570 Shares 7468 views

Zasady pisania listów w języku angielskim: korespondencja osobista i korporacyjna

Zasady pisania listów w języku angielskim są potrzebne nie tylko dla osób prowadzących korespondencję biznesową, ale także dla tych, którzy wybrali język angielski jako dodatkowy temat w USE. Zasady są podobne w obu przypadkach, ale mimo to mają swoje własne niuanse.


Zasady pisania listu w języku angielskim w celu jednolitego egzaminu państwowego

W systemie EGE należy pisać osobisty list do przyjaciela drogą korespondencji. Zgodnie z tym, zasady jego projektowania nie są tak surowe, wyrażenia mówione i słowa są dozwolone. Ten materiał będzie również użyteczny nie tylko dla osób, które zdały egzamin, ale także dla tych, którzy muszą napisać list do przyjaciela ręcznie.

  1. "Czapka" litery znajduje się w prawym górnym rogu, wskazuje adres nadawcy, który jest zapisywany od prywatnego do ogólnego. Po pierwsze, numer domu, a następnie nazwę ulicy, a następnie kraj (zdecydowaliśmy się pisać adres przeciwnie – od ogólnego do konkretnego). W tej samej częś ci góry, po jednej linii, podana jest data. Może on wyglądać nieformalnie – 18/06/13 lub ściślej – w dniu 18 czerwca 2013 r. Najczęstszym wariantem napisania daty jest 18 czerwca 2013 r.
  2. Główny tekst pisma. Nieformalne traktowanie zaczyna się od Drogi, Kochanej, Moi drodzy, itd., Bez wskazania statusu (pan, pani, pani), na przykład: "Droga Jenna". W oficjalnych listach Drogie środki nie są "drogie", ale "szanowane". Po wezwaniu wstawiony jest tylko przecinek, nie jest używany wykrzyknik . Jeśli chodzi o pisanie listu w USE, to ciało litery powinno mieć następującą strukturę. Pierwszym jest wprowadzenie – dzięki przyjacielowi jego listu, przeprosin za fakt, że nie odpowiedziałeś tak długo. W każdym osobistym liście mogą się one odnosić do poprzednich, ponieważ tak odpowiadamy w życiu – jakby kontynuowano rozmowę. W liście do USE musisz podziękować i przeprosić. Następnie musisz odpowiedzieć na pytania wymienione w zadaniu i zadać pytania. To główna część listu. Trzecia część jest ostatnią. Obejmuje wiele różnych uprzejmych, standardowych fraz, które potwierdzają chęć kontynuowania komunikacji, na przykład "Mam nadzieję, że wkrótce się dowiesz", "Trzymaj się w kontakcie!".
  3. Poniżej, w głównej części litery, linia jest wskazywana przez linię . Określenia te mogą się różnić w zależności od stopnia bliskości związku. Najbardziej oficjalne wersje to Z poważaniem, Z poważaniem, co jest podobne do naszego "Yours", "Yours sincerely". Możesz też używać mniej formalnych wyrażeń: miłości, całej mojej miłości, z najlepszymi życzeniami. Najbardziej odpowiednia opcja powinna być wybrana na podstawie brzmienia litery. Po tym słowie umieść przecinek.
  4. Po przecinku wskazuje się nazwisko autora. Ponieważ list jest przyjazny, nie musisz podawać ani pozycji ani nazwiska.

Zasady pisania listu w języku angielskim są łatwiejsze do nauczenia, jeśli czytasz próbki listów i poznaj szablony szablonów dla każdej z sekcji, których wybór jest bardzo duży. Przykład pisma o jednolitym egzamencie państwowym:

105 Lenina św

Nowosybirsk

Rosja

18 czerwca 2013 r

Drogi Tina,

Dzięki za twój list. Bardzo się cieszę z tego otrzymania i wiesz, że masz się dobrze. Muszę przeprosić za to, że nie pisałem wcześniej. Byłem bardzo zajęty przygotowywaniem się do egzaminów. Wezmę je wkrótce. Jestem szczególnie zaniepokojony moim egzaminem w języku angielskim, ponieważ myślę, że moje słownictwo nie jest wystarczająco duże.

Jak się masz? Otrzymałem Twoje zdjęcie z gitarą elektroniczną. Wyglądasz jak prawdziwa gwiazda rocka. Czego uczą się dzisiaj?

Zapytałeś mnie o moje hobby. Muszę zwlekać z powiekami, bo po moich egzaminach muszę pomóc mojej kuzynki. Ona też będzie miała kilka egzaminów i poprosiła mnie o wyjaśnienie jej.

Czekamy na Ciebie od Ciebie.

Cała moja miłość,

Olga.

Pisanie listu w języku angielskim dla USE wymaga przestrzegania określonych zasad. Na przykład list powinien wynosić od 90 do 154 słów. Powyższy przykład zawiera 148 słów.

Zasady pisania listu branżowego w języku angielskim

W wielu firmach istnieje szablon do przetwarzania listów biznesowych, papierowych i elektronicznych. List biznesowy musi zawierać następujące elementy:

  1. "Czapka". Może być uformowany na różne sposoby, ale musi zawierać nazwę organizacyjną i nazwę dziedziny jej działalności, być może jej główne kontakty.
  2. Powitanie. Aby przemawiać do adresata w liście służbowym, konieczne jest imię i nazwisko z podaniem statusu (pan, pani, pani). Zacznij od słowa "Drogi", czyli "Drogi …". Na przykład "Pani Julia Johnson". Najbardziej oficjalnym adresem jest "Szanowny Panie".
  3. Treść listu. Powinno być jasne i precyzyjne, bez zbędnych słów. Jeśli jest to e-mail, to powinno być krótkie. Jeśli chcesz wyjaśnić coś dłużej, lepiej wyślij je jako osobny plik w załączniku. Na końcu listu bardzo pożądane są bardzo uprzejme formuły, na przykład: jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną. Czekamy na Twoją wczesną odpowiedź. Z poważaniem. Każde zdanie powinno być zapisane z nowej linii.
  4. Podpis nadawcy. Podpis powinien zawierać nazwisko i imię nadawcy, jego stanowisko i kontakty osobiste. Kontakty można również wymienić poniżej. W wiadomościach e-mail można wypełnić podpis, który automatycznie pojawi się w każdym e-mailu. W końcu wystarczy tylko podać swoje imię.
  5. Na końcu kontakty z firmą, link do serwisu oraz, jeśli to konieczne, logo są zaznaczone za pośrednictwem linii. Kontakty powinny być podane w możliwie najdokładniejszych szczegółach, rozmawiający powinien znać wszystkie sposoby komunikacji z Tobą i być w stanie wybrać sobie najbardziej wygodny dla siebie. Oto, co nowoczesne firmy włączają do swojego podpisu elektronicznego:

Kontakt: Olga Petrova

Firma: GreenHouse.ltd

Strona internetowa: www.greenhouse.ru

Adres biura: Room202, 45, Lenina St., Nowosybirsk, Rosja

Telefon: +7 (383) 258-89-65

Telefon komórkowy: +7 (800) 389-08-90

Faks: +7 (800) 335-08-91

MSN: [email protected]

Skype: olga51121

Firma e-mail: [email protected]

Istnieją inne reguły dotyczące pisania listu w języku angielskim, ale nie tyle chodzi o pisanie listów co ich treść. Zasady mogą się różnić w zależności od rodzaju korespondencji i jej zawartości. Aby prawidłowo napisać biznesowy lub osobisty list, zapoznaj się z zasadami pisemnej etykiety i popularnych angielskich skrótów pisanych.