563 Shares 8798 views

Najpotężniejszy telefon. To, co jest ukryte w technicznych parametrach smartfonów

Postęp techniczny nieustannie podnosi tempo i tworzy urządzenia, których moc konkuruje z najpotężniejszymi komputerami. Telefony komórkowe – od dawna nie tylko środki komunikacji i komunikacji. Teraz otrzymali duże ekrany dotykowe reagujące na dotyk ludzkich palców, nauczyli się rozpoznawać odciski palców mistrza, szybko i szybko iść online. Podczas oglądania następnej reklamy o wydaniu nowego ulepszonego modelu powstaje zupełnie logiczne pytanie. Która marka jest najpotężniejszym telefonem na świecie i czy jest w ogóle jakiś? Ciekawe? Pozwólmy więc przeprowadzić małą analizę rynku najciekawszych smartfonów. Niektóre sprzedały już i są zadowolone z ich właścicieli, a wydanie innych jest planowane.


Po pierwsze, ustalmy, jaka jest moc generatora mobilnego. Serce nowoczesnego smartfonu stało się ostatnio procesorem, podobnym do tego, co zapewnia komputer. W związku z tym silniejszy jest procesor, tym bardziej funkcjonalne urządzenie. Teraz telefony są wbudowane w procesory, które mają kilka rdzeni. Co to znaczy? Najważniejsze jest to, że im więcej rdzeni roboczych CPU, tym więcej zadań może wykonać jednocześnie. W rezultacie smartfon będzie mniej "zawieszał się", a wszystkie aplikacje będą działać płynnie i bez nadmiernych. Procesor ma również parametr, taki jak częstotliwość zegara. Jest ona mierzona w gigahercie (GHz). Im więcej tej wartości, tym mocniejszy będzie "serce". Średnio procesor czterordzeniowy wymaga prędkości zegara 1,5 GHz. Innym wskaźnikiem, że masz prawdziwy mini-komputer to duża ilość pamięci RAM (RAM lub RAM). To ona zapewnia szybkość wszystkich procesów i operacji, które występują. W tej chwili najwyższa liczba to liczba 2 gigabajtów (GB). Ze wszystkich powyższych wniosków wynika, że najpotężniejszy telefon powinien mieć przede wszystkim dobre parametry techniczne. Nadszedł czas na kandydatów na ten tytuł honorowy.

Przy okazji, jest jeszcze jedna rzecz, biorąc pod uwagę, które, natychmiast zrozumiesz, że naprzeciwko jest naprawdę high-tech urządzenia. Jeśli smartfon ma tytuł modelu flagowego, to mówi już wiele. Oznacza to, że w składzie zajmuje pierwsze miejsce i stanowi szczególną dumę producenta. Być może nie będzie to najpotężniejszy telefon na świecie, ale jego możliwości nie są gorsze niż podobne modele konkurentów.

Nie tak dawno temu Samsung wydał smartfon Galaxy S2, który natychmiast stał się liderem sprzedaży, a nawet został uznany za prawdziwy wybawiciel. Jeśli wpiszesz zapytanie "Najpotężniejszy telefon" w jakiejkolwiek wyszukiwarce, najprawdopodobniej to wyrażenie będzie obok obrazu tego szczególnego modelu flagowego. Jednak wszystkie nowe elementy szybko stają się nieaktualne. A ta sama firma zaprezentowała swoim fanom zaktualizowaną wersję, która otrzymała następującą kolejną figurę 3 w jej imieniu. Ten model pojawił się w sprzedaży niedawno i nie miał czasu, aby udowodnić się wystarczająco dobrze. Dlatego w tej chwili, aby powiedzieć, że Galaxy S3 jest najpotężniejszym telefonem, nie możesz. Ponadto, ma sporo konkurentów, którzy mogą rywalizować z tym smartfonem na palmie.

Niedawno sieć pojawiła oficjalne informacje o nowym modelu LG z serii Optimus. Ponadto zastrzeżone właściwości tego urządzenia naprawdę wzbudzają szacunek. Optimus G nie jest oczywiście telefonem z najpotężniejszą baterią, ale ta sylwetka nie odegrała długiej roli. Ale w swojej głębi leży najbardziej zaawansowana technologia wśród dostępnych na świecie procesorów – Qualcomm APQ 8064. Ponadto wszystkie inne numery odpowiadają również potrzebom tego typu procesora. Jest prawdopodobne, że ta nowość może zaćmiewać wszystkie inne analogi rynku i zdobyć serca ogromnej liczby kupujących.