194 Shares 9231 views

National Palace (Barcelona): historia, architektura, lokalizacja, godziny otwarcia i inne przydatne informacje

National Palace, dekorowanie Plaza de Espana w Barcelonie – perła hiszpańskiej klasycyzmu akademickiego, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w kraju. Od początku ubiegłego wieku, nie otworzył Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii. Narodowy Palace (Barcelona, Hiszpania) – punkt, w którym najlepiej jest rozpocząć znajomość z oryginału i miłujących wolność Katalonia.


Historia. Architektura. kompozycja

Plaza de España pojawił się w Barcelonie w 1929 roku. Miasto potem zabrał na świecie targi, a nowy plac stał się centrum wielkich wydarzeń, aw pałacu były ceremonie otwarcia i zamknięcia. Kopie weneckiego Campanella, magicznej fontanny światła i szeroki avenue Marie-Christine – to miało symbolizować ducha narodowego i niepodzielności Hiszpanii. Kompozycja architektoniczna stała się centrum Pałacu Narodowego. Barcelona – miasto dzieł historycznych i architektonicznych, a więc budowa pałacowym stylu klasycystycznym został wybrany, przy czym budynek wtapia się harmonijnie z jego ogólnego wyglądu.

Hiszpański inżynier i architekt Carlos Buygas wybudował pałac na wzgórzu Montjuic, z widokiem na południową stronę miasta. Przy wejściu znajduje się taras widokowy. Na schodach pałacu roztacza się spektakularny widok na Barcelonę. Pałac Narodowy – jeden z największych kompleksów architektonicznych Katalonii. Wystrój nie jest gorsza od wielkości zewnętrznego – sala owalna pod ogromną kopułą z liniami przerywanymi, honor schody ozdobione sztukaterią, prywatne apartamenty królewskie – luksusowy pałac z pierwszej minuty fascynuje odwiedzających Grandeur i elegancji.

Pałac i muzeum. Od gotyku do awangardy. Średniowieczne i nowoczesny

1934 stał się nowym punktem odniesienia w historii muzeum. To właśnie w tym roku w pałacu znajduje się Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii. Łączył ekspozycję dwa muzea, które kiedyś były niezależne – Art de Catalunya i sztukę współczesną. Dziś kolekcja muzeum obejmuje wszystkie gatunki – rzeźba, malarstwo, grafikę, duży zbiór numizmatyki.

Duże zainteresowanie wśród odwiedzających to zbiór rzadkich eksponatów Gothic katalońskiej sztuki – oprócz malarstwa i rzeźby można zobaczyć płaskorzeźby, fragmenty fresków, drewniane rzeźby. Kolekcja Sztuki Współczesnej obejmuje przedział od końca XIX wieku do dnia dzisiejszego. Obejmuje ona wszystkie dziedziny malarstwa i rzeźby – od neoklasyczny do awangardy; zbiory zdjęć, grafik, plakatów, rysunków, unikalnej kolekcji mebli. Zanurzyć się w atmosferze tej sztuki odwiedzając Pałacu Narodowego. Barcelona od dawna miastem kultowa dla wszystkich miłośników sztuki i kreatywności, a także Muzeum Narodowe Katalonii – jeden z najlepszych muzeów w Hiszpanii.

Lokalizacja. Usługa. atmosfera

położony jest na wysokim wzgórzu do głównego wejścia pałacu jest kaskady wodospadów i drabiny, ale w celu uniknięcia męczącą wspinaczkę, lepiej jechać do głównego budynku na schodach. Oprócz kasie muzeum, bilety można zamawiać online biletów i biura podróży. Po przejściu do holu, goście korzystają z ogromną owalną salę, z którego można przejść do wszystkich galeriach muzealnych. Wszędzie wiszą znaki, windy pracy, można skorzystać z audio przewodnika i darmowe Wi-Fi – dbałość o gości czuć się tu w każdym szczególe.

Tutaj, restauracji, kawiarni oraz cocktail bar, a dach wyposażony w kilka punktów widokowych, aby dostać się to możliwe dzięki wejściach bocznych, odwiedza koszt to tylko 2 euro.

Koszt wizyty. Jak dostać się do pałacu za darmo. Transport i podróże

Znajdź Pałacu Narodowego w Barcelonie nie jest trudne – obszar Hiszpanii znajduje się w centrum miasta. Można tu dostać na czerwonym autobusem turystycznym, metrem lub transportem publicznym. Podziemne przewody – czerwony (L1), zielony (L3), stacja znajduje się bezpośrednio poniżej obszaru. autobusy pozamiejskich dla strefy: 55, 150, 13, 37.

Wpisowe wynosi 12 euro, dzieci do 16 roku życia i dorosłych powyżej 65 lat wizyty wiekowej muzeum bezpłatnie. I raz w tygodniu, absolutnie każdy może swobodnie dostać się do Pałacu Narodowego – Barcelona, podobnie jak większość miast europejskich, umożliwia korzystania ze sztuki, do wszystkich wystarczająco zainteresowani, aby tu przyjechać w sobotę – od 15:00 do zamknięcia wstęp wolny.

Muzeum stale pracuje wystawę i specjalną wystawę, koszt wizyty który waha się od 4 do 8 euro.

National Palace of Barcelona: godziny otwarcia

  • W okresie zimowym (od października do kwietnia) – 10: 00-18: 00.
  • W sezonie letnim (maj-wrzesień) – 10: 00-18: 00.
  • W niedziele i święta państwowe, hiszpańskiego pałacu w 15:00.
  • W poniedziałek, podobnie jak w wielu muzeach na całym świecie, nie ma wyjścia.
  • Pałac zamknięte na Nowy Rok, Boże Narodzenie i 25 maja.
  • Bilety w kasie nie sprzedają za pół godziny przed zamknięciem pałacu.

Nietypowe rozwiązania architektoniczne, wybitne kolekcje muzealne, przytulna restauracja, taras widokowy i piersiach widoki – wszystko National Palace (Barcelona), prawdziwa duma Katalonii.