188 Shares 6155 views

W pół godziny wykonujemy wstążki z wstążkami

Aby podkreślić piękno włosów, wymyślono wiele różnych akcesoriów: od prostych kauczuków po eleganckie diademy. Dzisiaj dowiemy się, jak robić ozdoby z wstążkami własnymi rękami. Więc możesz z łatwością ofiarować swoich bliskich, zdziwić córkę lub matkę, a trwa to tylko 30 minut.

Piękno na elastycznej taśmie

Łuki wykonane z wstążek własnymi rękami są bardzo łatwe do wykonania. W tym celu potrzebujesz bardzo mało materiału. Jest to szeroka i wąska wstążka wybranych kolorów, ozdób, koralików, szpilki do włosów. Ponadto potrzebny jest lżejszy, nożyczki i igła z nicią. Algorytm jest następujący:

– Wyciąć 15 cm od szerokiej wstążki. Krawędzie są spalone z zapalniczką, aby nie rozpuszczały się.

– Złóż oba końce taśmy do środka i zszywaj ręcznie, delikatnie zbierając tkaninę na żywy gwint.

– Pociągnij ostatni, aby wyglądał jak łuk.

– Maskę środkową ze wstążką o mniejszej średnicy, składającą się z łuku.

– ozdobić koralikami, cekinami, paillettes.

– Szyjesz powstały łuk na elastyczną taśmę. Sporządzono.

Bardzo szybko, możesz zrobić te wstążki z wstążek własnymi rękami.

Kanzashi

Kanzashi – jest to japońska technika haftu, która opisuje pewne techniki pracy z tkaninami i wstążkami satynowymi. Z tym ostatnim zaczynamy się w rzeczywistości. Na początek potrzebujemy wstążek o wybranych kolorach o szerokości co najmniej 4 cm, które muszą być wycięte na kwadraty przez liczbę płatków w przyszłym kwiatku. Krawędzie trzeba śpiewać od razu. Teraz, w zależności od kształtu płatków, które wybrałeś, musisz zebrać je na sznurku. Aby uzyskać szczegółowe informacje, wyłącz obie przeciwległe krawędzie kwadratów, złóż tę część na pół i przejdź przez igłę na samej krawędzi. Pociągając gwint, dostajemy elegancki okrągły płatek. Podobnie, wiele szpilki do włosów jest wykonane z taśmy w technice Kansas. Najważniejszą rzeczą jest utworzenie płatka z placu. Potem wszyscy zbierają się w kwiat, a pośrodku zdobi koraliki.

Spiral Bow

Wreszcie porozmawiajmy o niezwykłych i niezwykłych wstążkach z wstążek. Bardzo łatwo je robić własnymi rękami, a wynik jest bardzo imponujący. Aby zrobić taki kok spiralki, potrzebujesz wstążek o różnych kolorach, okrągłych pałkach, nici i zaciskach. Proces produkcji jest prosty:

– Najpierw przyklej koniec taśmy do drążka. Dokładnie owinąć pręt do końca, a następnie ponownie przymocować za pomocą zacisku.

– W podobny sposób wykonujemy całą spiralę na dziób.

– Owiń pałeczki w gorącym piekarniku przez 20 minut w temperaturze 200-250 stopni.

– Wyciągnąć kije, ostudzić i rozluźnić, rozświetlić krawędzie.

– Wszystkie otrzymane spirale można zbierać w pięknym, bujnym łuku.

Wnioski

Przez jeden wolny wieczór stworzyliśmy trzy wspaniałe dekoracje. Podobnie wiele innych wstążek można wykonać ze wstążkami. W końcu wszyscy byliście przekonani, jak to jest proste. I jak je stosować, możesz napisać oddzielny artykuł. Mogą być przymocowane do specjalnych szpilki do włosów, które są sprzedawane w sklepach do robótek; Można zbierać w jednym buforze, rozcieńczonym czekoladowymi słodyczami, dając romantyczną datę; Możesz po prostu ozdobić pudełko. Ogólnie rzecz biorąc, tworzenie pięknych wstążek z wstążek jest niezbędną umiejętnością życiową, którą pilnie potrzebujesz do opanowania.