235 Shares 4425 views

Bradykardia. Leczenie według klasyfikacji

Bradykardia jest rodzajem arytmii. Charakteryzuje się tętnem wynoszącym mniej niż sześćdziesiąt uderzeń na minutę. Z reguły bradykardia jest jednoczesną chorobą o różnym patologii serca. Jednak w niektórych przypadkach jest to norma (na przykład w trenerach sportowców).


Ogólnie rzecz biorąc, chorobom towarzyszą półmgłe warunki, osłabienie, zimny pot, zawroty głowy. Występuje krótkotrwała utrata przytomności, niestabilność ciśnienia, ból w sercu. W niektórych przypadkach choroba prowadzi do niewydolności serca. U pacjentów z ciężką bradykardią leczenie odbywa się szybko. Jest to spowodowane zbyt niską tętnością (mniej niż czterdzieści uderzeń). Interwencja chirurgiczna polega na implantacji elektrokardiostymulatora.

Podstawą przejawu bradykardii jest zaburzenie funkcji węzła zatokowego odpowiedzialnego za wytwarzanie impulsów elektrycznych z częstotliwością ponad sześćdziesięciu uderzeń i ich odpowiednią dystrybucją przez kanały przewodzące.

Umiarkowana choroba może nie powodować zaburzenia hemodynamicznego. Rozwój choroby prowadzi jednak do niewłaściwego dopływu krwi i niedoboru tlenu w narządach i tkankach. W tym samym czasie ich normalne funkcjonowanie jest zakłócone.

Dla osób fizycznie wyszkolonych rzadki rytm serca traktowany jest jako norma. Jak pokazuje praktyka, jedna czwarta zdrowych młodych mężczyzn ma bradykardię. W tym przypadku traktowanie w zasadzie nie jest wyznaczone. Częstotliwość ich bicia serca wynosi pięćdziesiąt do sześćdziesięciu uderzeń na minutę. Podczas snu regulacja wegetatywna działa fizjologicznie, co powoduje spadek rytmu o trzydzieści procent.

W zależności od lokalizacji zaburzeń manifestowanych, sinus (związany z zaburzeniem automatyzacji węzła zatokowego) odznacza się bradykardią. Rzadkie bicie serca związane jest z zablokowaniem krążenia (atorporno lub przedsionkowo-komorowe), któremu towarzyszy zaburzenie przewodzenia impulsów między komorami a przedsionkami lub przedsionkiem i węzłem zatokowym.

Pacjenci z zawałem mięśnia sercowego, zatruciem mięśnia sercowego, u których dodatkowo rozpoznano bradykardię, leczenie ma na celu wyeliminowanie pierwotnej choroby. Jak pokazuje praktyka, wtórne powikłanie zanika po wyeliminowaniu głównej choroby. Rzadki rytm serca może pojawić się w tym przypadku w postaci ostrej lub przewlekłej (związanej z wiekiem chorobą serca).

W zależności od przyczyny bradykardii zatokowej może występować neurogenna (pozakomórkowa) lub lekowa, organiczna lub toksyczna postać. W niektórych przypadkach, ze względu na początek, centralna, idiopatyczna i zwyrodnieniowa forma jest podzielona.

Jak wspomniano powyżej, u niektórych pacjentów, u których rozpoznano bradykardię serca, leczenie nie jest zalecane. Formy organiczne, toksyczne i zewnątrzustne sugerują leczenie podstawowej choroby. Dla osób zdiagnozowanych "bradykardia leków", leczenie obejmuje korygowanie dawki lub całkowite wyeliminowanie leków wpływających na spowolnienie rytmu.

Wybór metody terapeutycznej, oczywiście, zależy od pierwszej przyczyny choroby. Jednak w każdym przypadku konieczne jest kontrolowanie lekarza.

Bradykardia. Leczenie środkami ludowymi.

Przy niższej częstości rytmu, medycyna ludowa oferuje następujące środki zaradcze: 500 gramów posiekanych orzechów włoskich miesza się z 250 gramami oleju sezamowego i 250 gramami cukru. Następnie należy rozciąć cztery cytryny na cztery części, zagotować w jednym litrze wody, aż zostanie uzyskany słodki bulion. Następnie należy wylać do przygotowanej mieszanki orzechów, masła i cukru i dokładnie wymieszać. Zaleca się, aby balsam na łyżce trzy razy dziennie przez 20 minut przed jedzeniem.

Możesz użyć wlewu rozgniatanych młodych sosnowych gałęzi. Sprinki są zbierane w maju. Powinni wypełnić 2/3 szklanego pojemnika, wlać wódkę na szczyt. Nalega na rekomendację na parapecie przez 14 dni. Następnie wlew jest filtrowany i brany na 20 kroplach, rozcieńczony w łyżce wody. Przyjmuj zalecany trzy razy dziennie przed posiłkami przez 30 minut przez okres od jednego do dwóch miesięcy.