567 Shares 7591 views

Przegląd samochodu Renault Clio

Świat dowiedział się o Renault Clio jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. I ta wiadomość nie spaść na głuche uszy: w rzeczywistości ponad 20 lat sprzedano ponad 12 milionów egzemplarzy samochodów Renault pod numerem modelu Clio. W całej swojej historii, urządzenie 2 razy uhonorowany tytułem "Car of the Year" – w 1991 i 2006 roku. Większość z tego zakresu – kompaktowy samochód rodzinny za bardzo rozsądną cenę. Jednak dostępne i wersja sportowa Clio, którego liderem był Renault Clio Sport V6, wyposażony w silnik trzy-litrowy o mocy 230 koni mechanicznych. Warto zauważyć, że nowy rozjazd został odsłonięty w ostatniej Geneva Motor Show Renault Captur, opracowany w oparciu o Renault Clio IV.


Najnowsza wersja Renault Clio był model czwarty (IV), których sprzedaż rozpoczęła się w 2012 roku. O to teraz powiedzieć trochę więcej szczegółów. Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok – to nieoczekiwane „elegancja” projektu zewnętrznego samochodu, który nie był w poprzednich modelach, takich hetchebekov. Renault Clio IV stał się większy w długości i szerokości. Nieco powyżej progów, widzimy specyficzną ulgę, stanął „w talii”. I powyżej godła kratki zdobi ogromny marki. A w ogóle, ta wersja jest bardziej podobny do coupe sportowy niż hatchbacka. Co mogę powiedzieć? Projektanci Renault w tym momencie nie najlepiej.

Wnętrze nowego Clio również zmienił się znacznie. Po pierwsze, było przestronne, a rozstaw osi przekroczyła nawet niemiecką Golf VI. ładowność wynosi 300 litrów. Jeśli mówimy o „wypychania” wnętrze samochodu, to tutaj wszystko zależy od konfiguracji maszyny, zakupione. Najbardziej prestiżowe wersja samochodu obejmuje klimatu i rejs kontroli, potężny mediów i systemu audio, wsparcie Bluetooth, czujniki deszczu i kompletny zestaw funkcji bezpieczeństwa (poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, obciążenie taśmy ograniczającej, ABS i EBD). Po EuroNCAP testowym postawić samochód na bezpieczeństwo wszystkich 5 gwiazdek. Renault Clio IV reprezentowany przez silnikach benzynowych i wysokoprężnych. Pierwszy ma pojemność 0,9 litra i mocy 90 KM. Drugim z kolei jest wyposażony w turbodiesel 1,46 litra o podobnej pojemności. Oba rodzaje pracy z PPC 5-tistupenchatoy. Do jesieni tego roku, ma jeszcze dojść do seryjnej produkcji modelu z silnikiem 120-konnym na benzynę podróży.

Na ten pojazd jest przypisany całkowicie demokratyczny i odpowiedni poziom kosztów. Na Ukrainie iw Rosji, w zależności od konfiguracji i innych kryteriów, samochód można kupić w cenie 17 do 23 tysięcy dolarów.

Oprócz zwykłych modeli klasycznych, rynek produkowany również w wersji sportowej – Renault Clio Sport. Samochód został opracowany na podstawie próbek z „Formuła 1”, a więc obejmuje wszystkie najlepsze innowacje w świecie sportów motorowych. Najnowsza wersja Clio RS posiada wszystkie cechy, które ustawia czwarty Renault Clio, ale jest wyposażony w dwulitrowy silnik o mocy 203 koni mechanicznych (znacznie bardziej wydajne niż jego brat) i 6-tistupenchataya PPC. Wnętrze jest wykonane w tym samym stylu sportowym, ale bez fanaberii. Warto zauważyć, że w klasie sportowej hatchback to samochód od wielu lat zajmuje ogólną przewagę, o czym świadczy jego sprzedaży i popularności wśród kierowców na całym świecie.

221 shares 5243 views
408 shares 2291 views
Peugeot 206 – opinie mówią!
839 shares 7936 views