494 Shares 6133 views

250 VTR (Honda): specyfikacje, opinie, recenzje, zdjęcia

Japoński producent Honda jest znana na rynku pojazdów silnikowych i profesjonalnych jeźdźców, i zwykłych kibiców. Inne produkty są niezawodne baza elementem, mocne silniki i oryginalny design. Niektóre motocykle mają rodzinie od kilku pokoleń, co potwierdza wysoką jakość tych produktów. W tej serii, można włączyć i model Honda VTR 250, którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej.

Ogólne informacje o motocyklu

Model ten jest klasycznym wydajność rowerze szosowym. Rozwój weszła na rynek w 1997 roku i została obliczona głównie na rynku azjatyckim. Jednak w 2009 roku, rower stał się dostępny dla Europejczyków i motywację założycieli, aby kontynuować rozwój rodziny. Projektowanie i budowa całego modelu została początkowo charakteryzuje obecność cech sportowych, z przerwami na wykonanie terenowego. Wystarczy zauważyć lekko podniesiony ogon i deskę rozdzielczą, która przypomina włoską linię „Ducati Monster”. Ale to było zawarte w modelu i wielu wyróżniających go cech, które pomogą zrozumieć przegląd Honda VTR 250, oraz jego danymi technicznymi i operacyjnymi.

parametry techniczne

Urządzenie dysponuje tradycyjną konstrukcję urządzenia, co zapewniło mu praktyczność i niezawodność. Ponownie, dane wysokie zasobów w połączeniu z oryginalnej konfiguracji ramki odzwierciedla ułatwienie dla użytkownika. Teraz możesz dowiedzieć się więcej o Honda VTR 250. Parametry Specifications motocykl wyglądać następująco:

 • Wymiary – 204 cm długości, 72 cm szerokości i 105 centymetrów wysokości.
 • Wysokość siedziska rower – 78 cm.
 • Rodzaj zapłonu – Tranzystor.
 • Skrzynia biegów – pięć prędkości.
 • Rodzaj napędu – łańcuch.
 • – hamulce przednie tarczowe 29,6 cm z noniuszem dwa tłoki.
 • Tylne hamulce tarczowe z zaciskiem – single-tłokowego.
 • zawieszenie przednie – 4,1 cm z wideł teleskopowych oznaczenia „Showa”.
 • Tylne zawieszenie rower – „Pro-Link” jest realizowany monoshock z systemem progresji.
 • Pojemność zbiornika paliwa – 13 litrów.
 • Waga – 139 kg.

Charakterystyka agregatu

Rowery wyposażone w dwucylindrowej czterosuwowego silnika, który powraca w objętości 249 cm3 wynosi 30 litrów. a. Pod względem wydajności i montażu prętów mają sprzeczne opinie. Z jednej strony, najnowsze modele generacji wykazać rząd wielkości wyższą wydajność niż poprzednie pokolenia. Z drugiej strony, w ogólnym segmencie na tych jednostce wskaźniki poważnie traci do konkurencji. Wynika to głównie ze względu na niewielką objętość silnika 250 VTR. Honda zauważyć, że przy niskiej początkowej napędowego jeszcze danych jest solidne i niezawodne w eksploatacji. I użytkownicy praktyce, przy okazji, to potwierdza. Ponadto, doświadczeni jeźdźcy podkreślić Innym pozytywnym aspektem stosowania bezproduktywnego silnika – to ekonomiczne zużycie paliwa. Tak więc, według oficjalnych statystyk, 100 km rower zużywa tylko 2,5 litra. Właściciele motocykli powiedzieć średnią z 3 litrów, ale wartość ta sprawia, że model rentowne pod względem kosztów paliwa.

