538 Shares 9493 views

Co zabrać z Kaliningradu? Kaliningrad upominki: opcje, opis, cena

Kaliningrad jest częścią terytorium Federacji Rosyjskiej, jednak jest to związane z wieloma ludźmi w kraju z krajami sąsiadującymi. Nie jest zaskakujące, że mając już w tym mieście, podróżujący nie chce powrócić bez pamiątek. Co zabrać z Kaliningradu zrobić coś miłego dla siebie, rodziny i przyjaciół? Zalecenie doświadczonych turystów, zebrane w artykule mogą pomóc dokonać trudnego wyboru.

Jantar Kaliningrad: dekoracja i nie tylko

Amber Capital – nazwa jest zasłużony był miastem o długiej historii. Doprowadzić bursztyn z Kaliningradu zobowiązany każdy podróżnik, który odwiedził to wspaniałe miejsce. Niedaleko dawnego Królewca są słynne złoża dostarcza miasto z bursztynu. Istnieje również fabryka specjalizuje się w leczeniu.

Które z pamiątek z bursztynu można wybrać, będąc w Kaliningradzie? Pierwszym z nich jest, aby zwrócić uwagę na różne biżuterii, szeroki zakres dostępnych dla turystów. Kolczyki, pierścionki, naszyjniki, bransoletki – prezenty dla pań wyglądają łatwe. Zaprawiony podróżnych unikać zakupu takich produktów w zwykłych sklepach z pamiątkami z powodu wysokich cen i prawdopodobieństwa aby napotkać fałszywy. Najlepiej jest odwiedzić sklepy należące do Amber Plant.

Oczywiście, nie tylko biżuteria bursztyn można kupić za przyjaciół i krewnych odwiedzających wczoraj Królewca. Można wybrać najpiękniejsze panele, ikony, naczynia. Oryginalny prezent dla kobiet – proszek bursztyn. W ramach tego produktu kosmetycznego zawiera mikroskopijnych cząstek mineralnych obdarzone przydatnymi właściwościami. Innym ciekawym rozwiązaniem – mydło wykonane z bursztynu.

napoje alkoholowe

Co zabrać z Kaliningradu, oprócz pamiątek wykonanych z bursztynu? Wybór prezentu dla silniejszej płci, warto rozważyć opcję „Starego Królewca”. Ten koniak jest znana z wyszukanym smakiem i miękki smak, koneserzy mówią, że napój opuszcza również z niczym nieporównywalny aksamitny posmak. Produkty marki są produkowane w fabryce znajduje się w obwodzie kaliningradzkim, brandy łatwo kupić w każdym sklepie oferujących alkohol.

Piwo „Konigsberg” znana jest również nienagannych właściwości smakowych. tylko naturalne składniki stosowane do wytwarzania napojów. Używane recepty, sprawdzone wiele wieków temu piwowarów z Niemiec. Nie jest to zaskakujące, ponieważ historia browarnictwa w mieście sięga 12 wieku. Dla turystów – jasnego i ciemnego piwa.

słodkie prezenty

Nie tylko dzieci, ale dorośli będą do gustu słodyczy. Kaliningrad słynie z wyśmienitej czekolady. Szwajcarskie i belgijskie produkty prezentowane w ogromnym zakresie, robi wrażenie na nawet najbardziej wymagających łasuchów, jakość jest naprawdę Europejskiej. Oczywiście, batony, słodycze i figurki dostępne są w eleganckich pudełkach, co czyni je idealnym pamiątka.

Produkty wykonane z marcepanu również zauważyć, słodkie kochankami. Według legendy, produkt ten został wynaleziony w roku głodu. His został przygotowany jako alternatywa dla chleba, używając tylko wody różanej i mąkę migdałów. Obecnie zainteresowanie dodatkami marcepanu nadal wysokie. Oprócz czekolady, można kupić marcepanu chleb, ciastka, likier.

Olej z rokitnika

Co zabrać z Kaliningradu, jeśli chcesz wybrać prezenty, które są przydatne dla zdrowia? olej z rokitnika jest bogaty w witaminy i mikroelementy, znany jej odbudowy, tonację i właściwości regenerujące śladowe.

