572 Shares 9411 views

W Armenii, wiedzą, jak ugotować dynię w piekarniku

Dość często, gospodyni zastanowić się , jak gotować dyni? W piecu upiec dynię – to najprostszy i najbardziej satysfakcjonujące sposobem przygotowania do tego warzywa.


Hapama – ormiański nadziewane dyni

Hapama – bardzo popularne danie w kuchni ormiańskiej, która nie tylko świetnie smakuje, ale również wygląda bardzo atrakcyjnie. Ten dyni, pieczone w piecu całości i nadziewane ryżem i słodkie owoce.

Średniej wielkości dyni (około 1,5 kg) musi być dobrze przemywa i ostrożnie odciąć górę, ale tak, aby łatwo można było wyjąć nasiona i wnętrza dyni. Usuń zawartość dyni łyżką poręczny. W rezultacie, należy uzyskać ten miły „rondel” – grubościennej i pokrywką. Ten jadalny „pot”, a my przygotujemy słynny hapamu.

Co trzeba gotować przez nasze polewy nadziewane dyni?

 • Ryż Lekko gotowane (ziarna potrzeba około 100 g)
 • Masło (trzeci pakiet)
 • Rodzynki, przemywa się wodą (50 g),
 • Alycha bruzdy lub suszone śliwki (70 g),
 • Jabłka pokrojone w kostkę (2-3 sztuk).
 • cynamon mielony da specjalny orientalny smak potrawy, jak również jest w harmonii ze smakiem jabłek (do smaku)
 • Cukier – kilka łyżek
 • Sól (miejsce smaku)

Wszystkie składniki, z wyjątkiem masła, wcześniej połączone ze sobą, dobrze wymieszać i zaczynają wydrążone dynie. Napełnić mięso dyni ciasno, a następnie odciąć górną pokrywę.

Jak gotować dynię w piekarniku? Umieścić w gorącej brojlerów na blasze lub w formie, smarowane. Gotowość hapamy określić kiedy po półtorej godziny, wykonać nakłucie w górnej części Dynia – Dynia, jeśli jest ona już pod skóra jest miękka, stąd hapama gotowy. Podsumowując, aby nadać połysk zakończeniu dynia przepłukać je z roztopionym masłem.

ser dyni

Ten przepis będzie odwoływać się do tych, którzy nie są bardzo lubiący samej dyni, ale daje jej go jako bardzo użyteczny produkt. Gospodyni, która przygotowała to danie, zaskoczony tym, co smakować go pożerał ludzi.

Zaczynajmy. Wykonujemy pojemnik z dyni odciąć górną i wybrać nasiona łyżeczką. Dynia jest lepiej wziąć mały około 2 kg, ale słodkie.

W powstałej wnęki miejsce następujące produkty:

 1. Ser – grubo startego typu twardy (bez wyraźnego zapachu lub aromatycznego Gruyère). powinna wynosić około 500 g (ser powinien zajmować tylko jedną trzecią objętości dyni ustnej). Sery umieścić dno dyni.
 2. Krem. Dla tych, którzy kochają jedzenie grubsze, lepiej wziąć 30% krem, ale powinno być dobrze, a 10%, a nawet możliwość mieszaniny śmietany i mleka. Wypełnij serek (około litr).
 3. Przyprawy. Sól, pieprz, i dodać przyprawy do smaku. Bardzo smaczne z Tabasco lub tymianku.

Wypełniacze powinny być wystarczające do swobodę czwartej objętości wewnątrz wnęki, albo podczas pieczenia zawartość może się wydostać.

Aby otrzymać fakturę przetargowej zawartości wewnętrznego, to jest bardzo ważne, jak gotować dyni – w piecu powinna być dwie godziny.

Danie okazało się bardzo smaczne i bardzo piękne. Służyć powinno być w głębokich talerzy, aromatyczny miąższ nabierania z serem i sosem śmietanowym.

Wspaniały deser – dyni z miodem

Innym sposobem, jak gotować dyni w piekarniku – aby zrobić coś w rodzaju kandyzowanych dyni miazgę. Mogą być rozprowadzany jako oddzielna deser lub stosowania jako nadzienie do ciast i słodkich naleśników.

Skórki i nasion dyni funta. Pokroić mięso w dużych kostkach. Formularz do pieczenia obficie smarowania olej (może być kremowym). W kostkach dyni umieścić miodu (około 3 łyżki stołowe), cynamon i starty skórki z pulpy jednej pomarańczy. W gorącym piekarniku piec dyni około pół godziny.

Piec dynia miodu jest bardzo dobrze w połączeniu z twarogu, bita śmietana, orzechy i płatki migdałowy. Podawać kremanki dyni skropione kremem lub na patyczkach.

Wiedząc, jak gotować dyni w piekarniku, można tworzyć własne wersje receptur prostych i zdrowych potraw.