693 Shares 8403 views

Samsung Galaxy Uwaga 2: opis, instrukcje, odpowiedzi, zdjęcia. Samsung Galaxy Uwaga 2 N7100

Duża przekątna ekranu, wydajny procesor, imponująca ilość pamięci i wystarczająca pojemna bateria – wszystko to znajduje się w Samsung Galaxy Note 2. Właściwości jego elementów sprzętowych i oprogramowania będą dostarczane w tym materiale.


Zestaw

To urządzenie jest umieszczone przez producenta jako gadżet premium. W związku z tym pakiet powinien być odpowiedni. Ale tak czy owak, istnieją pewne uwagi. Oprócz samego urządzenia przenośnego wersja pudełkowa zawiera takie elementy i akcesoria: baterię, kabel interfejsu do podłączenia do komputera osobistego, ładowarkę, rysik i instrukcję obsługi. W tej liście wyraźnie nie ma wystarczającej liczby słuchawek, folii ochronnych, okładki i karty pamięci. W pierwszym przypadku nawet jest odpowiedni port, ale w zestawie nie ma zestawu słuchawkowego stereo. Chociaż przedni panel urządzenia jest chroniony przez szkło "Gorylowej Oka" drugiej generacji, ale dodatkowy film, aby zachować swój pierwotny stan, nie byłby zbyteczny. Podobna sytuacja z bokami i tylną pokrywą – są również najlepiej zabezpieczone, ale tylko przy pomocy okładki. Chociaż pojemność wbudowanego urządzenia pamięci masowej jest imponująca 16 GB, można jednak rozszerzyć ją, instalując zewnętrzną kartę flash. Umożliwi to korzystanie z podsystemu pamięci w raporcie Samsung Galaxy Note 2, a cechy charakterystyczne (instrukcja wskazująca na to niuanse) zewnętrznego napędu są takie: typ karty micro-SD, a maksymalna pojemność wynosi 32 GB. To z pewnością wystarczy, aby umieścić osobiste pliki użytkownika (zdjęcia, filmy, książki, muzykę).

Projekt

Typowy projekt dla uwagi 2, podobnie jak w przypadku linii "Galaxy". Większość panelu przedniego jest wyświetlaczem. W tym przypadku jego przekątna wynosi 5,5 cala. Nad nim wyświetlany jest głośnik, przednia kamera i "okna" czujników. Poniżej, dokładnie w środku, jest głównym klawiszem mechanicznym, który powraca do głównego pulpitu. Na jej krawędziach znajdują się klawisze dotykowe "Wstecz" i "Menu". Jak wspomniano wcześniej, panel czołowy jest w pełni chroniony przez szkło grzbietu Gorilla Eye w Samsung Galaxy Note 2. Charakterystyka podana przez producenta w specyfikacjach technicznych wskazuje, że jego drugie generowanie jest używane. Przycisk blokady urządzenia jest wyświetlany z prawej krawędzi, a po lewej stronie znajduje się huśtawka, aby dostosować głośność gadżetu. Na odwrotnej stronie inteligentnego telefonu znajduje się port micro-USB. Jest też otwór służący do przechowywania rysika. A na górnej krawędzi portu audio 3,5 mm. Z tyłu smartfonu obok logo producenta znajduje się również otwarcie głównej kamery z podświetleniem na podstawie pojedynczej diody LED i głośnego głośnika.

Obliczne serce gadżetu

W Samsung Galaxy Uwaga 2. Charakterystyka Exynos 4412 to: 4 moduły obliczeniowe oparte na architekturze "A9", które można przyspieszyć do 1,6 GHz przy maksymalnym obciążeniu. Kryształ półprzewodnikowy wytwarzany jest zgodnie z normami 32 nm procesu technologicznego, a maksymalny poziom jego zużycia energii może wynosić 4 W. To jest własność Samsunga i ten chip został użyty w flagowym urządzeniu 2012 – Galaxy S3. I chociaż według standardów branży gadżetów mobilnych 3 lata – imponujący czas, ale nawet teraz ten procesor może poradzić sobie z prawie każdym zadaniem. Na przykład ten sam "Asphalt 8" zostanie uruchomiony na tym urządzeniu, nawet jeśli nie na maksymalnych ustawieniach. W przypadku pozostałych zadań (przeglądanie portali internetowych, odtwarzanie wideo, słuchanie muzyki), poziom jego działania jest zbędny, a bez problemu obejrzy się nimi.