W pierwszym Königsberg może zakupić ten produkt leczniczy w butelkach i kapsułek, jest tradycyjnie stosowany do użytku wewnątrz i na zewnątrz, to jest przydatne nie tylko w leczniczy ale również jako środek zapobiegawczy. Oferuje również Kaliningrad – świeże i mrożone owoce można kupić tutaj i pyszny dżem, gotowane specjalnej receptury.

facet

bogactwo ryb – co słynny Baltika. Kaliningrad – raj dla miłośników ryb wędzonych. W tym mieście są wyodrębniane śledź, węgorz, okoń, leszcz i inne gatunki ryb. Co jest godne uwagi jest to, że ryby są narażone na palenie w stanie świeżo, nie jest pre-zamrożone, ponieważ negatywnie wpływa na smak. Ponadto w przygotowaniu ryb w Kaliningradzie nigdy nie korzystała sztucznych dodatków smakowych.

W poszukiwaniu ryb wędzonych doświadczonych wędrowców powinni iść prosto do centrum handlowego. Jest Travel Service – wszystko bogactwo własnością Baltika. Kaliningrad – miejsce, którego nie można pozostawić bez spróbować wędzonego węgorza. To może przynieść przyjaciół i krewnych na pamiątkę, ale nie powinny być wykorzystywane do transportu pakowania próżniowego.

Antyki

Co można kupić prezent dla przyjaciół, rodziny i siebie, będąc w mieście o długiej historii? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista: antyki. Ceny starego naczynia, książki, meble w tym mieście to miła niespodzianka. Antykwariaty byłego interesujący Koenigsberg odwiedzić nawet w celach poznawczych, traktując je jako pamięć starego Niemiec.

sklepy specjalistyczne – najlepszy wybór dla turystów, którzy planują zakup antyków. Ceny w tych placówek nie jest wyższa niż w sklepach z pamiątkami, natomiast ryzyko fałszerstwa spełniać całkowicie nieobecna. Ponadto w wyspecjalizowanych sklepach obowiązkowo przekazał dokumenty do celników może zwrócić się do wywozu towarów.

Kaliningrad szczególnie lubię ludzi, którzy są zaangażowani w zbieranie monet. Szeroki asortyment towarów: średniowieczne, krzyżackie, przedrewolucyjnej monety.

tkaniny lniane

Myśląc o tym, co przynoszą pamiątki z Kaliningradu, konieczne jest, aby pokazać zainteresowanie lnianą ściereczką, i wszelkiego rodzaju produktów, które są produkowane. Pościel w dawnym Królewcu tworzony jest zgodne z technologią Europejskiej, silnego bielonej. Zakres potencjalnych prezentów dla rodziny i przyjaciół jest naprawdę szeroki: fartuchy, ręczniki, pościel.

Oczywiście, jest to konieczne w celu zapewnienia, że wytwarzanie produktu lubiłem kiedyś naturalnego lnu. Zrób to proste – wystarczy pociągnąć kilka pasm i ustawić je w ogniu. Wszystko w porządku, jeśli nie jest to zapach palonego papieru, typowe palenie lnu.

Ludzie wędkarstwo

Drewniane ozdoby, obrazy, lalki – dawny Königsberg liczne funkcje ręcznie wykonane prezenty. Kaliningrad – miasto, które sprzedaje unikalne lalki tyldy utworzony ręcznie robione. To sprawia wrażenie eleganckiego malowania jedwabiu.

Co zabrać z Kaliningradu oprócz wszystkich powyższych co do wyboru prezentów dla przyjaciół i krewnych? W tym mieście turyści oferowane są unikatowe prezenty, z których jedna forma zanurza dzieci i dorosłych w historii Bożego Narodzenia. Odwiedzając Jarmark Bożonarodzeniowy, nie jest łatwo znaleźć bohaterów baśni Hoffmanna, średniowieczny, domy, komin domu duchów i innych ciekawych postaci, wykonanych w postaci ozdób choinkowych.

Kilka słów o cenach

Odpowiadając na pytanie o to, gdzie jest najbardziej korzystne do zakupu pamiątek Kaliningrad, doświadczeni turyści są jednomyślni. Czy masz zamiar kupić produkty z miasta bursztynu, antyczne naczynia lub czekolady, powinien udać się do specjalistycznych sklepach. Często ceny w tych placówkach jest znacznie niższy niż w zwykłych sklepach z pamiątkami. Co więcej, często posiadane informacje na temat sprzedaży, który jest łatwy do uzyskania z góry przedstawicieli zainteresowania sieci. Wreszcie, wizyta w specjalistycznym sklepie – gwarantuje ochronę przed fałszowaniem, które są często spotykane w dawnych rynków Königsberg.