395 Shares 2149 views

Węgorz Ryby: gatunek, pochodzenie i styl życia

Węgorz jest uważane za przysmak. Zwłaszcza wędzone. Jednak w niektórych dziedzinach nie jest spożywane, ponieważ przypomina wygląd węża.


Tak, węgorz wygląda nieapetycznie, więc niewiele osób odważy się zbliżyć do tego, wije się w wodzie, a nawet wziąć go w ręku. I nie bez powodu. Mimo wszystko, ta ryba jest cennym elementem, który zawiera tłuszcz i białko, witaminy i minerały.

wygląd

Długi, wąski korpus, sprężone z tyłu w kierunku ogona, naprawdę daje podobieństwo węgorza do węża. Jak wszystkie ryby, jest pokryta śluzem, a więc jest to dość śliski, nie tak łatwo utrzymać go w swoje ręce. Ryby słodkowodne Węgorz ma płetwy: piersiowy, grzbietowego, ogonowe i anal. A ostatnie trzy połączone w jedną i rozciągają się wzdłuż całej długości pleców. Jej cechą jest spłaszczona głowa, która wygląda niemal nie do odróżnienia od ciała. Po obu stronach ujścia są małe oczy wewnątrz maleńkich ostrych zębów, które są bardzo pomocne do tego drapieżnika polowania. Węgorz ma inny kolor. To zależy od tego stawu, w którym żyje, a także stopnia jego dojrzałości. Młode osobniki ciemnozielone lub ciemnobrązowy czarną tyłu, żółtych stron i biały brzucha. Dorośli są znacznie ciemniejsze. Na powrót czarnej lub ciemnej Brown szarawobiałej strony brzucha, biały. Wraz z wiekiem, węgorz nabywa metaliczny połysk.

gdzie mieszka

Siedlisko miał szeroki. Można go znaleźć w prawie wszystkich zbiornikach europejskiej części Rosji. Poza tym, on żyje w basenach Morza Bałtyckiego, czasami Azowskiego, czarny, biały i Barentsa. Na Ukrainie, węgorz wybiera Dunaj, Boh, dorzecza Dunaju. Ta rzeka mieszkaniec nie wymaga żadnych specjalnych warunków do ich siedliska. Może dlatego, że niektóre osoby, to jest możliwe do osiągnięcia wieku dwudziestu pięciu lat. Przeciętnie, ich długość życia wynosi 9-15 lat. Jak spędzają trądzik?

Różnorodność i styl życia ryb

Pozostać pod wodą przez jakiś czas, być może, matowa. Ale nie dla ryb. Po tym wszystkim, są one zaangażowane w stałej zdobywania pożywienia. I co zje węgorz? Jako drapieżnika, zjada ryby, traszki, żaby, larwy, ślimaki, skorupiaki, robaki. On poluje w ciemności. A nie służyć jako asystent widzenia i doskonałą węchu. Dzięki niemu, węgorz może wyczuć zdobycz z odległości 10 metrów. Aktywność trądzik wykazać jedynie w ciepłej wodzie. Obniżając jego temperaturę 9-11 stopni – jest to sygnał do nich, że nadszedł czas, aby przejść w stan hibernacji. W tym stanie, w jakim pozostają do wiosny, aż znowu przyjdzie ocieplenie.

W czasach zagrożenia ryby te nory w mulistym dnie, więc uniknąć skaliste powierzchnie. W ciągu dnia chowają się wśród korzeni w krzakach i innych schronień, aw nocy może zbliżać się do brzegu. Jeśli staw wysycha, mogą żyć długo w mokrej ziemi. Czasami trądzik poruszania się na lądzie, warunek dla tej funkcji jest mokra trawa lub gleby.

