283 Shares 6231 views

Lotnisko Lappeenranta. Historia powstania i rozwoju

Lappeenranta – głównym fińskie miasto, które jest w pobliżu granicy z Rosją. Znajduje się na południowym brzegu jeziora Saimaa, sześćdziesiąt kilometrów od Wyborga, dwieście kilometrów od Petersburga. Miasto zostało założone w 1649 roku, dziś jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i gospodarczych regionu, takich jak Południowej Karelii.

lotnisko Lappeenranta powstała w 1918 roku jako specjalny lotniska wojskowego. Znajduje się kilka kilometrów od centrum miasta i trzydzieści kilometrów od fińskiego miasta Imatra. Na początku 2009 roku, lotnisko Lappeenranta otrzymał status międzynarodowy, a irlandzki i łotewski narodowe linie lotnicze otworzyły pierwsze trasy w kilku najbardziej popularnych miejsc w Europie. Obecnie roczna wielkość ruchu pasażerskiego to około sto pięćdziesiąt sto sześćdziesiąt tysięcy osób. Dojazd z centrum miasta do przystanku „Lotnisko Lappeenranta” może być autobusem lub taksówką za dziesięć trzynaście euro.

Terminal budynek ma kilka punktów jadłodajń, gdzie można zjeść, wypić filiżankę kawy lub herbaty, do ciepłej żywności dla dzieci w razie potrzeby. Ponadto, wszyscy mają dostęp do bezpłatnego bezprzewodowego Internetu, istnieją żłobki, urzędy pocztowe i zgubionych biuro nieruchomości. Bezpośrednio przed terminal jest wyposażony w mały parking z ograniczoną liczbą wolnych miejsc, na których można zaparkować samochód w ciągu jednej godziny. Późniejsza zapłata za parkowanie odbywa się za kartą kredytową lub gotówką.

Dość blisko bliskość do lotniska z Petersburga przyczynia się do tego, że coraz większa liczba Rosjan zaczynają latać w krajach europejskich jest z Finlandii.

Uzyskał również o rząd wielkości tańsze i bardziej niezawodne. W tym przypadku trzeba poświęcić tylko kilka godzin jazdy do granicy z Finlandią. Z tych powodów, co roku turystów z Rosji są coraz częściej wykorzystywane w Lappeenranta lotnisko jako punkt tranzytowy dla organizacji tras długodystansowych dla Europy. Około 50% całkowitego ruchu pasażerskiego są dzisiaj obywatele Federacji Rosyjskiej. Masowe rozprzestrzenianie się tego zjawiska, oprócz bliskości geograficznej, ułatwione przez fakt, że wiele europejskich linii lotniczych oferuje loty w cenach znacznie niższych niż dla pasażerów niż rosyjskich linii lotniczych.

Jeśli dodać do wszystkich wyżej wymienionych, okazuje się, że podróż do lotniska Lappeenranta i już stąd dostać się do końcowego punktu podróży jest bardzo wygodne i korzystne pod względem kosztów finansowych. Zwłaszcza, że przeniesienie z Petersburgu odbywa się w sposób ciągły. Lappeenranta lotniska można dojechać taksówką i komfortowych mikrobusów. Duża liczba agencji zorganizować dziś indywidualne i grupowe wizyty w dogodnym czasie, eskortowany i witał po przyjeździe.