483 Shares 2549 views

Główne rzeki i jeziora Rosji: nazwa, zdjęcie

Rzek i jezior Rosji od dawna przedmiotem zainteresowania zarówno ze strony mieszkańców państwa, a odwiedzający blisko i daleko za granicą. Jest to nie tylko ekskluzywny piękno i kolory natury. Wiele osób przyjeżdża do celów czysto poznawczych i naukowych. Na przykład, czołowi eksperci z całego świata w naszym kraju studiuje miejscowej flory i fauny, jak zresztą i geologiczne cechy planety.

Dziś z ufnością i pewną dumą możemy powiedzieć, że ochrona rosyjskich rzekach i jeziorach jest pod kontrolą państwa, w tym władz lokalnych.

Ten artykuł ma na celu odpowiedzieć na wiele pytań, które zazwyczaj powstają prędzej czy później wszystkie osoby zainteresowane w naszym kraju. Rosyjskich rzek i jezior będą rozpatrywane w szczegółach.

Jakie są wody wewnętrzne?

Dyskusja na temat rzek i jezior Rosji jest niemożliwe bez rozpatrzenia i uzasadnienie koncepcji czysto teoretycznym. Tak, pod wodami wewnętrznymi w pierwszej kolejności zrealizować rzek, bagien, jezior, lodowców i sztuczne stawy. Odnosi się tutaj i wód gruntowych. Mało kto by zaprzeczyć, że życie ludzkie jest bezcenne ich znaczenie, bez nich po prostu nie istnieje. Na terenie rosyjskich rzekach przepływających, które należą do basenu Pacyfiku, Atlantyku i Morza Arktycznego.

Nawiasem mówiąc, określenie należy rozumieć obszar basenu wodnego, za pomocą którego są same nasycone rzek i ich dopływów.

Morza, rzeki i jeziora Rosji, a raczej ich właściwości i rodzaje żywności są bezpośrednio związane z klimatem.

Rzeka. ogólny opis

Do tej pory, terytorium Rosji jest około dwa i pół miliona rzek. Objętość przepływu rzeki wynosi 4043 km 3 / rok, czyli 237 m 3 / rok na km2.

Należy zauważyć, że Ocean Arktyczny obejmują główną część naszych większych rzek. Na przykład, największy spadek, głęboka i długa – Ob, Jenisej i Lena.

Ale jeśli weźmiemy pod względem liczbowych, czyli o 80% rzek wyżej wymienionych kwot dotyczą spokojnych wód Oceanu Spokojnego. Takie rzeki są ulotne, ale są uważane za nie bardzo długo. Najwięksi przedstawiciele – jest, oczywiście, robocze, i Amor.

Przez Atlantyk dotyczy tylko 5% rzekach Rosji. Charakteryzują się one płaski charakter przepływu. Największy z nich – Don.

Należy zauważyć, że najwyższą gęstość rzek w Rosji przypada na tajdze, a najmniejszą liczbą rzek charakterystycznych dla depresji Kaspijskiego.

Bezpośrednie zasilanie

Co do zasady, rzeki i jeziora Rosji, którego zdjęcia można zobaczyć w praktycznie każdej encyklopedii planety, są zasilane przez trzech rodzajów źródeł: stopionej wody śnieg, deszcz i wód gruntowych.

W tej sprawie warto przyjrzeć się bardziej szczegółowo. Tak więc, dzięki temu, że terytorium kraju znajduje się w wysokich i średnich szerokościach geograficznych o klimacie kontynentalnym, praktycznie w całej Federacji Rosyjskiej, głównym źródłem zaopatrzenia rzek stał śnieg.

Jednocześnie należy zauważyć, że w niektórych dziedzinach, na przykład w regionie Amur, Transbaikalia, regionu Kaliningradu, który spadnie trochę śniegu i deszcze, rzeki płyną z deszczem typu żywności.

Na obszarach górskich, co do zasady, Ałtaju i Kaukaz, był głównym lodowce. Kiedy zbliża się do rzeki do Pacyfiku i Atlantyku oceanach jest zwiększenie roli podaży deszczu.

Ale rzeka, która jest zdominowana przez gliny żywności, prawie nikt w Rosji. Występują one tylko na Kamczatce.

Nawiasem mówiąc, główny przepływ rzek Rosji przypada na ciepłych porach roku.

Lena – największa tętnica

Jeśli weźmiemy pod uwagę, rzekach i jeziorach Rosji, nie wspominając Lena niemożliwe. Jest zasłużenie uważany za jeden z największych rzek na świecie. Jego długość – 4400 km, płynie we wschodniej Syberii, w Republice Jakucji i regionie Irkucka. Szacuje się, że powierzchnia dorzecza wynosi 490.000. km2.

Nawiasem mówiąc, to zaczyna od jeziora, który nie ma nazwy, na wysokości 1000 m npm, położony w zachodniej części Gór Bajkał. Lena spada na Morzu Łaptiewów.

