834 Shares 8933 views

Czerniak – charakterystyka choroby. Leczenie czerniaka w Izraelu

Czerniaka – choroby spowodowane przez rozwój specyficznych nowotwory, które rozwijają się z komórek, które wytwarzają pigmentu melaniny. Jak podstawowej komórki i płaskokomórkowego raka skóry odnosi się do złośliwych nowotworów kategorii i charakteru wspólnej agresywnym przebiegiem choroby. Zazwyczaj guza czerniaka miejscowe na skórę człowieka znacznie mniej błon śluzowych (w odbytu, pochwy, jamy ustnej), siatkówki oka.

Choroba ta jest uważana za bardzo niebezpieczne, ponieważ komórki nowotworowe są nowotworowych czerniaka podzielić bardzo szybko, co często prowadzi do rozwoju przerzutów u pacjenta.

Czerniak jest mniej powszechne schorzenia skórne, w porównaniu z płaskonabłonkowego i raka podstawnokomórkowego skóry. Zasadniczo lokalizacja nowotworu występuje na tułowiu i kończynach człowieka. Podatne na tę chorobę w większej ilości ludzi typu wschodnioeuropejskiego skóry. Obecność bliznowacenia lub owrzodzenia żylne, a uzyskanie silnego oparzenia słoneczne może być prowokującym czynniki czerniaka. Głównie patologia zdiagnozowano u osób starszych. Ten typ raka może być przekazywane genetycznie.

W odpowiednim czasie diagnozy i leczenia czerniaka jest bardzo ważnym aspektem. Po tym wszystkim, choroba ta jest bardzo agresywny charakter i mogą prowadzić do bardzo negatywne konsekwencje, łącznie ze śmiercią. Całkowicie utwardzona czerniaka może być w procesie bez przerzutów nowotworu, gdy choroba jest w początkowym etapie rozwoju. Wraz z rozwojem tego rodzaju raka skóry, leczenie będzie bardziej skomplikowane i czasochłonne.

– Objawy czerniaka

Zazwyczaj proces czerniaka zachodzi w miejscach znamion lub molami (styczne), głównie w ciemnych kolorów. Formacja asymetryczny ciemnego koloru może pojawić się na czystych obszarach skóry, gdzie nie ma ciemne plamy.

Ważną cechą guzów czerniaka jest brak roślinności w znamię włosów. Z formacja zaczyna rosnąć, zmieniają kolor, swędzi, krwawi w czasie. Jest to dowodem na progresji choroby i obecnością przerzutów. Charakter wzrostu i prawdopodobieństwa wystąpienia choroby z przerzutami jest trudny do przewidzenia czerniaka, to wszystko zależy od specyfiki pacjenta.

rodzaje czerniaka

  • czerniak powierzchni – rozwija się raczej powoli (przez kilka lat);
  • Czerniak typu węzła – charakteryzują się szybkim wzrostem nowotworów, która jest podatna na działanie czynników zewnętrznych;
  • Hutchinson plamka lub złośliwa plama soczewicowata – powszechne wśród osób starszych;
  • Peryferyjne lentigines – zwykle znajdują się w odległych miejscach, tak zdiagnozowana, zazwyczaj w późniejszych stadiach rozwoju. Ten typ czerniaka są bardziej podatne na ludzi o ciemnej skórze.

Badanie czerniaka

W obecności podejrzanych podmiotów lepiej skonsultować się z lekarzem i uzyskać pełny zakres badań w celu stwierdzenia braku choroby lub potwierdzenia smutną diagnozę. Wczesne wykrycie raka zwiększa szanse znacznie pacjenta na całkowite wyleczenie i zapobieganie nawrotom choroby.

Następujące typy badania mogą być przeprowadzane w diagnostyce czerniaka:

  • Badanie nowotworów i zbieranie historii pacjenta;
  • Testy laboratoryjne;
  • Badanie histologiczne wycinków skóry podejrzanej tkanki przez;
  • rezonans magnetyczny;
  • tomografia komputerowa;
  • Badanie rentgenowskie klatki piersiowej.

Leczenie czerniaka w Izraelu

Jeśli guz odkryto czerniaka we wczesnych stadiach, operacja jest wykonywana, który pozwala na usunięcie guza. W zależności od rodzaju i umiejscowienia małe wycięcia jest wykonywana (do 2 cm), duży (5 cm) skóry. Obszerne wycięcie może zapewnić całkowite usunięcie raka, ale może prowadzić do nawrotu raka regionu przeszczepionego powierzchni skóry lub blizny osad.

Po wybraniu terapia skojarzona z czerniakiem jest często używany radioterapii. Zaleca krwawienia i ekspresji nowotworach. Proces napromieniowania mogą hamować aktywność biologiczną komórek nowotworowych i stworzyć optymalne warunki do przeprowadzenia zabiegu.

Radioterapia jest prawie nie używany jako niezależny leczenia czerniaka w Izraelu, i przeprowadza się przed lub po operacji.

Chemioterapeutyk leczenie czerniaka w Izraelu jest rzadko używany, ponieważ ma słabe wyniki.

Leczenie raka w Izraelu jest stosunkowo dobre prognozy i wysoki poziom kompletnych pacjentów bez późniejszego procesu utwardzania nawracających. Osiąga się to poprzez wykorzystanie innowacyjnych instrumentów precyzyjnych i zaawansowanych metod wykrywania i neutralizacji komórek nowotworowych, przy użyciu tylko skuteczne leki są testowane klinicznie i niezawodny w skardze i leczenie chorych na raka są zaangażowane w wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają pozytywne doświadczenia w leczeniu skomplikowanych schorzeń nowotworowych.