573 Shares 5701 views

Snack – co to jest? znaczenie

Snack – co to jest? Jest lekki żywność, która jest przyjmowana wieczorem przed kolacją. Jest obowiązkowy dla wszystkich instytucji. Dla prawidłowego odżywiania łatwego początku kolacji jest koniecznością.

Historia nazwy

Snack – czyli skąd się to słowo? Istnieją dwie wersje pochodzenia. Według pierwszej, jak w dawnych czasach, chłopów i robotników było wstać bardzo wcześnie, breakfasted są one o 4 lub 5 rano. Lunch, odpowiednio, stanowiły 9 rano i kolacji – nie wcześniej niż 18:00. Pomiędzy dwoma ostatnimi posiłkami były dość dużo czasu. Dlatego w tym okresie chłopi jedli jeszcze raz po południu, po 12 godzinach. Stąd pochodzenie nazwy.

Druga wersja ma również prawo do istnienia. Niektórzy uważają, że podwieczorek – posiłek w czasie, kiedy słońce nie jest już gorąco. Jest to około 16 godzin. Od tego czasu, dzień zaczyna poruszać się stopniowo do wieczora. Oznacza to, że pierwsza połowa zostały już wydane. I od tego czasu pokrywa się z posiłku, wtedy proces jest nazywany „przekąska”.

Dlaczego trzeba podwieczorek?

Wartość jego zdrowie jest bezpośrednio związane z układu pokarmowego. Dla normalnego funkcjonowania lekki posiłek jest szczególnie konieczna po śnie, że człowiek był w stanie wzmocnić siły, a ciało – wake up. Jest to bardzo ważna część całkowitej dziennej diety. Zwłaszcza dla osób, które chcą pozbyć się dodatkowych kilogramów lub cierpiących z powodu chorób przewodu pokarmowego. również przyczynia się do utrzymania na żądany poziom cukru we krwi. I późne popołudnie lekkie przekąski pomaga unikać jedzenia przed snem.

Które można jeść na obiad?

Snack – co to jest? Ten lekki posiłek tuż przed obiadem. Menu powinno zawierać węglowodany, białka i tłuszcze. Zaniedbanie przekąska często łamią metabolizm. na lekki posiłek produktów należy wybrać niskokaloryczne, zdrowe i pożywne. Jest znany jako organizm potrzebuje wapnia. Minerał ten jest najlepiej wchłania się w godzinach wieczornych. Dlatego produkty mleczne bogate w ten pierwiastek są idealne na popołudniową przekąskę.

Kanapki posiłek dla dorosłych są często włączone, jogurt lub mleko. Ale są też inne opcje menu. Na przykład, można jeść liście sałaty i plasterki sera. Chleb wybrany pełnoziarnista, otręby lub przaśny. Podwieczorek jest szczególnie ważne dla dzieci. Dlatego we wszystkich przedszkolach i szkołach obowiązkowo przydzielone czas na lekką przekąskę.

Snack – co to jest? Ten lekki posiłek przed obiadem, ale w małych ilościach. W opiece nad dziećmi Ośrodki Przybliżony czas przekąskę – 16:00. Menu obejmuje zazwyczaj wypieki i ciastka z napojami (kawa, galaretki lub mleka). Ponadto dzieci są jogurty i owoce. W porze lunchu nie zaleca się jeść czekoladę, słodycze, napoje gazowane i picia.

Szacowany przekąski

Które dają dzieciom po południu? a lekkie menu posiłek może być bardzo zróżnicowany. To wszystko zależy od gustów i preferencji w żywności. Zaczyna się pełny podwieczorek z jakiegoś jogurtu. Następnie, jako stały pokarm podjęte ciasteczka, gofry, kanapki z serem lub babeczki. Z napojami są najlepsze herbata, mleko lub sok (najlepiej bez cukru, naturalne). I kończy obiadem żadnych owoców.