250 Shares 6410 views

Borsch zimna recepta

Do dziś są spory o zasługę wynalezienia tego pysznego, obfitego naczynia, którego Gogol, i Katarzyna II, a Anna Pavlovna, lubiła borsch. Uważa się, że po raz pierwszy borsch został ugotowany przez Ukraińskie Kozacy podczas chwytania twierdzy na Morze Azowskie. Ukraińcy uznają to za narodowe potrawy, a także Polaków, Rumunów i Litwinów. Każda kultura przynosiła osobiste cechy temu daniu, ale jedna rzecz pozostała bez zmian: barszcz jest jednym z najbardziej ulubionych potraw wśród smakoszy.

Nie ma nic lepszego niż gorący, aromatyczny borszcz z zielenią, pampuszkami lub śmietaną. Jednak w gorącym południu nie ma nic lepszego niż barszcz, zimny borsch. Borschowa recepta dla Ukraińców, Litwinów i Polaków różni się od siebie, każda z kultur wprowadziła swoje oryginalne notatki do tego potrawy.

Borszczarkowa recepta zimna w litewsku jest prosta, wymaga litra kefiru, tyle wody, dwóch buraków średnich, sześciu dużych rzodkwi, dużego ogórka, trzech jaj gotowanych, zieleni, soli do smaku. Przyrządzane bobuty obrane są w patelni i gotowane aż gotowe. Następnie ugotowane buraki są pocierane na tarkę lub cięte czystą słomką. W ten sam sposób gotować i pokroić jajka. Ogórki i rzodkiewki są cięte na ćwiartki. Wszystkie składniki umieszcza się w patelni, dodaj posiekane zieleniny, cebule, sól. Powstałą mieszaninę wylano z kefirem i wodą, dokładnie wymieszano. Do stołu danie jest serwowane w lodówce.

Borschtowa receptura zimna w polskim i litewskim borskim zastosowaniu jako podstawowa buraczka, ale Polacy dodają bulion warzywny do ich zimnej borsch . Aby przygotować barszcz w języku polskim, musisz wziąć kilogram buraków, dwie średniej cebulki, około stu gramów kapusty, osiemset gramów bulionu warzywnego, dwieście mililitrów kwaśnej śmietany, jedną łyżkę masła i ocet winny, 3 jajka na twardo, sól i pieprz do smaku. Rozdrobnione buraki są pocierane na tarkę, krojoną kapustę, cebulę i zielenię. Następnie smażone w masło na podgrzanej patelni. Po ugotowaniu w połowie, wlać się do bulionu warzywnego. Mieszaninę zmieszano z mieszarką, dodaj śmietanę, ocet winny, sól i pieprz. Do stołu danie jest serwowane w lodówce.

Borscht w zimnej recepturze w języku ukraińskim używa czterech gotowanych ziemniaków, dwóch buraków średnich, tyle ogórków, łyżeczki cukru, chrzanu, musztardy, śmietany, zieleni, soli do smaku. Oczyszczone rozdrobnione buraki wrzucono do ognia i gotuj aż do ugotowania. Powstałą pożywkę buraczaną filtruje się i chłodzi. Gotowane ziemniaki i ogórki pokroić w paski, wymieszać z buraczkiem. Powstałą mieszaninę wylano z chłodzonym bulionem buraka, musztardą, chrzanem, cukrem, kwaśną śmietaną i solą. Stół jest podgrzewany.

Borscht chłodny przepis może używać innych składników – wszystko zależy od wyobraźni gospodyni. Należy zauważyć, że w gotowanych książkach lub Internecie istnieje ogromna liczba przepisów, które można bezpiecznie oddać do użytku.

Nie mniej smaczne zimne pierwsze danie to zielony borsch. Ten borszcz z delikatnym delikatnym smakiem będzie ozdobą letniego stołu. Borscht green recipe zawiera następujące składniki: bulion mięsa, trzy średnio gotowane ziemniaki, cebula, marchew, pasta pomidorowa lub dwa pomidory, kilka szczawów, zieleniny, sól do smaku. Marchewka i cebula są smażone, dodawane do nich pasta pomidorowa lub drobno posiekane pomidory. W bulionie mięsa dodać posiekane gotowane ziemniaki, smażone cebulki i marchewki. Następnie dodaj wszystkie zieleniny, sól do smaku, przygotuj do gotowości. Naczynia serwowane jest na zimno z kwaśną śmietaną.

Każda gospodyni powinna z pewnością znaleźć dla siebie przepyszny przepis burgerski, dzięki któremu można stworzyć unikalne i satysfakcjonujące potrawy z wykwintnym smakiem, które spodoba się rodzinie.