602 Shares 4953 views

Ceremonia ślubna – wszystkie tajemnice

Wszystkie najlepsze rzeczy w życiu zdarzyć, zwykle tylko raz. To jest ślub w kościele, też, że prawo powinno być przeprowadzone tylko raz, a wcześniej, aby to zrobić, trzeba także pomyśleć zdyskredytować wszyscy księża nie są podejmowane. Sama procedura jest ślub ma wiele niuansów, więc trzeba być gotowym do odkrywania wszystkich z nich.


W naszych czasach, do przeprowadzenia ceremonii ślubu nie jest wymagane, ale wiele młodych rodzin chcą zweryfikować ich małżeństwo nie tylko rejestracji w urzędzie stanu cywilnego, lecz do Pana. Z jakiegoś powodu zdecydowaliśmy, że ślub – starożytnego rytuału, ale w rzeczywistości tak nie jest. Od dawna w Rosji, młode rodziny nie byli małżeństwem, ale tylko wymienić pierścienie w ceremonii pożyczonym od Bizancjum.

Istnieją dwa ślub, a mianowicie, prawosławny i katolicki. Omówimy bardziej szczegółowo w ortodoksyjnej formie ceremonii, ale chcemy wspomnieć o katolickich. Dla katolików, ślub i wesele równoważna z koncepcją i tworzą jedną całość. Na narzeczeni zazwyczaj kilku świadków, świadek na sobie ten sam strój. Panna młoda wchodzi do kościoła ojca i doprowadzić ją do ołtarza, bo to właśnie on powinien „pass” go w nowe ręce. ojciec czasami zastąpić inną osobę, która troszczy się o nią.

Teraz bliżej przyjrzeć się ceremonii ślubnej prawosławnego, który jest bardziej charakterystyczne dla naszego kraju. Dokonał obrzędu ślubu w kościele, jest to sakrament, a i edukacji. Zgodnie z przepisami kościelnymi w ryt być przygotowany, a mianowicie postu, modlitwy, komunii i skruchę.

Wiek, w którym Kościół może poślubić, dla mężczyzn i kobiet jest inna, 18 i 16 lat, odpowiednio. Ponieważ nieważny ślub nie musi wykonywać obrzęd jest możliwe dopiero po oficjalnej rejestracji.

Stanowią ślubu – zaręczyny, ślub, korony rozdzielczości i dziękczynienie. Narzeczeni powinni stać twarzą do ołtarza: oczyszczenie – po prawej stronie, panna młoda – w lewo. Kapłan, opuszcza ołtarz, musi Trzykroć błogosławiony młody. Młoda rodzina powinna być świece i krzyże. Świeca stanąć jako symbol światła i radości, więc powinny być oświetlone w całej ceremonii.

Zaślubiny odbywa się wewnątrz świątyni, gdzie narzeczeni przynosi księdzu. Ślub Sakramentem rozpoczyna się modlitwą do czytania, po czym kapłan stawia na młodych ringu. Jeden pierścień uszczelniający do męża, powinna ona być złoto, a po drugie, dla panny młodej – srebrnym. Ale wtedy młodzi trzy pierścienie zmianie, w wyniku czego otrzymuje młodej pierścienia złota i srebra – męża. Sam ślub zaczyna się po tym.

Młode są rozłożone na białym tle (może być różowe dywaniki), natomiast w rękach oni trzymają zapalone świece. Po młody ksiądz zgodził się pytania, czytał modlitwę i błogosławi narzeczeni koron. Czytać Ewangelię.

Po tym, para bierze łyk z filiżanki czerwonego wina na trzech małym łyku, pierwszy to sprawia, że mąż, a potem żona. Wspólny kielich symbolizuje wspólne przeznaczenie, radość i smutek. Pod koniec ceremonii młoda zapiąć swój związek pocałunkiem.

Istnieją pewne cechy, które powinny być brane pod uwagę, więc, że małżeństwo było szczęśliwe. Jeżeli przeprowadzenie ceremonii ślubnej, kapłan błądzi, zgaszone świece i inne objawy pojawiają się, to lepiej nie wychodzić za mąż, ponieważ małżeństwo zakończy się niepowodzeniem. Najbardziej znaczącym znakiem jest, jeśli w trakcie ceremonii ślubnej w kościele przyniósł martwego człowieka, ponieważ uważa się, że to psuje jasną aurę młodych.

Należy zachować ostrożność tak, że za młody nie stoją obok trzech gejów. Żonaty powinny tylko ochrzczonych, ponieważ podczas ceremonii powinien zadzwonić ich nazwy podane w chrzcie.

Po uroczystości wszyscy obecni atrybuty, łącznie z sukni ślubnej powinna być zachowana. Ponieważ w razie kłopotów, będą wykonywać swego rodzaju amulety, do których można zwrócić się o pomoc.