594 Shares 7051 views

Darmowe wycieczki po Lwowie

O Lwowie już napisano wiele artykułów, książek, filmów rozstrzelano o Nim iw Nim. Ale lepiej tu przynajmniej raz przyjść i spędzić czas zastanawiałem.

We Lwowie przeżył wiele pięknych budynków. Do 95% „przeżył” architekturę miasta w czasie wojny, a teraz tydzień nie wystarczy, aby zobaczyć cały Lions. Przede wszystkim trzeba zbadać starej części Lwowa, który od 1998 roku jest częścią Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Tutaj można znaleźć łaciński Katedru – główną świątynię Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie, w jezuickim kościele St. Piotr i Paweł – pierwszy kościół barokowy we Lwowie, a także największy w mieście (przeznaczonego do 5000 wiernych), a ponadto, gdy działał Collegium, gdzie studiował pod hetmana kozackiego Bohdana Chmielnickiego

Rynek wygląda jak król i wielu królów odwiedził Lwów: niemal wszyscy królowie Polski i polsko-litewskiej Rzeczypospolitej, cara Piotra Alekseevich Romanov, Karl XII, który jest należny w Lwów piwa raz pierwszy w historii Lwowa wziął go przez burzę, a pochodzący z Stanisława Leszczyńskiego dał on zniszczyć miasto. „Lwów” Król Rzeczpospolita Yan Sobesky zapisane Wiedniu w 1683 roku, a wraz z nią i całej Europie od tureckiej ekspansji.

Oprócz uprawnień, które są w „stolicy Rusi żył i zwykłych ludzi, którzy również pochwalił miasto: Ksaveriy Frants Mozart – najmłodszego syna słynnego kompozytora, który w Katedre St. Jura zorganizował pierwszy profesjonalny kaplicy wykonał Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, Leopold von Sacher-Masoch – pisarz, ojciec „masochizm”, Muhammad Asad – „ojca” z Pakistanem, Stanisława Lema -pisatel science fiction, który mieszkał we Lwowie okresu austriackiego … .There warto zobaczyć główny budynek Uniwersytetu – najstarszy na Ukrainie.

Lwów – stolica kultury z trzecim najpiękniejszych oper w Europie i stolicy kawy – to dzięki naszym rodakiem Yuriyu Kulchitskomu urodzonego niedaleko Lwowa po raz pierwszy w Europie, kawa stała się dostępna dla wszystkich mieszkańców, a także rogaliki. I we Lwowie czczą te tradycje, bo kawa to nie tylko napój, ale sposobem na życie, dzięki czemu smak kawiarniach za każdym rogiem.

Dobrze, że bez piwa i wódki … Lwowski Browar nadal działa od 1715 roku i jest najstarszym na Ukrainie. Warto udać się do muzeum i prodigustirovat tego napoju. Lwów „gorilnya” robi „wódka” z 1782 roku (ale trasa nie jest jeszcze dostępna).

To dzięki wódki, co chcieliśmy zrobić w 1853 roku było prawdziwą nafty, a więc lampy naftowej.

Dla lepszej znajomości z lwowskim przewodnikiem cię, a nawet jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, można wziąć wycieczki po Lwowie darmo.