670 Shares 4520 views

Aktywna antena. Antena aktywna telewizja

Do tej pory jednym z źródeł informacji jest telewizja. Oczywiście, nie jest tak popularny jak Internet, ale jest używany przez wielu ludzi. W każdym domu jest telewizor, a nie zawsze jeden. Za jego pomocą każdy może oglądać nowości, ekscytujące filmy lub ekscytujące programy telewizyjne. Aby je zobaczyć, musisz osiągnąć dobry sygnał. W tym celu jest odpowiednia antena telewizyjna.


Rodzaje

Są podzielone na trzy typy:

  1. Antena radiowa. Jest przeznaczony wyłącznie dla odbiorników samochodowych.
  2. Telewizja. Służy do oglądania telewizji analogowej lub cyfrowej.
  3. Połączone. Takie modele akceptują wszystkie typy sygnałów, zaczynając od odbiornika radiowego i kończąc na nawigatorach.

Istnieje jeszcze jeden rodzaj aktywnej anteny satelitarnej. Ten typ nie jest bardzo popularny wśród kierowców ze względu na trudne strojenie i wysokie koszty sprzętu.

Ponadto w miejscu instalacji są podzielone części składowe samochodu. Może to być zewnętrzny lub wewnętrzny. Pierwszy typ jest zainstalowany na dachu, na bagażniku lub na bocznych drzwiach. Główną zaletą jest jakość sygnału. Istnieją jednak również wady: mają duże wymiary, niskie życie, ponieważ są poddawane mechanicznym wpływom klimatycznym. Są one również trudne do zainstalowania. Aby to zrobić, musisz wykonać dodatkowe otwory w nadwozie samochodu, które psuje wygląd. Modele wewnętrzne są zainstalowane na tylnej lub przedniej szybie. Mogą mieć inny kształt i kształt. Anteny charakteryzują się niewielkimi wymiarami. Nie podlegają zewnętrznym oddziaływaniom mechanicznym ani warunków klimatycznych. Dlatego samochód zachowuje przyjemny wygląd przez długi czas.

Lokalizacja instalacji

Aktywna antena może być na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Pierwszy typ jest zainstalowany na dachu domów, dzięki czemu jakość obrazu telewizyjnego jest na najwyższym poziomie. Aktywna antena wewnętrzna jest używana w określonym zakresie, tzn. Nie wszystkie lokalizacje działają w ten sam sposób. Większość użytkowników zauważa taką wadę: szczegółowo nierównomiernie odbija sygnał, czyli na zewnątrz innego pomieszczenia, w którym telewizor się nie wyświetli. Przed zainstalowaniem należy upewnić się, że apartament znajduje się w obszarze, w którym znajduje się dobry sygnał telewizyjny.

Jaka jest różnica między pasywnym a aktywnym?

Tak więc, wszystkie wewnętrzne anteny są podzielone na dwa typy: pasywne i aktywne. Przedstawiciele pierwszego typu przechwytują sygnał za pomocą swojego projektu. Ich główną zaletą jest to, że nie muszą być podłączone do sieci, a także do zapewnienia dodatkowych urządzeń wzmacniających. Wielu użytkowników zauważa, że przy używaniu elementów pasywnych nie ma zakłóceń sygnału.

Ale nie zawsze takie modele mogą poradzić sobie z ich zadaniem. W tym przypadku zainstalowana jest antena pokojowa. Lepszy odbiór sygnału odbywa się za pomocą dodatkowego wzmacniacza elektronicznego. Takie urządzenie można zamontować w korpusie elementu lub odłączyć oddzielnie. W tym przypadku aktywna antena zasilana jest siecią elektryczną.

Podobnie jak każde urządzenie, część aktywna ma swoje wady. Jedną z głównych negatywnych stron jest sygnał niższy niż standardowy. Jest to spowodowane wzmacniaczem niższym. Takie tanie chińskie modele są szeroko rozpowszechnione na rynku. Sygnał może być zniekształcony z bardzo czułego wzmacniacza. Zniekształcenia występują w strefie pewnego odbioru, gdzie nie jest wymagane użycie dodatkowego wzmacniacza.

Zakres działania

Aktywna antena może odbierać zarówno specjalne przedziały, jak i przechwytywać dowolne typy sygnałów. Wśród konsumentów urządzenia typu "all-wave" są szeroko stosowane, ponieważ są wygodne i zdolne do przechwytywania wystarczająco dużej liczby kanałów.

Jeśli używasz anteny wewnętrznej do telewizji cyfrowej, musisz kupić te modele, które przechwytują określone zakresy. W takim przypadku każda osoba oszczędza znacznie.

