209 Shares 1531 views

Co jest foie gras i jak gotować francuskiej delikatesy

Lista eleganckich i pięknych rzeczy życia mocno ustanowionego słowem obcym „foie gras”. Jakich owoców i dlaczego jesz? W rzeczywistości jest to – nie owoce, ale co to jest i jak złożyć – prawdziwą sztuką, która powinna się nauczyć. Ponadto jest to produkt o dość ciekawej historii. Ale wszystko po kolei.


Słowo „foie gras” jest pochodzenia francuskiego. Ale to nie znaczy, że Francuzi wynaleźli ten przysmak. Nie, oni po prostu lepsze i bardziej wyszukane i wyrafinowane starożytny rzymski danie. A jeśli dosłownie tłumaczone z języka francuskiego, to słowo, które brzmi tak arystokratyczny in, oznacza po prostu „stłuszczenie wątroby”. Ale tylko wątroba gęsi lub kaczki, ale nadal nie jest proste ptactwo domowe, a także specjalnie tuczone.

Nawet starożytni Egipcjanie zauważyli, że dzikie gęsi i kaczki przed długim locie intensywnie karmione ziarna do akumulacji energii. W rezultacie, mają wzrosty wątroby i jak to pływa tłuszcz, stając się zaskakująco delikatny smak. Kiedy udomowione gęsi i kaczek, wyeliminowano konieczność czekania na sezonowych migracji stad ptaków. Gęsi doprowadza często siłą unieruchomione oraz zapewnienie, że ich wątroby wzrosła. To jest foie gras, Rzymianie nauczyli od starożytnych Egipcjan. W Imperium Rzymskiego, potrawa stała się patrycjusze delikatność. Historia zachowała nawet starożytnych receptur dla wątroby gęsiej, zgodnie z którym miesiąc przed ubojem gęsi intensywnie karmione figi.

Jak wiadomo, w czasie cesarstwo rzymskie rozszerzone na ogromny obszar Europy Zachodniej. Ale z upadkiem Cesarstwa Rzymskiego (a wraz z nim rzymskiej cywilizacji i kultury) pod naporem barbarzyńców zniknęły, wiele przysmaków kuchni patrycjusz. To jest foie gras, pamiętał tylko w południowych powiatach współczesnej Francji, tzw gruntów OK – Langwedocji (lub Oksytanii). I było to bardzo popularne danie tam wyląduje znanych i prostych chłopów. Ale byłoby to i tak pozostaje mało znany przysmak regionalny, jeśli nie Ludwika XVI. W 1778 roku król odwiedził Strasburg, gdzie miejscowy seigneur, markiz de Contado, dał mu foie gras. Król lubił tyle foie gras, który natychmiast dał gotować, gotować, dwadzieścia luksusowe muszkiet i wydał nakaz zakupu do foie gras pałac, markiz i dał posiadłość w Pikardii.

Zatwierdzenie Króla zagrał rolę kręgowego Bickford do eksplozji międzynarodową sławę foie gras. Zaczęło zamówić do stolika innych władców, a za nimi – i wszyscy wiemy, i tylko ludzie bogaci. Od początku XIX wieku produkcja foie gras położono na strumieniu, a potem były podróbki. Wątroba gęsi zaczął mieszać wieprzowina lub mięso wołowe, a czasami przebiegała jak foie Gras wątroby drób. Kresu prawa francuskiego z 1994 roku, która ma jasno zdefiniowane, co foie gras: tłuszcz (nie mniej niż 40% tłuszczu) wątroba gęsi lub kaczki, która waży od 400 do 800 gramów, ma kolor od jasnożółtego do bladego różu i konieczności delikatnego ale gęstą strukturę. Debata smakosze, których wątroba jest lepszy: ma łagodny smak śmietankowy gęś lub kaczka zapach bardziej nasycony foie gras. Receptura tego przysmaku też wpływu na smak produktu końcowego. Wątroba jest przygotowany z dodatkiem trufli, koniak lub bez jakichkolwiek dodatków obcych – to wszystko zależy od osobistych preferencji.

Jest oczywiste, że gotować foie gras będzie trudne, poza tym, że jeśli – rolnik, który ras gęsi i kaczek. Ale jak wybrać foie gras, uderzając sklep francuskiej i widząc ogromną gamę produktów opatrzonych etykietą jest nazwa? Szklane i metalowe puszki, opakowania próżniowe, drewniane pudełka – wydaje się, że Francuzi nie wiem co foie gras, i nazwał to słowo zupełnie różne rzeczy. W rzeczywistości, wszystkie produkty objęte niniejszym tytułem dzieli się na „fu Ara Enter”, który pochodzi z całej wątroby, a „blok stłuszczonej wątroby”, wykonana z różnych elementów skrawkach wątroby. Gdy sposób gotowania odróżnić pianki (drobno postrzępione PATÉ), pasztet oraz Pasztet (drobno posiekanej pasty). Są kawałki foie gras marynowane w szklanych słoikach. Można go znaleźć na półkach francuskiej i schłodzone surowy foie gras w opakowaniu próżniowym.