719 Shares 8481 views

"Lada Granta" (liftbek) opinii. "Lada Granta" (liftbek): Charakterystyka

Pojawienie się nowego Łada Granta (na pierwszy wszyscy spodziewali hatchback zwalniający) wentylatory AvtoVAZ czekał trzy lata. To zdarzenie jest wielokrotnie przełożony, ale nadal w posiadaniu na koniec 2013th, a tylko seryjnej produkcji „Łada Granta” model (liftbek) rozpoczęła się w maju 2014 roku. Opinie zadowolonych właścicieli nowych przedmiotów poprzednika w dużej mierze wpłynęła na jego popularność.


prezentacje samochodów są osobiście dyrektor AvtoVAZ – Bo Andersson. Mówił o zaletach i możliwościach nowych elementów. Oznacza to, że producent jest poważnie licząc na tym modelu. Ponadto, firma zadebiutował samochód w korpus typu liftback.

projekt

Liftbek zbudowany na platformie sedan, więc ma wiele wspólnego ze swoim starszym rodzeństwem. W tym wypadku, samochód jest bardzo różni się od sedana w wyglądzie, mając mniej wyraźny kształt budżetu: projektanci byli w stanie dać nowość sportowy i nowoczesny wygląd. Nowe zderzaki z kontrastującymi czarnymi akcentami, światła przeciwmgielne na rufie i obecność piątej drzwi – główne różnice między „wiejskim” wygląd sedan i nowego modelu samochodu „Łada Granta” (liftbek). Seryjne – dowodem.

Jednym z głównych elementów samochodu – oryginał z powrotem umieścić na nim atrakcyjne oświetlenie. Model posiada również nowe lusterka boczne i felgi ze sportem „Podpowiedź”, dostępne w wysokiej klasy wykończenia samochodu „Łada Granta” (liftbek).

charakterystyka

Wymiary nadwozia są następujące: długość całkowitą 4247 mm (zmniejszyła się o 13 mm), szerokość – 1700 mm, wysokość 1500 mm, – Base – 2476 mm. W modelu bazowej, masa własna – 1150 kilogram całkowita masa własna – 1560 kg.

wnętrze

Salon liftbek udał się z sedan, ale z niewielkimi zmianami i uzupełnieniami. pracowników AvtoVAZ wykończone tylne panele drzwiowe, dźwignia biegów otrzymała nowy design, a górna wersja samochodu zakończyła srebrne wykończenia drzwi i poręcze wlot powietrza na przednim panelu. Oprócz nowej konstrukcji szwami, fotele udał się do nowości sedan w swojej poprzedniej postaci.

Przestrzeń w liftbek pięć-osobowa nie mniej niż jego poprzednik. Objętość bagażu zmniejszone względem poprzedniego 520 440 L l. W drugim rzędzie siedzeń składany pojemność bagażnika zwiększa się do 760 litrów.

Część techniczna

Twórcy przedstawili trzy warianty silnika dla modelu samochodu „Łada Granta” (liftbek). Liczba kierowców powiedzieć o ich trwałość i dobre właściwości użytkowych. Podstawa V4 odessano objętości 1,6 litra, a maksymalna moc 87 l. a. pod 5100 obj. / min.

Drugi silnik – zmodyfikowaną wersję „mały” silnika, uzupełnione przez czas 16 zaworu, tak że jego ilość zwiększa się do 98 litrów. a. w 5600 obj. / min. Kiedy ten moment obrotowy jest również zwiększony do 145 Nm przy 4000 obr. / Min.

Oraz końcowy zespół napędowy – silnik o pojemności 1,6 litra i maksymalnej mocy 106 litrów. a. 5800 obj. / min. Maksymalny moment obrotowy 148 Nm przy 4000 obr. / Min. Wstąpił linię silników AvtoVAZ dopiero w 2013 roku.

