727 Shares 7869 views

Klej, nożyczki, papier – dla Quilling i lot fantazji!

Jaki jest Quilling, papier i co do niego? Historia tego rodzaju sztuki papieru ma swoje korzenie w starożytności. Były okresy utraty zainteresowania nim. Ale w ciągu ostatnich kilku lat popularność Quilling znacznie wzrosła. Wielu nie wiem, która jest potrzebna do papieru Quilling.

Rzemiosło tą techniką, nie pozostawi nikogo obojętnym powodu ich osobliwości, lekkości, elegancji i wyjątkowości. Okazuje się, może dlatego, że tradycyjne paski papieru, aby stworzyć całą kompozycję fantazji!

Materiał dla tej wielkości jest zwykły arkusz. Quilling papier – to tylko pasek krój określony sposób. Mogą być różne kolory i odcienie: błyszczący i matowy, metaliczny, perłowy. może ona zostać zabarwiona na obu stronach: z jednej zapalniczki z drugiej ciemniejszy lub z efektem stopniowej zmiany koloru na całej długości paska. Specjalny papier do Quilling różni się od prostego faktu, że koniecznie malowane w miejscach cięcia. Konieczne jest, aby tworzyć aplikacje wysokiej jakości w wybranej kolorystyce.

Quilling papier może być znaleziona w sklepie lub w działach filatelistyki piśmiennych. Nie ma takiego numeru? I to nie jest problem. Paper Quilling własne ręce, jest dość proste i bezpretensjonalne. Neutralne kolorowy arkusz o dowolnym rozmiarze przepuszcza przez niszczarki, lub po prostu wyciąć ręcznie. Szerokość pasków może wynosić od trzech do dziewięciu milimetrów. Jego długość może wynieść około 30-60 centymetrów. Jednakże praca wymaga innego paski wielkości, zarówno w długości i szerokości. W tym przypadku, pomożecie zwykłego kleju do papieru. Po tym wszystkim, czasem w celu uzyskania wielobarwny spirali, trzeba połączyć kilka kolorów.

dla Quilling papieru musi mieć pewną gęstość. Jest to bardzo ważny aspekt tego rodzaju drobnych robótek. Jeśli potrzeba ręcznego przygotowanie taśmy, to lepiej jest stosować papier o gramaturze nie więcej niż 60 gramów na metr kwadratowy (zwykle ta informacja jest obecny w zestawie). Dzięki tej pracy jest dużo łatwiejsza i bardziej przyjemna praca. W rezultacie można uzyskać schludny części skręconych dla Quilling. Spośród nich można tworzyć żadnych poczętych rzemiosła.

Chociaż Quilling papier jest głównym składnikiem udanego rzemiosła. Ale, do produkcji części i podzespołów, na pewno trzeba innych narzędzi.

To pisanie nóż, nożyczki, szydło, wzorniki (szablony) do tworzenia podobnych spirale wielkości. Jak pinceta do przyklejania i mocowania części. Kompozycje klejące mocujące Quilling.

Rzeczy są proste i znajome, ale technologia bumagokrucheniya są przedmiotem szczególnych wymagań.

Shilo. Musi mieć średnicę jednego milimetra. Średnia szydło ma konstrukcję w kształcie stożka. Jest to niewygodne dla Quilling. Poproś kogoś, aby usunąć stożek. Lub tylko chwycić pręt metalowy o odpowiedniej średnicy i kształtowi uchwytu na niej taśmą izolacyjną. Powinno być wygodne, tak jak dokładnie to narzędzie zrobić większość prac.

Pincety. Za wykonanie prac z wysoką precyzją czubki pęsety powinny być ostre i najbardziej dokładnie wyrównane. Szczególną uwagę zwraca się na braku uszkodzenia powierzchni roboczych: rozdrabniania, odprysków, istnienie tych przyczyn uszkodzenia arkusza. Pincety powinny być wygodne dla rąk. Jest to niezbędne do niezawodnego narzędzia chwytającego z najmniejszym wysiłku.

Nożyczki. Ponieważ są one wykorzystywane do najbardziej precyzyjny marginesie cięcia na papierze, spiczaste końce dla nich też, główny warunek, jak również kleszcze.

Clay. Do pracy w technice musimy klej Quilling które nie pozostawiają śladów na papierze. Do wejścia poziomie miałko klej PVA lub kleju ołówka.

Dla złożonego znaku towarowego pod ręką ma być ustawiony narzędzi do rysowania: ołówek, linijka i kompas, i oczywiście gumkę.