dziwne zjawisko

W czasie Arystotelesa, ludzie nie mogli wyjaśnić, jak trądzik pojawianiu. Złapać węgorza z kawiorem lub mleka lub zobaczyć go smażyć nikt nie mógł. Dlatego, jego początki były owiane tajemnicą. W swoich ludzi rozumowania osiągnęły to, co jest uważane za szlam węgorz generowane. Inne wyjaśnić to zjawisko faktem, że z innych ryb lub robaka. Ale dziś wiemy, że węgorze pływają na tarło w Oceanie Atlantyckim w miejscu, gdzie jest dużo Sargassum glonów. Po przełożone jaja, zwykle w kwietniu lub maju, ryby umierają. Przezroczyste, płaskie larwy wylęgają się pod koniec zimy. W ten sposób węgorz spędza trzy lata. Przez cały ten czas on dryfuje u wybrzeży Ameryki czy Europy Zachodniej. Po nabiera znajomą twarz, trądzik jest wysyłany do stałego pobytu w wodzie słodkiej. Istnieje kilka odmian tej ryby z ich zwyczaje i osobliwości.

niebezpieczne znajomy

Ponadto jest to nieszkodliwe lub zwykły węgorz europejski, naturalnie zamieszkują jego elektrycznego odpowiednika. Chociaż na zewnątrz wyglądają jak krewni nie są. Elektryczny Węgorz podczas polowania małych śnięcie ryb, uwalniając prąd ładowania, których wytrzymałość osiąga 600 V. To może być wystarczający, aby zabić nawet człowieka. Taki trądzik duża ryba. O długości 1,5 m, to osiąga i waga 40 kg. Również polowania, z elektrycznym trądzik naładowania chroniony przed wrogami. Promień jego wpływ do 3 metrów. Nurkowie lepiej trzymać się z daleka od tej ryby, ponieważ atakuje bez ostrzeżenia. Ich siedliska stać rzek Ameryki Południowej.

Duży i piękny

Mam ryb w stosunku do Oceanu Atlantyckiego. To konger. Struktura ciała jest bardzo podobna do brata, i ma to samo ciało wydłużone i spłaszczone głowy. Jednakże rozmiar znacznie przekracza węgorz. Również inny kolor. W oceanie, żyją liczne gatunki węgorza. Jego skóra jest szara lub brązowa, ale nie są punktowane lub paski osoby. Ta ryba jest pyszne, to z przyjemnością połowu rybaków. Szczególnie cieszy, że trofeum jest o znacznych rozmiarach.

Roślin lub nie

Oryginalny wśród swoich krewnych nanosi węgorza ogród. To jest tak nazwany ze względu na jego kolor, ale również dlatego, że całe życie, ryby te „są”, opierając się na pół z wodą. To opakowanie przypomina ogród. Kiedy widzisz niebezpieczeństwo, że nurkować w ich norach piasku, a potem wyskoczyć ponownie. kołysać się one w kolumnie wody powodu. Maskarady jak łodygi roślin, te ryby czekają na swoją ofiarę, a następnie zręcznie chwycił duże usta. Jedzenie jedzą skorupiaki, mięczaki, małe ryby. Uznał ten gatunek węgorzy w wodach Morza Czerwonego, na Madagaskarze, o Afryce Wschodniej.

Drogie i smaczne

Węgorz japoński różni się od zwykłych, które mogą żyć zarówno w wodach słodkich i morskich. Aw nocy nawet zdecydować się na ziemi. Jego siedlisko – jest Japonia, Tajwan, Korea, Chiny, Filipiny. Ten węgorz świeci w ciemności i jedzą owady, ryby i skorupiaki. Jest on używany do gotowania, jak również w chińskiej medycynie tradycyjnej. W kuchni japońskiej, ryba ta jest najbardziej kosztowne, więc jest złapany w bardzo dużych ilościach, a nawet ona jest pod specjalnym nadzorem Greenpeace.

Nie bój o wyglądzie ryby. Węże, nie ma nic. Dlatego zachęcamy, aby spróbować tego przysmaku.