Wszystkie odmiany w elektrowni, w linii układu siłowników zawierać rozproszony system paliwowy. Jednocześnie spełniają one „Euro-4” normy środowiskowe. Za ich jakość pracy eksperci zalecają stosowanie benzyny A-95 na samochodzie „Lada Granta” (liftbek). Opinie mówią, że jest to dopuszczalne jeździć na niższej jakości paliwa, ale może prowadzić do przedwczesnych uszkodzeń.

Skrzynia biegów, zawieszenie

Podstawa pięć przekładnia manualna wykonuje CPR dawniej przez kierowców sedan „Lada Granta”. Kosztowna wersja modelu mogą być wyposażone w cztery-szybkości automatycznej. Stwierdzony zużycie pojazdu w cyklu połączone w następujący sposób: z 87- i 98 koni mechanicznych silników działających z 5MKPP jest równa 7,0 do 6,7 l / 100 km, odpowiednio, a jednostka 106 koni mechanicznych, działających w połączeniu z 4AKPP jest 7,6 litra.

Od liftbek ma wspólną podstawę z sedan, nie ma nic nowego w jego zawieszeniu nie pojawia się, z wyjątkiem drobnych zmian. przednie zawieszenie jest niezależne McPherson „słupków”, tylne – półniezależne belki skrętnej. Razem tworzą one miękkie i płynne prowadzenie samochodu „Łada Granta” (liftbek). test drive wykazał zasadności i dobrą pracę.

Przednie koła są wyposażone w hamulce tarczowe, z tyłu – automatów perkusyjnych. Układ hamulcowy jest uzupełniony przez pomocniczy elektronicznych systemów ABS, BAS, jednakże w droższych modelach. Kierownicy uprości również elektrycznego układu wspomagania kierownicy.

"Lada Granta" (liftbek): cena, kompletne

Samochód będzie oferowany w zwykły dla wersji AvtoVAZ: „Standard”, „Norma” i „lux”. Producent nie wyklucza wystąpienia modyfikacji sportowych.

Cena kompletny zestaw „Standard” rozpocznie się znakiem 315 tysięcy rubli. Ich uzupełnieniem 8 klapannikom objętość 1,6 litra, a maksymalna moc 87 l. a. On łączy się z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. W wyposażenia pojazdu znajdują się również: poduszka powietrzna kierowcy, optyka głowy z światłami do jazdy dziennej, centralny zamek, koła R14, regulowana wysokość kierownicy.

wersja liftback z „Norma” będzie kosztować 345 000 rubli. Jego uzupełnieniem jest Brake Assist, zagłówki dla drugiego rzędu siedzeń, oryginalne profile, malowane w kolorze nadwozia, nagłośnienie, Elektryczne szyby przednie.

Wersja „lux” Narzędzia 16 klapannikom maksymalna pojemność 106 litrów. a. On jest połączony z manualną skrzynią biegów. Koszt sprzętu zaczyna się od 420 tysięcy rubli. Niezależnie od powyższego, pojazd wyposażony jest w regulację wysokości pasów bezpieczeństwa, „kontroli klimatu” system, elektryczne szyby tylne, system rozrywki, podgrzewane przednie siedzenia, kolor lusterka boczne (z kierunkowskazami) kolorze nadwozia, światła przeciwmgielne, felgi aluminiowe R15.

dostępny również automatyczna skrzynia biegów dla wersji top-end z samochodu „Łada Granta” (liftbek). Recenzje transmisjami zrobotyzowanych w większości pozytywne, ale skrzynia manualna jeszcze bardziej niezawodne. Opcje „Lux” z zrobotyzowane kosztów transmisji co najmniej 477.000 rubli. Jest on uzupełniony przez czujniki parkowania, czujniki deszczu i światła, system ESP.

Pomimo zastosowania nowoczesnych systemów i dobrze wyposażony samochód pozostaje budżetu jako całości, jak i wszystkie produkty AvtoVAZ.