499 Shares 9565 views

Dlaczego zużycie opon jest grane?

Głównym celem opon – aby zapewnić pewny chwyt z nawierzchnią drogi. W związku z tym, istnieje dość duży problem – zużycie opon. Czynnik ten może znacznie zmniejszyć komfort jazdy i bezpieczeństwo pasażerów w środku.


Warunkowo przeznaczyć dwa kategorię zużycie. Pierwszym są te opony, których życie przekroczyło wartość dopuszczalną. To zużycie opon jest nie tylko fizyczne, ale także na poziomie moralnym. Druga kategoria obejmuje opony, uszkodzone w wyniku wady lub uszkodzenia mechaniczne.

Z kolei każdy z tych dwóch kategorii jest podzielona na kategorie: opony, które mogą wciąż być odzyskane, a opona nie nadaje się do dalszego stosowania. W tym względzie należy przypomnieć, że życie z opon bieżnikowanych jest znacznie zmniejszona.

zużycie opon – nieodwracalny i nieunikniony proces, który zależy od warunków pracy ustalonych przez normy przebieg i zaleceniami producenta. To ustawienie wpływa nie tylko na komfort kierowcy i pasażerów, ale także na zużycie paliwa.

Czynniki, które powodują zwiększone zużycie opon, obejmują:

 1. Niewydolność optymalnych wartości ciśnienia limity opony.
 2. Niepoprawnie skonfigurować i demontażu opon.
 3. Wadliwe działanie układu kierowniczego lub podwozia samochodu.
 4. Nieregularne sprawdzić stan techniczny samochodu i opon.
 5. Częsty ruch gruzu i żwiru.
 6. Długa jazda z dużą prędkością.
 7. Sportowy styl jazdy.
 8. Jakość nawierzchni.

Istnieje kilka zasad, które przedłuży życie, nawet gdy nie jest poprawnym zużycie opon. Oto niektóre z nich.

 1. Zgodność z sezonowymi oponami. Nie należy opóźniać wymianę opon letnich na zimę i na odwrót. Ponadto, będzie to zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoich pasażerów.
 2. Staranne jazdy. Podróż bez probuksovok, nagłe startów i hamowanie będzie znacznie zwiększyć żywotność opon.
 3. Przechowywanie. Przed umieszczeniem z autobusu po drugiej półce, konieczne jest, aby ją oczyścić, aby chronić przed działaniem oleju i benzyny, wahaniami temperatury i bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Pożądane jest również, aby przetwarzać każdą oponę ze specjalnej mieszanki.
 4. Kontrola ciśnienia w oponach. Niestety, wielu właścicieli samochodów zapomnieć o tym zaleceniem. Ale niewłaściwa regulacja opony może doprowadzić do gwałtownego pogorszenia i niebezpiecznej pracy.
 5. Rotacja. Impreza spowoduje nierównomierne zużycie opon. Chodzi o to, że musimy okresowo zmienić opony z prawej strony na lewą i odwrotnie. Możliwe jest również, aby obrócić opony kół przednich i tylnych, jak przednie koła są bardziej podatne na zużycie. Jednak zanim cokolwiek, to najlepiej skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą, który mówi, kiedy i jak najlepiej dokonać zmiany.

Jak wspomniano wcześniej, jest on znacznie pod wpływem świadomości nie tylko kierowcy, ale jakość nawierzchni drogi, na którym występuje ruch pojazdów.