660 Shares 1495 views

Atrakcje Ternopil i region Tarnopol: zdjęcia, opinie

W centrum Podolu, na skrzyżowaniu ważnych dróg i linii kolejowych, przytulnej miejscowości Tarnopol. Zabytki jeden z najważniejszych ośrodków Galicji nie jest tak popularne jak Lwowie. Ale istnieje wiele interesujący i piękny. Nie mniej atrakcyjne ciekawostki przyrodnicze, historyczne i kulturowe znajdują się na zewnątrz: na terenie regionu Ternopil.

Tarnopol – miasto nieoczekiwanych odkryciach

Wiele przyjemne odkrycia podróżnik przygotowuje ukraińskiego Ternopil. Zabytki miasta – to nie tylko liczne zabytki architektury, ale także ciekawe muzea, zielone parki i oryginalne restauracji.

Ternopil została założona w połowie XVI wieku, polskiego potentata Yanom Tarnovskim. W całej swojej historii, był częścią wielu krajach: Polsce, Imperium Rosyjskiego, Austro-Węgry, ZUNR, Związku Radzieckiego. Patronem miasta jest uważany za święty ternopolyane płynęła.

Ternopol jest Podolsk Wyżyny, w strefie lasów liściastych. W okolicy miasta jest silnie rozcięta, pagórkowaty. Elewacja ciągu Tarnopolu osiągnąć 75 metrów. Przez miasto przepływa rzeka SIRET (lewy dopływ Dniestru).

Wszyscy podróżni i turyści zaskoczeni różnorodnością i pięknem wielu atrakcji w Tarnopolu. Zdjęcie i opis najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych w mieście, będzie można znaleźć w następujących sekcjach tego artykułu.

Zamek i jezioro

Głównym celem na relaks i spacery w mieście staje się tzw Ternopil. Jest to największy w Europie miejski sztuczne jezioro o powierzchni 300 ha -. Uważa się, że powstała ona z powrotem w 1540 Yanom Tarnovskim.

W 2015 roku zakończył Przebudowa promenady wzdłuż jeziora. Oto dziś można zobaczyć ścieżek rowerowych, rzeźby i zieleni. Na Jeziorze niestrudzenie prowadzi małą łódkę dla turystów i wczasowiczów. Na jeziorze znajduje się również „Lovers Island”, aby dostać się do, które mogą być wyposażone w specjalnie przejściu mostu.

Na nabrzeżu stoi masywny zamek żółty budynek, wzniesiony w 1540 roku. Właściwie z nim i rozpoczął budowę miasta. Został on przeznaczony do obrony południowo-wschodnich granicach Polski z okresowymi atakami Tatarów i Turków. Ostatnią jeszcze udało się szturmować twierdzę w 1675 roku. Potem zniszczył większość umocnień zamkowych.

W 1944 roku Zamek w Tarnopolu został zniszczony przez wojska Armii Czerwonej w walce z nazistami. Po wojnie, przetrwał tylko jeden z budynków kompleksu obronnego. W latach 50. został przywrócony. Obecnie jest to szkoła sportowa i restauracja.

Zabytki architektury sakralnej

Atrakcje w Tarnopolu – liczne zabytki, w tym pięciu zabytków o znaczeniu krajowym. Wśród nich – trzy budowy świątyni: Dominikanów, Kościół Narodzenia Chrystusa i Kościoła połatany.

kościół dominikański z komórkami – unikalny zabytek architektury sakralnej z XVIII wieku. Został zbudowany w stylu barokowym przez architekta Avgusta Moshinskogo. W czasie działań wojennych w 1944 roku budynek został poważnie uszkodzony. Kościół został odrestaurowany w 1957 roku, aw 2015 roku jego wieża ustawić zegar – dokładną kopię przedwojennego.

Pod kościołem Dominikanów są starożytne tunele, pokryte kamienia i cegieł. Historycy twierdzą, że prowadzą one do zamku nad jeziorem i innych miejscach miasta.

