799 Shares 9571 views

Wieś Romanov (Województwo Rostov): Past and Present

Podróżując do nieznanych miejsc – to zawsze przyjemne emocje. Zwłaszcza jeśli przed wyjazdem podróżny miał okazję zapytać o lokalnych atrakcji i historii regionu. Wieś Romanov (Rostowski regionu) – bardzo ciekawe miejsce, gdzie historia jest ściśle spleciona z dnia dzisiejszego.

Trochę historii

Wieś Romanov (Rostowski regionu) została założona w 1613 roku. Nazwany tak na cześć wsi w tym czasie wstąpił na tron M. F. Romanova. Fakt ten dowodzi choćby wpis w lokalnej gazecie w dniu 1 października 1912 r.

Wieś rozpoczął swoją edukację z małego miasteczka kozackiego Romanovsky. Początkowo miasto zostało założone na prawym brzegu rzeki Don. Ale ludzie zostali zmuszeni do przeniesiony przez dwa wieki od jednego brzegu do drugiego iz powrotem, powodem była to stała zmiana koryta.

Od 1840 roku mieszkańcy wsi ostatecznie rozstrzygane na lewym brzegu rzeki. Na początku XX wieku we wsi było 676 gospodarstw domowych, został otwarty kościół i szkołę parafialną i parafialną szkołę.

komunikacja świątynia. Mihaila Arhangela

Wieś Romanovskaja (Rostowski regionu) jest znany ze swojej komunikacji świątyni. Arhangela Mihaila. Dzieje ludności około czterech stuleci. Po kolejnych przesiedleń wsi, związane ze zmianami w korycie rzeki, w 1846 Stuchiliny bracia zbudowali drewniany kościół, gdyż został specjalnie zamówione i przyniósł z Petersburga ikonostas.

W życiu zgromadzenia, miał ogromne znaczenie. Warto wspomnieć, że w kościele St. Arhangela Mihaila działały szkoły parafialnej, a następnie biblioteka była otwarta dla miejscowej ludności.

miejscowy nasyp

Wśród wielu turystów, którzy są zainteresowani w Don Kozaków, dobrze znany miejscowości Romanov (Rostov Region). Reszta w tych częściach uważane charakterystyczny, z naciskiem na starej kozackiej tradycji.

Budowa nowego lokalnego nabrzeżu niedawno we wsi została zakończona. To tu statki i łodzie przyjść i przynieść ze sobą podróżnych. Od strony wody, pochodzące z molo, zwiedzający mogą zobaczyć rotunda Romanov „Sphere of Love” i kozacki pistolet.

Idąc na ląd, turyści się w etnicznych wieś – rzemieślników gospodarskich. Tutaj można zobaczyć, jak kilka wieków temu, garncarzy, kowali i piekarzy. Uzupełniają ogólny obraz nowoczesnych atrakcji, lokali rozrywkowych oraz kawiarni.

Wraz z otwarciem nowego nabrzeża w przepływie Romanowów turystów stało się znacznie bardziej. Ale dziś wieś Romanov (Rostowski regionu) gospodarze nie tylko przybywających na statkach, chodź tu i autobusy. Wdzięczni mieszkańcy i chętnie chcą podzielić się swoją historycznych tradycji Don Kozaków, którzy są starannie przekazywana z pokolenia na pokolenie.