Zarządzanie i dynamika

Model czuje się pewnie w warunkach jej naturalnym środowisku – na powierzchnię drogi. Do wyścigów i aparatury wyścigach off-road nie jest to konieczne. Niezawodny silnik zapewnia skoordynowaną pracę hydraulicznego, który pozwala poczuć komfort podczas jazdy. Z tego powodu wiele osób uważa ten rower prawie idealny dla początkującego jeźdźca. W tym samym czasie dobre dynamiki i Honda VTR 250 – charakterystykę maksymalnej prędkości i przyspieszenia do 160 km / h i 8 sekund do 100 km / godzinę. Należy zauważyć, że w celu poprawy bezpieczeństwa w szybkiej jazdy, zaleca się dostać przednią szybę. Według wielu właścicieli tego akcesorium psuje wygląd roweru, ale ze względu na praktyczność i bezpieczeństwa lepiej nie ignorować tych zaleceń.

modyfikacje

Od momentu pojawienia się na europejskim rynku motocyklowym, Japończycy wielokrotnie aktualizowany modelu, w tym zwiększenie zdolności. Jedną z najbardziej uderzających zmian do wersji VTR-F 250, w których najbardziej widoczne cechy włoskich rowerów. Jednak twórcy silników postanowił opuścić ten sam – pojemność 30 litrów. a. Mimo podobieństwa z modeli Ducati, nowa Honda VTR wydajność 250 przychylnie skromny tag cena, niezawodność i łatwość konserwacji. Można przypisać do tej jednostki oraz nowymi technologiami. W szczególności, uzyskuje się motocykl wyświetlacz ciekłokrystaliczny, w którym jednak, znajdują się zwykle stoper i tachometr postać analogową. W odniesieniu do zmian strukturalnych, wysokość inżynierów foteli zostały zmniejszone do 74 cm. Jest to szczególnie cenne dla zawodników małej postury. Ostatnie wydarzenia motocykle pojawił się w postaci konwertera katalitycznego z dwóch czujników tlenu. Wdrożenie tych systemów było spowodowane chęcią zapewnienia zgodności z nowymi wymogami środowiskowymi.

Pozytywne opinie na motocyklu

Segment motocykli, a dziesięć lat temu był bardzo dynamiczny, a dziś niektóre z jego niszy ma przechwycić fundamentalnie różne rodzaje transportu indywidualnego. Jednakże, istnieje wiele lojalnych fanów klasycznych motocykli drogowych. Ta kategoria użytkowników w pierwszej kolejności oznacza dane zewnętrzne 250 VTR. Honda zachował ogólny styl, dla których ziemia i docenić ten model. Na drugim miejscu na liście zalet tej użytkowników rowerowych umieścić niezawodność i trwałość. Potwierdzeniem wysokiej zasobów elementem bazowym jest zastosowanie więcej niż 10 lat takich motocykli bez większych ingerencji w strukturę. Inną rzeczą jest to, że wielu zawodników są niechętne do uaktualnienia strojenia zgodnie z najnowszą modą. A jeśli chodzi o rewizjach japońskich motocykli służy także całkiem przyjazną bazę.

negatywne opinie

Jeśli ścisłego podejścia do oceny modelu w kontekście możliwości nowoczesnych motocykli, można znaleźć wiele słabości. Dotyczy to przede wszystkim wypełniające o mocy tylko w kilku wersjach przekracza 30 litrów. a. Jak podkreślono przez właścicieli, co znacznie ogranicza potencjalną wydajność roweru. Jednak należy zauważyć, ergonomia i nieaktualnych Honda VTR 250. Recenzje, na przykład, skrytykowała twórców niechętną wykorzystania systemów elektronicznych do nowych wersji.

wniosek

W tym czasie, model jest traktowany jako punkt odniesienia klasyczny rower szosowy. Deweloperzy nie tylko skupia się na istniejących pojęć podczas tworzenia takich urządzeń, ale również wdrożony kilka własnych rozwiązań. Wystarczy zwrócić uwagę na oryginalną konstrukcję ramową, która jest nadal cenionego fanów marki. Nie tak udane były późniejsze wykonanie 250 VTR. Honda, oczywiście, stara się poprawić jakość legendarnej opowieści, ale powtórzenie ostatniego sukcesu mowy nie wychodzi. Wynika to częściowo z faktu, że Japończycy nie chcą radykalnie zmienić ideologię tradycyjnego modelu. Decyzja ta stwierdza również echem w kręgach zapalonych jeźdźców. Odsetki są zachowane i motocykl ze względu na ogólną jakość i niezawodność konstrukcji elektrowni nadzienia. Mimo, że deficyt w pojazdach samochodowych części zamiennych przez dłuższy czas nie jest przestrzegana, dostępność części i materiałów eksploatacyjnych do motocykla Honda pozwala im cieszyć się przez wiele lat, zachowując pracę stan techniczny.