Zalecenia dotyczące wyboru

Pobierając aktywne anteny telewizyjne, należy zwrócić uwagę na takie kryteria:

  • Przed wyborem modelu należy ocenić poziom sygnału w mieszkaniu. Nie kupuj urządzenia tylko ze względu na piękny wygląd.
  • Jeśli okna w mieszkaniu trafiają do centrum TV, można zainstalować antenę na szybie. W takim przypadku sygnał będzie znacznie lepszy. Chociaż modele te są zamontowane na szybie, spełniają te same wymagania co urządzenia zewnętrzne.
  • Jeśli odległość do repeateru przekracza dziesięć kilometrów, nie zaleca się używania aktywnych anten. Sygnał będzie słaby, a obraz i dźwięk z zakłóceniami. W takim przypadku lepiej jest kupić zewnętrzną strukturę.

Aktywny samochód anteny

Standardowe wbudowane anteny samochodowe charakteryzują się niską czułością. Zmniejsza się, gdy jest narażona na uszkodzenia mechaniczne. Takie procesy mogą prowadzić do budowy anteny. Po pierwsze, każdy kierowca nie zwraca uwagi na antenę, słuchając muzyki, która jest nagrana na różnych nośnikach. Jednak zaczyna się nudzić. W związku z tym istnieje potrzeba zakupu nowej części.

Antena aktywny jest używany nie tylko do magnetofonu radiowego. Wielu kierowców używa go do oglądania filmów lub programów telewizyjnych. W takim przypadku należy kupić telewizor przenośny w samochodzie , a także antenę telewizyjną.

Funkcje

Ten typ części jest używany w pojazdach, które wykonują długie trasy. W dużych miastach sygnał jest dobry. Zaniża się z odległości od wieży radiowej. Nawet jeśli odległość jest niewielka, sygnał może być zakłócony ze względu na nierówny teren, czyli góry, wzgórza itp. Dlatego też takie urządzenie jak antena telewizyjna jest pewna.

Gdy pojazd porusza się po nierównym terenie, radioodbiornik przechwytuje sygnał nie z wieży radiowej, ale z zniekształconej ulgi. Nie jest wystarczająco silny. Aby go uchwycić, potrzebujesz dodatkowego wzmacniacza, który jest już wbudowany w aktywną część.

Aby wyeliminować zakłócenia zarówno w mieście jak i poza nim, takie anteny mogą działać w dwóch trybach:

  • Dla obszarów miejskich;
  • Dla dróg krajowych.

W pierwszym przypadku mogą pracować bez wzmacniacza, ponieważ jego obecność spowoduje zakłócenia sygnału.

Podłączanie aktywnej anteny

Jak wspomniano wcześniej, dla funkcjonowania mechanizmu konieczne jest podłączenie go do sieci energetycznej. Jest to jedna z wad. Więc najpierw musisz określić punkt połączenia. Niektórzy kierowcy podłączą urządzenie do akumulatora. Nie jest to jednak uzasadnione. W tym przypadku konstrukcja jest stale włączona. To znaczy, gdy samochód jest bezczynny, zużywa się energia akumulatora samochodowego. W związku z tym, potrzeba więcej czasu na ładowanie niż zwykle.

Jak wciąż się łączysz? W tym celu jest specjalne złącze dla radia samochodowego. Jest to najlepsza opcja, ponieważ antena będzie działać razem z odbiornikiem. W takim przypadku zużycie prądu elektrycznego będzie umiarkowane. Jest jeszcze jedna opcja. Antena jest podłączona do wyłącznika zapłonu. Napięcie jest dostarczane, gdy kluczyk zapłonu jest obrócony. Rozłączenie urządzenia następuje, gdy właściciel opuści swój pojazd.

Warto zauważyć, że w instrukcjach można określić metody i procedury instalacji. Aby zapewnić bezpieczeństwo, należy sprawdzić szczegóły konstrukcyjne.

Producenci

Po podłączeniu należy sprawdzić działanie anteny. Obie opcje są odpowiednie dla wszystkich typów urządzeń. Najpopularniejszymi producentami aktywnych anten są: Alpine, Supra, Bosch. Dzięki przystępnej cenie, może być zakupiony przez każdego kierowcę. Koszt aktywnej anteny mieści się w przedziale od trzystu do jednego i pół tysiąca rubli.

Zakup tej części jest dość kłopotliwy. Niewłaściwy model nie złapie sygnału, a jakość dźwięku lub obrazu będzie cierpieć. Dlatego wybór tego elementu powinien być podejmowany w sposób odpowiedzialny.

Więc dowiedzieliśmy się, jaka jest antena telewizyjna.