355 Shares 3161 views

Pasynkovanie pieprz: wydać lub nie

papryka (lub papryka) – najbardziej wartościowe warzywo uprawne. Braki nie miałem. Wartość odżywcza jest ogromny, w miąższ owocu zawiera całą spiżarnię składników odżywczych plus ogromną dawkę witaminy C smak jest wspaniały. I owoce są zadowoleni soczyste i jasne kolory: czerwony, zielony i żółty papryka – bardzo piękny i smaczny dodatek do niemal każdego dania.

Perec – roślina ciepłolubne i woda-kochający, ale możliwe jest nawet rosnąć na Syberii. Istnieją specjalne odmiany wczesne dojrzewanie i wysoko wydajnych, hodowane specjalnie dla warunków klimatycznych naszego kraju.

Istnieje jednak jeden kontrowersyjny punkt w uprawie roślin takich jak papryka słodka. Pasynkovanie: wydać, czy nie? W najbliższym krewnym pomidorem, procedura ta jest obowiązkowa, jednak z pieprzem, wszystko nie jest tak oczywiste.

Pasynkovanie papryki: plusy i minusy

Przeciwnicy i zwolennicy tej procedury spowoduje wiele argumentów na swoją korzyść. Więc dlaczego nie warto spędzać pasynkovanie pieprz? Przede wszystkim dlatego, że roślina ta nie znosi taką procedurę. papryka kochać rosną sterty, pozostawia w kontakcie ze sobą, a właściwie pozostawia je dość grube. A jeśli usunąć frajerów, roślina może po prostu zresetować pozostałe liście i jajniki, tak aby żadna uprawa nie będzie co do zasady. Innym argumentem pasynkovaniya przeciwników jest to, że nie ma potrzeby przeprowadzania tej procedury. Zakład będzie tak miły kwitnąć i owocować, tak że nie ma potrzeby narażać go na stres.

Istnieje jednak inny pogląd. Wielu wierzy pasynkovanie pieprz obowiązkową procedurę. Argument jest następujący: krzew jest lepiej rosnąć, rozwijać i dać obfity plon.

Jednak, jak to często bywa, prawda leży gdzieś pośrodku, a żadna ze stron nie są akceptowane.

Jak przeprowadzić pasynkovanie pieprz

Pieprz naprawdę nie toleruje pasynkovanie ponadto, że w rzeczywistości nie ma takiej potrzeby. Jak można określić to procedura powinna być przeprowadzona, czy nie? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na różnorodność: jest mała liczba odmian papryki, które są zalecane do przeprowadzania pasynkovanie.

Następną rzeczą, którą trzeba zwrócić uwagę na to pogoda. Jeśli lato jest gorące i mokre, a następnie pieprz pasynkovanie należy przeprowadzić: w taką pogodę, liczbę pędów wzrośnie dramatycznie, i powinny zostać usunięte, do korzeni wodzie swobodnie płynąć. W gorącym i suchym latem przykanalików będzie całkiem sporo, więc krzew lepiej nie dotykać. Zwłaszcza, że dodatkowe pędy będzie chronić glebę przed wysychaniem.

Jeśli nadal masz potrzebę przeprowadzenia pasynkovanie pieprz, konieczne jest pozostawienie 5-6 górnych pędów. To właśnie na te oddziały będą zbierać później.

Aby utworzyć zwarty krzew wiele spędzenia polewa – usuwanie górnej części głównej łodygi. Procedura ta nie jest również konieczne.

Krótka konkluzja: jeśli jesteś niedoświadczony ogrodnik, to najlepiej, aby nie przyciąć pieprz. Harvest, może być mniejszy, ale będzie można uniknąć ryzyka zniszczenia roślin.