605 Shares 9660 views

Lavash w piecu. Kilka prostych przepisów


Aby zorganizować lekką przekąskę lub przekąskę na świąteczny stół, często używaj lavasha (w piecu piekarnika lub po prostu zwoj rolki). Co do napełniania, może być inaczej. Wszystko zależy od tego, na co roulet jest przygotowany i jakie produkty są dostępne.

Lavash, pieczone w piecu z szynką i warzywami

Ta wspaniała rolka jest doskonała jako przekąska do piwa i może być również wykorzystana jako osobna potrawa. Jedyną wadą tej waluty jest wysoka zawartość kalorii. 2 arkusze chudego chleba pita wymagają 200 gramów sera i szynki, niektórych ketchupów i majonezu, a także wszelkich warzyw (najlepiej – pomidorów, papryki, zielonej cebulki, natki pietruszki). Spośród tych składników wytwarzane są dwa zwoje, należy połknąć połowę produktów, aby je utworzyć.

Najpierw trzeba przygotować napełnienie, a to losowo posiekać szynkę, przetrzeć ser, a także umyć i pokroić warzywa. Pomidory – pierścienie, cebule i zielone – drobno, pieprzowo – słomki. Lavash należy rozłożyć na stół, posmarować keczupem, włożyć szynkę, posypać serem, nie wprowadzać pomidorów, pieprzu, a na wierzchu i zieleni. Następnie jest zwinięty, zwinięty na blachę do pieczenia, smarowany majonezem (można to zrobić bez niego) i wysłać go do pieczenia. Piec chlebowy pita w piekarniku przez 5-10 minut, po czym powinien być gotowany, pokrojony w porcje. Naczynia można podawać do stołu!

Pita chleb z serem, w piekarniku pieczonym (shaurma w domu)

Fani tego orientalnego dania nie muszą w ogóle kupować, ryzykując zdrowie. Można gotować pyszne shawarma w domu, a także z produktów wysokiej jakości. To będzie chleb pita, pieczony w piecu z mięsem, serem i warzywami. W przypadku 2 porcji należy wziąć 1 pita, pół małej piersi kurczaka (surowe), pół cebulki, małą marchewkę, białą kapustę, pomidor, ćwiartkę szklankę mleka, jajko i ser, sól, pieprz, ketchup, majonez, zielenię.

Najpierw przygotuj kurczaka. W tym celu pierś jest drobno posiekana i smażona na patelni, smarowana tłuszczem, solą i pieprzem do smaku. Cebula jest smażona w ten sam sposób. Pozostałe warzywa i zioła są drobno posiekane (marchewka i sernik). Następnie chleb pita podzielony jest na 2 części, rozcieńczony ketchupem i majonezem, rozsmarowuje mięso, cebule, sery, warzywa, złożyć z mocną kopertą i umieścić na blacie do pieczenia. Jajko bite z mlekiem, trochę solone i nalewane na tę kopertę, po czym wkładają do piekarnika przez około 30 minut z przeciętnym rozgrzewką. Pyszna kolacja jest gotowa. Najlepiej jest służyć tej szawarmie sokiem lub piwo.

Ci, którzy nie chcą piec do piekarnika, można doradzić zimną rolkę z różnymi wypełnieniami, na przykład z kiełbasą, serem i grzybami marynowanymi. Na cienkim lavashu potrzebujesz 100 gramów kiełbasy (dowolnego), sera i grzybów marynowanych, a nawet zieleni i majonezu. Na początek chleb pita jest podzielony na połowę. Następnie połowa jest smarowana majonezem, rozrzucają grzyby cięte losowo i cięte na zielono. Na górze umieść drugą część chleba pita, także przykryć majonezem, a następnie rozłożyć krojoną kiełbasę i posypać tartym serem. Następnie złożyć wąską rolkę, umieścić ją w woreczku lub w folii, a przez kilka godzin umieścić w lodówce. Służył, pokrojony w porcje i układał na naczyniu ozdobionym liśćmi sałaty.