689 Shares 9034 views

Analiza ideologiczna Achmatowa wiersz „Modlitwa”

Analiza wiersza „Modlitwa” Achmatowa jest właściwe, aby rozpocząć z repliką jej wielkich współczesnych – Osipa Mandelshtama. Pewnego dnia zauważył, że poezja Anny Andreevny blisko stając się jednym z symboli rosyjskiego wielkości. Zadaniem poety stał się decydujący, głęboki sens swojego życia.

Tło, analiza gatunek wierszu „Modlitwa”

Achmatowa napisała ten mały liryczny pracę w 1915 roku, podczas najtrudniejszych latach pierwszej wojny światowej, w której fronty walki z wrogiem męża, poeta Nikołaj Gumilow. Wojna, oczywiście, była tragedia stulecia, a to jest szczególnie dotkliwy artystów odczuwalne. I byli dręczeni przez poczucie winy za to, że nie udało się wytrzymać duchowy i moralny upadek, co znajduje odzwierciedlenie w „apokaliptycznym” masakry, która ogarnęła świat i gubivshey Rosji.

Kompozycyjnie, ten mały, osiem z rzędu, wiersz odpowiada gatunku, według jego tytuł: modlitwę. To naprawdę zaufać i żarliwy apel do Boga, modlitwy, która rozpoczyna się od punktu kulminacyjnego. Bohaterka liryczna najdroższe poświęceń dla dobra pomyślności ojczyzny. Prosi Boga o „gorzkich latach choroby,” wzmacnianie zarzutu wyraziste szczegóły „dysząc, bezsenność, gorączka” Następnie, muza poety idzie dalej – prosząc Wszechmogącego „Otymi i dzieckiem i przyjacielem.” Ona wreszcie gotowi poświęcić najdroższe, „tajemniczy dar piosenki” w zamian za coś, aby się spełniło upragniony cudowną przemianę „ciemna chmura nad Rosją był obłok chwały promieni.” Poetic antytezą chmury całego kraju i chmury w promieniach chwały odwołań do opozycji biblijnym, gdzie pierwsza jest metaforą zła, niosących siłami śmierci (takie jak księgi proroka Ezechiela, rozdz. 38, str. 9), a druga jest skierowana do Chrystusa, który siedzi w obłoku chwały.

Achmatowa analiza wiersz „Modlitwa”: moc patriotycznej gorączki

Achmatowa był człowiekiem głęboko religijnym i doskonale zdawał sobie sprawę z tego, co zostało powiedziane w słowach modlitwy. Co było duchowe napięcie, które wybuchły w tych wyrazistych liniach? Konflikty, rzucanie, wątpliwości – wszystko za sobą, a teraz to brzmi ofiarny petycję liturgiczną. Ona nie mogła pomóc, ale być świadomi faktu, że to wszystko będzie dziać. I stało się. porozumienie pokojowe zostało podpisane, wojna się skończyła – choć nie dla chwały Rosji, ale zachowania milionów istnień ludzkich, relaks po długich wyczerpujących dni i nocy. Wkrótce przyszedł rewolucji, wojny domowej. Został postrzelony w zdaniu fikcyjnej do komunikacji z białych mąż Achmatowej za – Nikołaj Gumilow, została aresztowana, jej syn. Osobista tragedia pogorszyła krwawy horror bolszewickiego terroru. Stało się to, co Anna Achmatowa napisała. „Modlitwa” (analiza wiersz to potwierdza) nie tylko wykazać moc poetyckiego słowa, ale zatwierdzone cechy, które odróżniają tej głębokiej wersy poety: zdolność wyjścia poza intymnej sferze psychologicznej i wznieść się do poetyckiej deklaracji miłości w globalnej manifestacji. To jest prawdziwy patriotyzm i prawda wzruszający miłość do swojego kraju.

język liryczny

Nie podjęte Achmatowa Boga – oryginalne poetycki dar, który stał się skarbem Rosji, która kochała tak dużo. Charakterystyczną cechą tej poezji – dialog z wyimaginowanej osoby. Ta technika artystyczna jest obecna w jej wczesnych wierszy, w których bohaterka liryczna jest wyjaśnione z ulubionych lub opisuje swój stan wewnętrzny. Achmatowa analiza wiersz „Modlitwa” sprawia, że jest jasne: teraz w jej twórczym zakresie jest nowa skala i intonacja. Ale poetyka nie zmienia. Tak jak poprzednio, jest niewidoczny rozmówca, który zna wszystkie swoje sekrety i szczegóły życia, a kto ma prawo do decydowania o jej losie. I w ten sam zwięzły i pomysłowe, jak we wszystkich poprzednich i następnych wersetach jest finał produkt wizualnie dostrzegalne i uderzające piękno obrazu jest doskonała i znane każdemu metamorfozy człowieka, kiedy to ponura chmura nagle przeniknie do wnętrza promieni słonecznych i nagle zamienia się w olśniewającej chmurze błyszczącej.

Konkludując

W pracach Anny Andreevny Ahmatovoy nierozłącznym słowa, wiary i miłości. Miłość , wiedziała chrześcijaninem szeroko: to drgające relacji między dwojgiem ludzi, a gorące, ofiarna miłość do ojczyzny i narodu. Analiza wierszy Anna Achmatowa „Modlitwa” w czasie cytowane poetę Naum Korzhavina do wniosku, że jej teksty umożliwia nazywają tę wielką kobietę w pełnym znaczeniu tego słowa poety narodowego.