Najstarszy kościół w Tarnopolu – kościół Narodzenia, który znajduje się na ulicy Rosyjskiej. Został zbudowany w 1608 roku z kamienia 1916 złotych. Znacznie szczęście budynek nie został zniszczony w czasie II wojny światowej.

Jeśli idziesz na zachód na rosyjskiej ulicy, można przejść do innego starożytnej świątyni Tarnopolu. Ten tak zwany kościół Extensions (ona jest naprawdę tuż nad stawia miast). Świątynia została zbudowana pod koniec XVI wieku w stylu renesansowym. W latach 50. władze radzieckie planował zburzyć kościół i zbudować połatany na swoim miejscu hotelu „Moskwa”. Unikalny zabytek architektury, który jest zapisany na budowę gigantycznego hotelu nie jest po prostu wystarczająco dużo miejsca.

Niestety, nie wszystkie atrakcje architektoniczne Ternopil przetrwała do naszych dni. Tak, to prawdziwy klejnot w centralnej części miasta był gotycki kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W 1954 roku został wysadzony w powietrze, a po wyzwoleniu w miejscu zbudowanego CUM. Podobny los spotkał starą synagogę, budynek, który został zniszczony w 1944 roku.

Zabytki architektury cywilnej

Atrakcje Ternopil – to nie tylko stare kościoły i katedry. Tutaj też znajdują się liczne zabytki architektury cywilnej. Ich łączna liczba – 189. Prawie wszystkie z nich sięgają drugiej połowy XIX – początku XX wieku.

Najciekawsze budynki cywilne Ternopol – pochodzi od królowej Jadwigi szkoły, gimnazjum Słowackiej, główny budynek instytutu medycznego, realnego gimnazjum i inni.

Malownicze i bardzo romantyczne miejsce w mieście jest „wenecki dziedziniec”, znajduje się na dziedzińcu pod numerem 1 na ulicy Katchalov. To przyciąga wielu turystów ze swoich wykwintnych białymi kolumnami i pięknym pasażu.

atrakcje architektoniczne Ternopol – jest również fontanny. W sumie z dwudziestu w mieście. Są otwarte codziennie od Wielkanocy do wstawiennictwem.

Atrakcje Ternopil: opinie

Każdy, kto odwiedził Ternopil przynajmniej raz, nie pozostają obojętni na tym drogim mieście Podolsk. W opinii turystów i gości, najbardziej przyjemny spacer wzdłuż nabrzeża, przy ulicy rosyjski, Gross, Sagaidachnogo Franka i Czornowola. Bardzo wygodne i przyjemne miejsce w mieście – Plac Teatralny, gdzie frolic małe dzieci i spokojnego spaceru arystokratyczny starsi. Jest w tych miejscach miejskie skupiają się wszystkie główne atrakcje w Tarnopolu.

Dla obiektów turystycznych odwiedzić więźniów politycznych może stać się muzeum znajduje się przy ulicy Kopernika. Ekspozycja muzeum opowiadają o długiej walce Zachodu nacjonalistów wobec reżimu komunistycznego. Tutaj odtworzył rzeczywistą sytuację sowieckim więzieniu 28 kamer, które były przestępcy polityczni.

Po zbadaniu wszystkich atrakcji turystycznych w Tarnopolu, oczywiście, chcesz dobry i smaczny posiłek. Aby to zrobić, miasto ma wiele zakładów z doskonałą kuchnią „Stary Młyn”, „Arka”, „Chinook”, „Galicja” i inne. Różnego rodzaju projekt restauracji „Młyn stare”, w budynku, który został zbudowany w stylu słynnego architekta Gaudiego.

Atrakcje Ternopil i region Tarnopol

Nie tylko w Tarnopolu istnieją atrakcji. Ta sama nazwa regionu nie ma mniejszy potencjał turystyczny. Obwód Tarnopolski jest bogaty w zabytki, kulturowych i architektonicznych, w niemal każdej miejscowości w regionie, jest coś ciekawego.