Mówiąc o zasadnicze elementy, należy zauważyć, że u źródeł rzeki w zimie prawie do dna zamarza, ale latem jest prawie całkowicie suche. Co zaskakujące, ale nawet tutaj istnieją miejsca, gdzie głębokość jest mniejsza niż pół metra.

Dopiero po nasycenie pierwszych dopływów, staje się głębsza i pełne płynącej. Wiadomym jest, że takie duże dopływy rzeki wypełnione jak Kirenga, Vitim Batamay, Olekma, Viluy. Do Jakucka Lena staje ponad 10 km szerokości.

Lena Delta rzeki zaczyna się w odległości 150 km od morza. Główne posiłki – deszcz i śnieg. Na wiosnę jest pełna płynącej, powodzie letnie wystąpić.

W zależności od obszaru rzeki może być bardzo niejednorodna: szybkie, kręte i pełne Rapids, ale jednocześnie miejsce jest płaska i spokojna.

Niektóre części wybrzeża Lena stanowią potężne skały krystaliczne, ale są takie, które są obsadzone brzozowych i sosnowych lasów.

Ob – niesamowity i wyjątkowy rzeka syberyjski

Ob – jest to również bardzo silny przepływ wody, największa rzeka na świecie, jest najdłuższym w Rosji, a drugi w Azji. Jej długość wynosi 3650 km. Działa to w Syberii Zachodniej i wpada do Morza Kaspijskiego, który jest obecnie utworzonej vosmisotkilometrovy Bay – Zatoka Ob.

Rzeka powstaje u zbiegu Ałtaju BII i Katun. Powierzchnia dorzecza wynosi 2990 tys. Km2.

Szerokość Ob po jej ujścia do rzeki Irtysz jest 7 km, a głębokość w okolicy. – Powinien on wynosić do 20 metrów, aby dostać się do piwnic miejscowości, aby zobaczyć na własne oczy, że jest to miejsce gdzie rzeka dzieli Malaya Ob i więcej.

Delta Ob zajmuje powierzchnię około czterech tysięcy. Km2. Wśród głównych dopływów należy przeznaczyć Tom i Irtysz. Żywi rzeka jest głównie wodę topić, charakteryzuje się powodzi na wiosnę.

Największe jeziora Rosja

Zauważ, że na całym terytorium naszego kraju jest ogromna liczba dużych zbiorników wodnych. Największym jeziorem jest jezioro Bajkał, Onega, Jezioro Ładoga, Czukocki, ilmenitu, Khantayskoye, Segozero, Kuludinskoe, Teletskoe i Psków-Czukocki.

Z pewnością każdy z was czytanie tego artykułu zgodzą się, że nazwa rzeki i jeziora Rosji jest szczególnie melodii. No, w każdym innym języku świata istnieją takie słowa, po mówiąc, że już chce pisać wiersze i komponować wspaniałe historie?

Nawiasem mówiąc, nie bez dumy, możemy zauważyć, że Onega, jezioro Ładoga i Ilmen są jednym z najbardziej znanych jezior w Europie.

Bajkał – potężny olbrzym

Są zakątki świata, mówić o tym, gdzie można w nieskończoność. Wiele mórz, rzek i jezior w Rosji może być również przypisane właśnie do takich miejsc.

Weźmy, na przykład, Bajkał, który jest uważany nie tylko najgłębsze jezioro na świecie i największym sklepienie świecie świeżej wody, ale tylko obszar wyróżniający się niepowtarzalnym charakterem.

Jego głębokość wynosi 1640 m, a wiek jest naprawdę inspirujących – 25 mln lat ..

Nie każdy wie, że w tym jeziorze zawiera 90% wody słodkiej Federacji Rosyjskiej i 20% światowego funduszu tego naturalnego zasobu. Na pierwszy rzut oka trudno jest sobie wyobrazić, że w naszej wodzie są Baikal 336 rzek i tylko jeden z Angara wypływa z niego.

Morze, które jest jezioro

Tak, i to też się dzieje, choć pan zgodzi, to brzmi bardzo nieprawdopodobne. Chodzi o to, że Morze Kaspijskie jest rzeczywiście jest ogromny zamknięte jezioro, które ma słoną wodą i oceaniczny płaszcz.

Znajduje się na granicy Europy i Azji, ale brzeg Morza Kaspijskiego na terenie pięciu państw: Rosji, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Turkmenistanu i Iranu. Ze względu na to, to morze jezioro dostał 70 różne nazwy, ale jego tytuł główny wcześniej mieszkali tu od starożytnych plemion – Morza Kaspijskiego.

Obszar Morza Kaspijskiego jest ponad 371 tys. km 2. W północnej części jeziora spotyka płytkiej wodzie. Poziom wody jest niestabilna i waha się stale. Niestety, jeśli listy najbardziej zanieczyszczonych rzek, jezior i morza do Rosji, przechodzą przez ten obszar jest po prostu niemożliwe. Jednak w tej części naszego kraju odbywają się cały szereg niezbędnych działań zmierzających do zapobieżenia nie katastrofę globalnych proporcjach.