Rozwiązanie graficzne i graficzne

Jedną z głównych cech urządzenia jest przekątna wyświetlacza, która, jak wspomniano wcześniej, jest imponująca 5,55 cala. Jest wykonywany przy użyciu technologii "Super AMOLED". Powielanie, kontrast i jasność kolorów na nim w akceptowalnym poziomie. Drugim ważnym składnikiem podsystemu graficznego jest akcelerator wideo Mali-400MP4 w Samsung Galaxy Uwaga 2. Funkcje (telefon dzięki nim pozwala rozwiązać większość problemów), ten adapter jest naprawdę imponujący. Jego wydajność obliczeniowa wynosi 15,8 GFLOPS przy częstotliwości obsługi 440 MHz.

Aparaty fotograficzne: co potrafią

W Samsung Galaxy Note 2 są zainstalowane dwie wysokiej jakości kamery. Charakterystyka i zdjęcia głównych są naprawdę imponujące. Ma czujnik o rozdzielczości 8 megapikseli. Jednocześnie jest system autofocusing i oświetlenie LED. Również na poziomie programu realizowany jest algorytm rozpoznawania twarzy. W rezultacie jakość zdjęć uzyskanych za pomocą głównej kamery tego urządzenia nie powoduje żadnych skarg. Film jest nagrany jako "1080 p". Jakość swoich filmów wideo też nie pojawia się w pytaniach: kolorowy rendition jest doskonały, obraz jest czytelny. Przednia aparat jest oparty na bardziej skromnym sensorycznym elemencie w 1,9 MP. Aby uzyskać wysokiej jakości zdjęcia, na razie nie jest wystarczająco dużo. Ale dla "SELFI" i połączeń wideo jest to dość dosyć, a do rozwiązywania tych zadań jest przeznaczone.

Pamięć urządzenia

Samsung Galaxy Note 2 N7100 posiada dobrze zorganizowany podsystem pamięci. Ilość zainstalowanej pamięci RAM w tym wynosi 2 GB. Rozmiar zintegrowanego napędu wewnętrznego wynosi 16 GB. W takim przypadku użytkownik może używać tylko 11 GB, aby zainstalować jego programy i przechowywać dane osobowe . To wystarcza, aby zapewnić wygodną i normalną pracę. Reszta zajmowana jest przez oprogramowanie systemowe. Jeśli 11 GB wewnętrznej pamięci masowej nie jest wystarczające dla użytkownika, można zainstalować zewnętrzną kartę pamięci flash dla 32 GB. Odpowiednia szczelina znajduje się w tym urządzeniu. To z pewnością rozwiązuje problem braku wolnej przestrzeni w urządzeniu. Cóż, najcenniejsze informacje są najlepiej przechowywane w niektórych usługach w chmurze. Umożliwi to przywrócenie w przypadku awarii lub kradzieży urządzenia.

Autonomia

Wymiary urządzenia są imponujące (jedna przekątna ekranu wynosi zaledwie 5,5 cala), a akumulator o małej pojemności nie może pochwalić się imponującym stopniem autonomii. W rezultacie, pojemność baterii wynosi 3100 mAh w Samsung Galaxy Uwaga 2. Charakterystyczna, oczywiście, jest daleko od wybitnych dzisiaj. Jednak ta wartość wystarcza, aby urządzenie o średnim poziomie obciążenia na jednym naładowanym akumulatorze mogło trwać 2-3 dni. Biorąc pod uwagę przekątną ekranu urządzenia i napełniania sprzętu, wartość ta nie będzie znacząco zwiększona. Jeśli uruchomisz aplikację wymagającą dużej ilości zasobów (na przykład "Asphalt 8"), żywotność baterii zostanie skrócona do 6-8 godzin.

