501 Shares 957 views

Piersi u mężczyzn

Mężczyzna Choroba piersi – to patologia charakteryzuje się występowaniem bolesnych struktur w klatce piersiowej. Są łagodne, to znaczy nie móc w przyszłości przekształcić się w raka piersi. Piersi u mężczyzn jest znacznie rzadsze niż płci pięknej. Najczęstszym wariantem tego stanu jest ginekomastia – rozprzestrzenianie piersi raka u mężczyzn.

Choroba piersi – objawy, leczenie

Głównym objawem tej choroby jest uważany za powstawanie guzów, które są wykrywane bezpośrednio (w trakcie badania palpacyjnego) klatki piersiowej. Inne ważne objawy to ból podczas dotykania piersi, wzrost wielkości piersi i dziwny wyciek z brodawki. Wyładowanie może nastąpić z różnych powodów. Głównym czynników: wzrost stężenia estrogenu we krwi, tworzenie się guzów w obszarze smoczka powodu odbioru poszczególnych leków. Ponadto, częściej u mężczyzn piersi połączone z obrzękiem piersi bez konieczności podnoszenia progu swojej wrażliwości. Jest to również powód, dla leczenia u lekarza.

Ginekomastia – najczęstsza choroba piersi u mężczyzn, co powoduje obrzęk tkanek, zwykle spowodowane przez wzrost poziomu estrogenów w organizmie. Źródłem może być produkty hormonalne stosowane do żywności, różne dodatki do żywności lub leków osobno. W większości przypadków cierpią ginekomastopatii mężczyzn ponad trzydziestu lat, a jeszcze mniej – nastolatków.

diagnostyka

Podejrzeniem mastopatii jest bezpośrednie badania fizycznego, w którym pacjent może być wykryty ginekomastii lub odosobnione guzki w gruczole sutkowym. Na diagnostykę i leczenie prowadzone w podejrzewanych tej patologii są: test krwi dla określenia stężenia hormonu, badanie piersi z mammografii i urządzenia ultradźwiękowe, biopsji.

leczenie

Piersi u mężczyzn leczonych w zależności od przyczyny, które doprowadziły do takiego stanu. W większości przypadków, w celu złagodzenia bólu i dyskomfortu spowodowane przez powstawanie brodawek w gruczołach są stosowane niesteroidowe grupa leków przeciwzapalnych. W szczególnych przypadkach, mała chirurgia piersi może być przypisany obowiązek usunięcia nowotworów i swoje badania na temat złej jakości.

W leczeniu zapalenia sutka u mężczyzn przeprowadzono następujące działania:

Mastektomii (guzka) – usunięcie nowotworu w gruczołach sutkowych chirurgicznie.

Leczenie grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, z którymi można usunąć ból w klatce piersiowej (ketoprofen, ibuprofen, naproksen).

Stosowanie antybiotyków.

Diety. Należy wykluczyć z diety kawa, herbata, czekolada, kakao, piwo, ograniczyć spożycie tłustych.

Przyczyny zapalenia sutka mogą być różne, ale w każdym razie jest to pożądane, jeśli to możliwe, aby szybko znaleźć im zbadane przez lekarza, i starają się unikać wszelkich urazów i obrażeń klatki piersiowej. Należy również systematycznie sprawdzane w celu wykrycia terminowe tworzenie nowych struktur lub zwiększenia już istniejące. Zwrócić się do instytucji medycznych jest niezbędna, jeśli pojawią się następujące objawy:

  • guzek w piersi, które mogą być łatwo wykryte przez badania palpacyjnego i nie znika na tydzień;
  • wyciek z brodawki;
  • pęcznieje w klatce piersiowej, jego czułość jest zwiększona;
  • obrzęk węzłów chłonnych pod pachą bez szczególnych powodów.

Piersi u mężczyzn leczonych – najważniejsze jest, aby go uruchomić. Więc uważaj na zdrowie!