazwał oboje urządzić kolację na cześć jednej ważnej osoby. Jourdain zdecydował się jak mistrzowie. Nauczyciele jak i płatności, a gospodarz leczenia, ale wierzą, że brakuje mu smak. Od jakiegoś czasu stara się zrobić wszystko, a także szlachtę. Gospodarstwa domowe są również przeżywa wiele niedogodności spowodowane jego pragnienie, aby stać się szlachcic bez przerwy. Każe sobie szlafrok i liberii służących być, w szlacheckich domach. Jourdain również postanowił studiować taniec i muzykę.

"Le Bourgeois gentilhomme" Moliera. Podsumowanie akcji 2

Nauczyciele kłócą: każdy chce udowodnić, że tylko z jego pomocą Jourdain będzie osiągnąć cel. Brudny nauczyciel filozofii rozpoczyna lekcję. Decydują o przesunięciu logiki i etyki, a następnie przejdź do pisowni. Jourdain poproszony o napisanie notatki miłości do kobiety. W czterdzieści lat, był zaskoczony tym, że tam jest poezja i proza istnieją. Pan Tailor przynosi nowy garnitur. Naszyta go, oczywiście, w najnowszej mody. Jourdain zauważa, że szyte na miarę ubrania z własnej sprawie. Ale jako praktykant „rozłożyć” przed nim, że pan pasuje hojności nawet do końcówki.

"Le Bourgeois gentilhomme" Moliera. Podsumowanie trzeciego działania

Nowy strój sprawia, że śmiech sługę Nicole. Jourdain, ale wciąż nie może się doczekać, aby chodzić w nim przez miasto. Żona nie jest zachwycony z kaprysów męża. Ona uważa niepotrzebnych wydatków na nauczycieli, nie patrz procuje jego przyjaźń ze szlachty, jak postrzegają go tylko jako dojną krową. Jourdain ale nie słucha. Co więcej, był potajemnie zakochany w markiza Dorimenu z którą przyniósł hrabiemu Dorant. I diament, a balet i fajerwerki, a kolacja – wszystko dla niej. Kiedy Pani Jourdain pójść z wizytą do siostry, on planuje podjąć w markiza. Nicole podsłuchała coś i wręczył kochankę. Nie zauważyła niczego, bo jej głowa była okupowana przez córkę Lucille. Ona wysyła Nicole Kleont powiedzieć, że zgodziła się go poślubić. Służąca nie jest powolny, jak ona jest zakochana w swoim sługą, a nawet nadzieję, że ich ślub odbędzie się tego samego dnia. Jourdain nie zgadza się na małżeństwo córki, jak Kleont nie jest dżentelmenem. Żona, ostrzegając męża, mówi, że lepiej jest wybierać bogaty i szczery-in-law, niż biednego szlachcica, który następnie również stać się wyrzutem Lucille i fakt, że nie jest szlachetnie urodzonych. Ale przekonać Jourdain prawie niemożliwe. Następnie Kovjel oferuje wyśmiać niego.

"Le Bourgeois gentilhomme" Moliera. Podsumowanie 4. działania

Przez Jourdain przyjść Dorimena i Dorant. Liczyć się w miłości z markiza i wszystkie prezenty, wystawne przyjęcia przypisane do siebie. Więc on uczy „przyjaciel” było niewłaściwe w społeczeństwie nawet schować damę o jej uczucia i teraźniejszości. Nagle pani Jourdain wróciła. Teraz rozumie, gdzie pieniądze męża. Obwinia Dorant że jest on kierowany przez Jourdan. Earl mówi, że to wszystko, co wydał. Znieważony Dorimena liści. Para wciąż przeklinają. W tym momencie przychodzi Kovjel, ukrytego jako sługa Kleont. Wydaje starego przyjaciela ojca Jourdain i powiedział, że był dżentelmenem. Oczywiście, kupiec na tym haku został złapany. On jest zachwycony faktem, że dziedziczna szlachcic, a wszystko w pośpiechu, aby ogłosić wiadomość. Ponadto stwierdzono, że zięć Jourdain chce być synem sułtana Turcji. Tylko ten ostatni dzień dżentelmen musi być wykonane w „mamamushi”. zaniepokojony Jourdain nie przyszły ceremonia i uparta córka. Są aktorzy przebrani za Turków, a on Kleont. Mówią jakiś bełkot, ale kupiec nie jest zdezorientowany. Dorant na wniosek Kovjel udziału w loterii.

Moliera „Mieszczanin szlachcicem”. Podsumowanie 5. działania

Dorant Dorimenu zaprasza do domu, aby zobaczyć Jourdain zabawny spektakl. Marquis postanawia poślubić hrabiego, żeby powstrzymać marnotrawstwo. Kleont przychodzi przebrany za Turka. Lucille rozpoznaje go jako ulubione i wyraża zgodę na małżeństwo. Sprzeciwia tylko Pani Jourdain. Wszystko serwowane jej objawów, ale trudno ich nie zauważyć. Następnie Kovjel zabiera ją na bok i otwarcie mówi, że wszystkich konfiguracji. Wysłałem do notariusza. Jourdain daje żonę Kovjel (interpreter) pokojówka Nicole. Markiz i Earl zamiar korzystać z usług tego samego notariusza. Czekam na niego, wszystko oglądanie baletu.