Wymiana danych

Wyraźna lista sposobów wymiany danych ze światem zewnętrznym jest realizowana w Samsung Galaxy Note 2. Charakterystyka w tym zakresie ma takie:

  • Obsługa sieci komórkowych GSM i 3G. Urządzenie ma tylko jedno gniazdo na instalację karty SIM i nie może pracować w trybie DUOS. W pierwszym przypadku można wyświetlać tylko nieautentyczne witryny w Internecie i wymieniać wiadomości w sieciach społecznościowych. Ale już przy pomocy technologii 3G wszystkie te ograniczenia są usuwane, można nawet obejrzeć film online.
  • Nie zapominaj o Koreańskich programistów io "Blutuz". Jest to niezbędne w przypadkach, gdy konieczne jest podłączenie bezprzewodowych słuchawek do smartfona lub wymianę plików osobistych o małym rozmiarze z podobnym urządzeniem przenośnym.
  • W urządzeniu znajduje się moduł "Wai-Fay". To dokładnie tak, jak 3G, pozwala odbierać i wysyłać dane do globalnej sieci WWW w dowolnej ilości i przy dużej szybkości. W tym przypadku najbardziej "ciężkie" miejsca zostaną załadowane wystarczająco szybko.
  • Aby poruszać się po urządzeniu, istnieją dwa systemy. Jeden z nich jest przywiązany do satelitów i może pracować zarówno z JPS, jak iz GLONASS. Cóż, druga oparta jest na lokalizacji wież mobilnej łączności i nazywa się A-JPS.
  • Wśród przewodowych interfejsów można wyróżnić obecność wcześniej wspomnianego portu micro-USB i audio. Pierwszy przeznaczony jest do ładowania akumulatora lub połączenia z komputerem PC. Druga jest używana w przypadkach, gdy konieczne jest wyprowadzenie sygnału dźwiękowego do zewnętrznego systemu głośników.

Oprogramowanie systemowe

Jako podstawę programową "Android" w Samsung Galaxy Note 2 N7100 stoi. Charakterystyczną cechą składnika oprogramowania systemowego jest wersja 4.1. Ponadto na górze oprogramowania systemowego zainstalowana jest własna powłoka "TouchBiz". Z jego pomocą można łatwo i szybko dostosować interfejs oprogramowania smartfona do swoich potrzeb. Łagodność i niezawodność pracy oprogramowania systemowego nie powoduje żadnych skarg.

Zastosowane oprogramowanie

Typowy zestaw wstępnie zainstalowanego oprogramowania znajduje się w Samsung Galaxy Note 2. Funkcje (recenzje wskazują na to) pozwalają na znacznie wcześniejsze wdrożenie oprogramowania. Programiści z wyprzedzeniem zainstalowali standardowy zestaw mini-aplikacji od Google, klientów sieci społecznościowych i wbudowanych programów systemu operacyjnego. Wszystko inne będzie musiało zostać pobrane z magazynu aplikacji. Ale z drugiej strony można bardziej precyzyjnie skonfigurować urządzenie na własne potrzeby.

Opinia użytkownika

Samsung Galaxy Uwaga 2 N7100 jest urządzeniem premium. Stąd zwiększone wymagania, które w pełni gadżet. Nie ma słabości. Niektóre uwagi są spowodowane jedynie konfiguracją urządzenia. Ale z drugiej strony, właściciel takiego drogiego urządzenia może pozwolić osobno na zakup okładki, folii ochronnej i zewnętrznego napędu. I do wyboru jeden z tych akcesoriów jest dokładnie to, czego naprawdę potrzebuje. W tym smartfonie nie ma już żadnych niedociągnięć.

Wyniki

Chociaż wydany w 2012 roku, ten gadżet, ale wszelkie nowoczesne oprogramowanie na siły Samsung Galaxy Uwaga 2. Charakterystyka jego elementów sprzętowych i oprogramowania wskazują na to. W tym samym czasie cena tego telefonu spadła do 200 USD. Jest to nienaganne proporcje ceny, wydajności i jakości.