883 Shares 3523 views

Furazolidon „dzieci”

dzieci „Furazolidon” wyprodukowane w specjalnej formie. Granulki są przed użyciem rozpuszcza się wodą. Lek ma właściwości przeciwbakteryjne i wprowadza grupę nitrofurany.

Największą aktywność trwa leku w stosunku do grupy bakterii Gram-ujemnych, które powodują infekcji jelit. Obejmują one w szczególności obejmować solmonellez, czerwonka bakteryjna, zatrucie pokarmowe (zatrucie pokarmowe). A lek ten jest skuteczny w leczeniu chorób spowodowanych przez pierwotniaki (lambliozę), rzęsistkowicę.

Należy zauważyć, że „furazolidon” praktycznie nie ma zastosowania w patologii układu moczowego i nerek. Jest to spowodowane słabą aktywność przeciwko patogenom infekcji ropnych.

Wszystko nitrofuranam od bakterii chorobotwórczych rozwijać wciągająca powoli. „Furazolidon” jest aktywny niektórych bakterii opornych (odporny) oraz sulfonamidy i w wielu przypadkach nie jest stosowany samodzielnie, lub w połączeniu z innymi lekami o działaniu przeciwbakteryjnym.

Leki w jelitach jest szybko absorbowany i rozprowadzany do tkanek. Rozpadając się metabolitów w wątrobie i wydalana z kałem i moczem.

„Furazolidon”. Instrukcja użytkowania.

Dzieci przepisane leki po posiłku. Zalecana ilość dawek dziennie – trzy lub cztery. Powołując się lek „Furazolidon” dzieci dawkę dobiera się w zależności od wieku dziecka. Pacjenci do jednego roku kwoty jednorazowej leków jest cztery mililitry, z jednego roku do dwóch lat – od czterech do pięciu, od trzech do czterech lat – od sześciu do siedmiu, od pięciu do sześciu lat – od 7,5 do 8,5.

Do przygotowania zawiesiny wody do poszczególnych znaczników należy wlano do fiolki. Podczas korzystania z aplikacji do opakowania miarki lek, środek wymaganą kwotę.

Czas trwania kursu nie więcej niż dziesięć dni.

„Furazolidon” dzieci nie są przypisane w przypadku nadwrażliwości, obecność choroby nerek i ciężkiego charakteru zaburzenia wątroby, wrodzone niedoboru enzymu z natury. Leki przeciwwskazane u pacjentów przed i jeden miesiąc.

Należy zauważyć, że zakażenie jelit u dziecka, charakteryzuje się dość ciężka. Zazwyczaj, choroba towarzyszy luźne stolce, wymioty, często powtarzające się, zwiększenie temperatury.

W takich przypadkach „Furazolidon” dzieci przepisywany w połączeniu z innymi, bardziej skutecznych leków, nie czekając na wyniki badania kału (wysiewania na pożywkach). Jedną z zalet tego leku jest to, że bakterie chorobotwórcze są prawie nigdy nie tracą wrażliwość na niego.

Po otrzymaniu wyników analizy koryguje specjalista terapii, jeśli to konieczne. Leki, do którego patogen trwałego (niewrażliwe) zmiany drugiego. Co do zasady, „furazolidon” pozostaje.

W przeciwieństwie do dorosłych, dzieci giardiasis często idzie w parze z objawami wyraźny. Wśród nich, napadowe bóle brzucha, rozstrój apetytu i wymioty. giardiasis często ukryte dla patogenów i trudne do wykrycia w kale. „Furazolidon” dzieci z tą chorobą jest wskazany jako lek pierwszego wyboru.

Działania uboczne mogą być wyrażone reakcje alergiczne (wysypka, swędzenie, obrzęk, etc.), zaburzenia łaknienia, wymioty. Ponadto, czynnik jest inhibitorem oksydazy monoaminowej i ma działanie przeciwdepresyjne, które powoduje, zawroty głowy, senność, lub odwrotnie, pobudzenie i innych. W takich przypadkach „furazolidon”, aby anulować.

Przedawkowanie leku przejawia się wzrostem efektów ubocznych, pojawienie się objawów toksycznego zapalenia wątroby typu ostrego charakteru i innych objawów.

Użycie „furazolidonu” nie jest zalecane bez recepty.