458 Shares 8885 views

Ostra papryka pieprz i uprawa

Słodka papryka stała się integralną częścią wielu z nas zwykle do codziennych potraw, nadając im niepowtarzalny słodki smak. Najciekawsze jest to, że ta pozornie owoce południowe mogą być uprawiane na jego daczy kłopotów.

uprawa papryki, który posiada szereg funkcji, jak każdy inny upraw roślinnych. Jednakże, aby wyhodować paprykę w swojej daczy mogą, w razie potrzeby, bez problemów, biorąc pod uwagę następujące niuanse.

Pepper sadzonki rosnące

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jakość nasion, których nasiona i siewki. Zbieranie ich nasiona należy najpierw trawione w 1% roztworze nadmanganianu potasowego w ciągu 20 minut i pozostawienie do wyschnięcia ciągu 2 dni w temperaturze zera, a na końcu wysiano w specjalnym polu z uprzednio przygotowaną mieszaniną ziemi obejmującej torf, humus i gleby w stosunku 0,5: 1: 2. I posypać ziemię nie więcej niż 0,5 cm i przykryć szkłem lub filmu, które będą musiały skręcić na co dzień, tak że kondensat nie wprowadzić wyklute sadzonki. Od sadzonki sadzenia należy podlewać 2 razy w tygodniu. Gdy będzie ona osiągnąć wysokość 20-25 cm, można je sadzić w ziemi. Sadzonki pieprz rosnące w polu trwa około 1,5-2 miesięcy czasu.

Przed posadzeniem sadzonek bułgarskim pieprzem do ziemi, ziemia musi być przygotowany. Po pierwsze, ziemia musi być wykopane i nawożone złożonych nawozów. Następnie trzeba wykopać dół, powinny one być płytkie, ale korzenia i łodygi rośliny muszą być pokryte ziemią.

Pamiętaj, że po ziemniaki i pomidory i dzwon papryki chili nie mogą być wprowadzane.

Gęstość sadzenia papryki zależy od odmiany – odmiana jest niewymiarowe mogą być sadzone w odległości 15-20 cm, a jeśli jesteś wysoki, późniejsze odmiany są sadzone w odległości 40-50 cm.

uprawa papryki: podlewanie i nawożenie

papryka dla prawidłowego wzrostu i rozwoju wymaga dużo wody. Więc jeśli chcesz słodki i soczysty pieprz wodą ma, nie pozwól gleba wysycha.

Podlewanie najlepiej przeprowadzić albo wcześnie rano lub po zachodzie słońca znika za horyzontem. Jest to konieczne w celu ochrony delikatnych liści siewek z oparzeniami.

W upalne gorące dni, pożądane jest, aby podlewać codziennie, a jeśli niebo zachmurzone, a następnie co 2-3 dni.

Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze początkowo, następnie nawożone sadzonki w drugim tygodniu po posadzeniu w ziemi, można ją już karmić. Aby przesunąć systemy kupić nawóz i rozpuścić go, jak to pokazano na etykiecie w wodzie. W jednej studni pochodzi litra nawozu.

Zbieranie pieprzu wykonany jest z końca lipca.

pieprz uprawa gorąco

Ostra papryka uprawa i konserwacji, na który nie różni się zbytnio od dbania o słodkiej papryki. Owoce ITS szeroko stosowane w różnych krajach gotowania, to z uwagi na ostrym smaku, który powoduje apetyt i trawienie AIDS poprzez stymulację wydzielania soku żołądkowego. W ostrych zawarte pieprz olejki eteryczne, witaminy C, P i witaminy z grupy B.

Sadzonki na ostrą papryką są uprawiane jest taka sama jak w uprawie sadzonek dla bułgarskiego pieprzem. Siewu w pudełkach i pojenia dla 50-60 dni, a następnie lądowania w ziemi. Sadza gorzki pieprz pasami. Między rzędami powinna wynosić około 20 cm, w szeregu roślin pomiędzy około 20-25 cm.

Ostra papryka potrzeba umiarkowanego podlewania, około 2 razy w tygodniu. Najważniejszy w opiece papryki chili, jest stałą rozluźnienie i okresowe nawożenie, jeśli roślina jest słaby.

Kolekcja ostrą papryką zaczyna się, gdy owoce są czerwone, jest on także nazywany okresem dojrzałości technicznej. Gromadzenie zbiorów, należy pamiętać, że czerwony pieprz jest zbyt suche powietrze przez 5-6 dni, a następnie nawleczone na nici jedwabnej lub żyłki, wiszą girlandy na ścianie. Powodzenia i wielkie żniwo.