719 Shares 7667 views

Jak oczyścić kalmary na filmie? Jak szybko i łatwo wyczyścić mrożone kalmary na filmie?

W tym artykule weźmiemy pod uwagę podstawowe metody czyszczenia kalmary na filmie. Jeśli jesteś gotów, aby dowiedzieć się czegoś nowego od kuchni, zaczynamy!

Czyszczenie kalmary na filmie: szybka i łatwa

Idealnie, kalmary powinny być świeże. Ale jeśli mieszkasz daleko od miejsca jego połowu, trzeba użyć mrożonych, nieco skomplikować proces i wpływa na smak produktu. Ale nie może być choosers i służyć chcą milczek. Dowiemy się, jak łatwo oczyścić kalmary na filmie!

Jeśli gospodyni była w stanie przebierając w środkach, aby dostać świeże przyszłej dekoracji stołu świątecznego, proces cięcia trochę bardziej skomplikowane. W żywności nadaje się tylko płaszcz, skrzydła i czułki, więc owoce morza konieczne jest gilotyna, odciąć głowę tuż za oczami.

Następnie trzeba pozbyć się naturalnym wypełniaczem ciała – wewnątrz. Oni też, jak jedzenie nie jest szczególnie odpowiedni. Aby to zrobić, wsadzić rękę wewnątrz kałamarnicy i trzymając akord, włącz ją na lewą stronę, jak koszulę. Więc to będzie dużo łatwiej usunąć z niej wszystkie zbędne.

Mrożone kalmary jest sprzedawany bez głowy, więc proces cięcia cała przyspieszył, nie trzeba wyciąć coś ekstra, żeby oczyścić wnętrze. Po czym następuje przejście do wycofania się z folii, która wydaje się czasochłonne. Proces ten nie jest rzeczywiście tak trudne.

usuń taśmę

Jak oczyścić kalmary na filmie? Łatwe i proste! Przez kilka sekund, umieścić w pojemniku z wrzącą wodą i oparzenia z wrzącą wodą. Z gwałtownym spadku temperatury folia kurczy się i staje się nierówna, które rozciągają się niezależnie od mycia. Sposób ten nadaje się do świeżych lub świeżo mrożonego kałamarnicami.

Nie wiem, jak do czyszczenia mrożone kalmary na filmie? Tutaj też wykorzystuje różnicę temperatur. Na początek należy rozmrozić skorupiaków, zanurza się we wrzącej wodzie, szybko wyjąć i wlać do wody z lodem (lub umieścić na lodzie). Powierzchnia kolorowy film w taki sam sposób, jak w pierwszym przypadku, a bardziej sozhitsya ciebie żadnych kłopotów nie dostarcza.

Przezroczysta folia, która również nie zapomnij delikatnie podważyć czubek noża i odsunął. W przeciwnym razie, smak będzie beznadziejnie zepsute, i wybrać się na kawałki przestrzeni międzyzębowych dziwnej substancji, zgodzi się Pan, nie jest działalnością najbardziej zabawne.

Jednak najlepszym rozwiązaniem, w jaki sposób oczyścić kalmary na filmie, oczywiście mechaniczne. Mimo zanurzenie we wrzącej wodzie, a następnie na lód ma negatywny wpływ na smak końcowego naczynia, tak być tylko pacjenta i starannie i ostrożnie usuń wszystkie ręcznie. Czas potrwa dłużej, ale twoja rodzina i goście nie powiedzieć, że staraliśmy się zatruwać im nieznane i straszne do smaku danie z jakiejś obcej bestii.

zwłaszcza kalmary

Jako gatunek kałamarnicy pojawił się około 200 mln. Lat temu, w okresie triasu. Metoda ruchu nie występuje dłużej w jednym z żywego organizmu na planecie. Te mięczaki zbudowany „silnik”, który działa na zasadzie jet ciągu. Zasysania wody, wytwarza siłę go przez pewnego rodzaju „dyszy”, co daje mu prędkość 30 km / h. Największe próbki mają długość do 17 metrów i ciężarze 280 kg. Rozwój systemu nerwowego, pozory inteligencji, arsenał ataku i obrony Mówiąc znacznie większe bezkręgowce. W ten sposób udało im się przetrwać do dnia dzisiejszego.

Squid wolą słonej wody, a nie mniej niż 33%, tak że „solone” Morza (typu bałtyckiego) to potwór nie spotka. Ze względu na miedzi zanieczyszczeń kalmary krew jest koloru niebieskiego, ale może pochwalić raków ze skorpionów. Ale trzy serca – to tylko w tych głowonogów. Cóż, „sac ink” – również wyłącznie ich ewolucyjny wynalazek. Poza tym, że wysunięta atramentem kałamarnicy zachowują swój kształt, więc rzucić na „chmurze” z ryb i zanika traci węch powodu paraliżującej właściwości cieczy. I tak długo jak ryba stara się zrozumieć, co się z nią dzieje, kalmary szybko zmienia kolor i zatoczył się z dala.

Potrawy z kalmarów

Już nauczyłem się szybko oczyścić kalmary na filmie, ale teraz spojrzeć na niektóre z potraw z tych starożytnych potworów, takich jak kalmary w języku chińskim.

Potrzebne będą: kilo kalmary, kilka cebul, 4 ząbki czosnku, 2 łyżki. l. sos sojowy, 2 h. L. cukier, zioła, sól i pieprz do smaku. Squid należy pominąć traktuje się przez 2 minuty w temperaturze wrzenia wody, a następnie opiera się durszlak. Pokrojone cebula półpierścieni smażenia złoty kolor na patelni, a następnie dodanie do niej cięty na paski lub pierścienie i narybku kałamarnicy minutę. Dodać cukier, sól, pieprz, sos, wymieszać i smażyć szybko na dużym ogniu przez dwie minuty. Ogień wyłącza się, ściskając czosnek, wymieszać ponownie, leżał w misce na sałatkę, udekorować zielenią Mamy służyć przy stole.

Nie mniej smaczne i kalmary z warzywami. Jak oczyścić kalmary na filmie już wiecie, więc udać się do procesu. 600 g pulpy małż ma dwie duże marchew, cebulę, paprykę dwóch (korzystnie mieszanka) przez 1 godzinę. L. sól, 3 łyżki. l. Surowe oleje roślinne i przyprawy do smaku.

Kalmary pokroić w pierścienie, cebula – duże, trzy marchew na grubej tarce. Wszystko zawarte w odpowiednim naczyniu i dodać resztę. Mass konieczne wymieszać i pozostawić na 20 minut do naczynia nasączone. Następnie rozkłada się w wyniku czyste, suche puszki, szyi i zacisnąć folię ustawiony na 1,5 godziny w piecu nagrzanym do 220 ° C. Służyć jako gorące lub zimne.

Sposób oczyszczania №3

Na wszelki wypadek, tu jest inny sposób, jak szybko oczyścić kalmary na filmie. Patroszone kalmary spaść na patelnię i zacznie się nagrzewać. Gdy woda nagrzewa się, dodać sól, jeden i pół minuty po gotowaniu i szybko połączyć pod strumieniem zimnej wody folii rozmycia ręce. W ten sposób masz kalmary nie tylko oczyszczone, ale już ugotowane.

Tak, teraz wiesz jak oczyścić kalmary na filmie. Metoda może wybrać, w zależności od tego, czy masz czas i jak bardzo dbają o zachowanie smaku tego wyjątkowego życia morskiego.

podsumować

Więc zorientowali się, jak oczyścić kalmary na filmie, procesu fotograficznego, to zostały przedstawione w artykule. Przygotuj dla zdrowia!