Przede wszystkim do atrakcji regionu Ternopil powinna zawierać liczne zamki i twierdze. Są one zachowane 35. Niestety, większość z nich sprowadza się do naszych czasów w postaci ruin, ale ten fakt nie czyni ich mniej wartościowe i piękne. Do najbardziej znanych i odwiedzanych kompleksów zamkowych obszaru zachowanego w Zbarażu, Skalat, Krzemieniec.

Wielu w regionie pałaców i majątków pozostawionych w dziedzictwie polskich magnatów i szlachty. Najbardziej znanym z nich znajdują się w następujących miastach: Yagolnitsa, nurkowania, Vishnevets, Koropets, jak również w miejscowości Kolyndyany.

Ponadto w różnych częściach regionu Ternopil widać w dużych gotyckich kościołów, pięknych kościołów drewnianych, kamiennych mostów, wiaduktów austriackiej erę.

Krzemieniec – miasto, gdzie czas stoi w miejscu

Preparat ten jest bardzo dobrze nadaje się do tego małego miasteczka na północy regionu Ternopil. Czas zatrzymał się tutaj i naprawdę, to czuje się dobrze.

Krzemieniec jest prawie całkowicie otoczone wysokimi wzgórzami (góry Kremenetskaya). Na szczycie jednego z nich pozostałościach dawnej twierdzy, znane od XIII wieku. To tam książę litewski Witold przyjmować raz zagranicznych ambasadorów. W 1648 roku zamek został zniszczony Kozacy Bogdana Hmelnitskogo, dziś tylko malownicze ruiny pozostały z niego.

Z Castle Hill oferuje wspaniały widok na starą część Krzemieniec. Widoczne tu i zespół z Kolegium Jezuickiego – najpiękniejszych i najbardziej imponującego budowy miasta w stylu barokowym. Collegium został zbudowany na początku XVIII wieku na koszt księcia Vishnevetzkogo. Później ten budynek otwarto elitarną szkołę.

Zaleszczyki – miasto z pocztówek

Od północy do poruszania południowej części regionu Ternopil w Zaleszczyki. Dawno, dawno temu był to bardzo popularny polski ośrodek, dziś – małe prowincjonalne miasto spódnice.

Dziś miasto przeżyło kilka zabytków: Pałac Brunitskih, Stara Synagoga, Kościół św Stanisława i innych. Jednak główną atrakcją tej miejscowości leży w jego unikalnej pozycji geograficznej. Więc Zaleszczyki się w stromym zakolu Dniestru. Lotu ptaka wydaje się, że miasto jest na wyspie. Nawiasem mówiąc, w Zaleszczyki fotografów strzelać jedną z najbardziej popularnych w całej Ukraina panoramiczny strzałów.

Dives – kolejną perłę Tarnopolu

W południowej części regionu Ternopil jest kolejnym ciekawym miejscem dla turystów – wieś Nyrkov. Znajduje się on na terenie Chervonogoroda – wsi, która już nie istnieje na nowoczesnych mapach. Nazwa pochodzi od koloru nasycone gleb w dolinie lokalnych rzek Dzhurin. Tutaj jest, nawiasem mówiąc, tworzy największe równiny wodospad wysokości Ukraine 17 metrów.

Obok wodospadu, można zobaczyć pozostałości pałacu Poninskih – dwie gotyckie wieże. We wsi jest też kościół wstawiennictwem Świętego (1714), a także stary cmentarz z krypty rodziny Poninskih zniszczony.

Konkludując

Atrakcje w Tarnopolu i regionu – są liczne zamki i pałace, stare, drewniane kościoły i piękne kościoły gotyckie, największe na świecie klasztorów jaskiniowych i ciche. W tym obszarze można zobaczyć nie tylko wspaniałe zabytki, ale również korzystać z pięknej przyrody.